۹ روش آسان فنگ شویی برای اتاق نشیمن

داشتن یک فضای متعادل و دارای انرژی مثبت برای رفاه شما اهمیت بسیاری دارد. محل زندگی و حس شما به آنجا تفاوت زیادی را در کیفیت زندگی تان ایجاد می کند. در حالی که اتاق خواب و سرویس بهداشتی ممکن است اولین اتاق هایی باشند که به ذهن شما خطور می کنند ، اتاق نشیمن نیز نباید فراموش شود.

اتاق نشیمن فضایی است که اعضای خانواده و دوستانتان در آن جمع می شوند. بنابراین باید اطمینان حاصل شود که انرژی فنگ شویی این مکان خوب است و از همه استقبال می کند. ما ۹ مرحله آسان برای ایجاد فنگ شویی خوب در نشیمن شما مطرح می کنیم. تنها چیزی که لازم است کمی نظم و ترتیب و متعادل سازی عناصر موجود در نشیمن است.

 ۱- فضا را پاکسازی کنید.

پاکسازی فضا همیشه یک گام مهم برای ایجاد انرژی خوب فنگ شویی است. اتاق نشیمن برای پاکسازی فضا بسیار مهم است زیرا یکی از مکانهای عمومی خانه است. تکنیک های مختلفی برای پاکسازی فضا وجود دارد مانند اسماج گیاهان ، پخش روغنهای معطر و …

 

9 روش آسان فنگ شویی برای اتاق نشیمن

2- جریان هوا را عوض کنید.

 یک روش فوق العاده آسان برای پاکسازی اتاق نشیمن، باز کردن پنجره ها به مدت حداقل ۹ دقیقه است. عدد ۹ فرخنده ترین عدد در فنگ شویی است. این کار باعث می شود که انرژی قدیمی و کهنه خارج شده و فضا را برای ورودی انرژی جدید آماده می کند. همچنین همان موقع، پنجره ها را نیز تمیز کنید. از یک شیشه پاک کن غیر سمی یا فقط سرکه و آب ساده استفاده کنید.

 

 

 ۳- وسایل خود را مرتب کنید.

حقیقت دوران مدرن ما این است که ما بیش از حد “وسایل” جمع می کنیم. همه نابسامانی های موجود در خانه ما نمایانگر استرس، خستگی و مشغله زیاد در زندگی روزمره ما است.

شما بهتر می دانید که آیا اتاق نشیمن تان نیاز به یک تغییر اساسی دارد یا فقط چند مورد است که باید مرتب شوند. مشخص کنید که چه وسیله ایی مورد نیاز است و بقیه را دور بریزید تا مقداری فضا ایجاد کنید. به یاد داشته باشید، لازم نیست هر گوشه ای از اتاق پر شود.

 

 

9 روش آسان فنگ شویی برای اتاق نشیمن

4- از نقشه باگوا به خوبی استفاده کنید.

 نقشه انرژی فنگ شویی باگوا را در خانه خود قرار دهید تا ببینید کدام یک از این ۹ منطقه با محل زندگی شما مطابقت دارد. سپس می توانید از خصوصیت های این مناطق برای تقویت انرژی فنگ شویی اتاق نشیمن خود استفاده کنید. یک روش آسان استفاده از رنگ متناسب با هر منطقه است. برای اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای جامع مناطق باگوا در فنگ شویی و فعال کردن هر منطقه باگوا در فنگشویی مراجعه کنید.

 به عنوان مثال، اگر اتاق نشیمن شما در منطقه افراد سودمند است،  می توانید با استفاده از رنگ خاکستری، افراد خیر بیشتری را به زندگی خود دعوت کنید. اگر اتاق نشیمن شما در دو منطقه باگوآ قرار دارد، امتیاز بسیار خوبی نصیبتان شده است!

 

۵- تعادل پنج عنصر را حفظ کنید.

این پنج عنصر از چرخه های طبیعت برای آگاهی و تعادل در سلامت و رفاه ما استفاده می کند. این پنج عنصر عبارتند از: زمین، فلز، آب، چوب و آتش.

 یک راه آسان برای ورود انرژی فنگ شویی خوب به اتاق نشیمن این است که از هر پنج عنصر موجود در فضای خود چیزی تهیه کنید. در اینجا یک مرور کلی از پنج عنصر با استفاده از رنگ و شکل توضیح داده شده است:

عنصر زمین به رنگهای قهوه ای خاکی، نارنجی، رنگ های زرد و اشکال تخت و مربع است.

عنصر فلز سفید، خاکستری، رنگ های متالیک و اشکال کروی و گرد است.

عنصر آب سیاه، رنگ های آبی بسیار تیره و شکل های موج دار و منحنی است.

عنصر چوب آبی، سبز و به شکل مستطیل و ستونی است.

عنصر آتش به رنگ های آتشین و قرمز و اشکال مثلثی است.

 

9 روش آسان فنگ شویی برای اتاق نشیمن

۶- معانی رنگ ها

 تئوری و نمادگرایی رنگ ها در فنگ شویی به نقشه باگوآ و همچنین پنج عنصر مربوط می شود. بنابراین، رنگ در فنگ شویی برای تقویت یا حمایت از مناطق خاصی در زندگی شما استفاده می شود.

یک روش ساده برای کار با رنگ ها در اتاق نشیمن این است که می توانید مطلب راهنمای رنگ ها در فنگ شویی را مطالعه کنید. بر اساس رنگ های توضیح داده شده، انرژی را که می خواهید را پیدا کنید. سپس می توانید آن را با استفاده از رنگ دیوار، مبلمان، تابلوهای هنری یا سایر لوازم جانبی وارد اتاق نشیمن کنید.

 احترام به شهود درونی تان مهم است. اگر رنگ خاصی توجه شما را به خود جلب می کند، به دنبال آن بروید. اگر رنگی به نظر شما مناسب نیست، به آن توجه کنید. اگر با دقت به درون خود گوش دهید، می دانید که به چه چیزی نیاز دارید.

 

۷- برای هر یک از ساکنین منزل فضا درست کنید.

 از آنجا که اتاق نشیمن فضایی است که به طور مشترک تقسیم می شود، به دقت مبلمان را مورد توجه قرار دهید. مطمئن شوید که برای هر یک از اعضای خانواده یک صندلی راحت در نظر گرفته شده است. هر شخصی در خانه باید احساس پذیرش و استقرار کند.

همچنین ایده آل است اگر ترتیب مبلمان برای دعوت به مکالمه و تعامل در نظر گرفته شود. به این معنی که صندلی ها رو به روی هم قرار بگیرند. در صورت امکان، هنگام نشستن، سعی کنید کمترین افراد را پشت به درب ورودی  بنشانید.

 9 روش آسان فنگ شویی برای اتاق نشیمن

۸-خانه خود را با گیاهان پر کنید.

گیاهان سبز انرژی زندگی را به خانه شما وارد می کنند. این یک روش فوق العاده ساده برای ورود انرژی خوب فنگ شویی به اتاق نشیمن است. حتماً نور، فضا، آب و مراقبت های کافی را برای رشد بهتر آنها فراهم کنید.

 

 ۹- فنگ شویی آثار هنری شما

9 روش آسان فنگ شویی برای اتاق نشیمنجهت فنگ شویی آثار هنری در اتاق نشیمن، این سه نکته را بخاطر بسپارید:

 اول، شما می توانید رنگ های معنی دار یا پنج عنصر را از طریق یک تصویر وارد کنید. به عنوان مثال، یک نقاشی قرمز آتشین، انرژی آتش را برای اشتیاق، شناخت و دیده شدن فرا می خواند.

دوم، در صورت امکان، از تابلو های نقاشی که دارای بار احساسی است یا خاطره ایی در خود دارد، خودداری کنید. معمولاً افراد در خانه خود قطعه ی هنری را می آویزند که نسبت به آن احساسات منفی دارند. شاید این متعلق به همسر سابقشان باشد، یا چیزی است که دوست ندارند اما هنوز در اتاق نشیمن آنها آویزان است.

در آخر اینکه، تابلو را خیلی پایین آویزان نکنید.  وقتی آثار هنری پایین باشند، انرژی نیز کم خواهد شد و منجر به افسردگی می شود. آنها را در ارتفاع متناسب با فضا و اندازه قطعه آویزان کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/easy-steps-to-feng-shui-living-room-1274493

برچسب گذاری توسط , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.