۶ موردی که نباید در اتاق خواب شما باشد.

 اتاق خواب یک مکان خصوصی است. یا حداقل قرار است باشد. مکانی که صرف استراحت و شارژ مجدد می شود. و باید احساس شادابی به شما بدهد. همچنین می‌دانید که وقتی فضایی در وضعیت نامرتب است، آرامش واقعی چقدر می‌تواند سخت باشد. و علیرغم این واقعیت که شما احتمالاً فقط یک قسمت از روز (عمدتاً زمانی که ناهوشیارید) را در اتاق خواب می گذرانید، ممکن است به سرعت در هم ریخته شود. اگر اتاق خواب شما نیاز به تغییراتی مجدد دارد، اما دقیقاً مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، در اینجا هفت چیز وجود دارد که به اتاق خواب شما تعلق ندارد.

 

۱) پروژه های ناتمام

به گفته کاترین لارنس، نظم دهنده حرفه ای، بهم ریختگی باعث ایجاد درهم ریختگی ذهنی می شود. که می تواند آرامش را سخت کند. و این به ویژه در مورد پروژه های ناتمام صادق است. او می‌گوید کاردستی‌های نیمه‌تمام، لباس‌های کثیف یا نیازمند تعمیر، چیزهای شکسته در انتظار چسباندن، یا کتاب‌هایی که روزی می خواهید بخوانید، می‌توانند موجب احساس خستگی شوند.

بنابراین، اگر اتمام کاردستی یا دوختن یک دکمه روی بلوز قدیمی ارزش وقت گذاشتن ندارد، ممکن است زمان خداحافظی (یا حداقل انتقال آن به منطقه دیگری از خانه) فرا رسیده باشد.

 

۲) کاغذها و نامه ها

اگر نامه یا اسنادی به نحوی به اتاق خواب شما رسید، اکنون زمان مناسبی است که آن را مرتب کنید. و چیزهایی را که اصلاً نیاز ندارید دور بریزید. کاغذها فقط به هم ریختگی فیزیکی به فضای شما اضافه نمی کنند. آنها همچنین شما را به یاد کار می اندازند که می تواند مانع از آرامش شما شود.

 در صورتی که اتاق خواب شما از سر ناچاری به عنوان دفتر کار عمل می کند، لارنس پیشنهاد می کند در پایان هر روز ۱۵ دقیقه را صرف دور ریختن وسایلی کنید که به آنها نیاز ندارید: لیست کارهای تکمیل شده، خودکارهای خشک شده، نامه های بدرد نخور و صورتحساب هایی که پرداخت شده اند. بقیه وسایل را در یک ظرف مانند سینی یا کشو قرار دهید تا زمان خوابیدن فضا مرتب به نظر برسد.

 

۳) یادگاری های قدیمی

 یک دقیقه برای اسکن دکوراسیون خود وقت بگذارید. اگر اتاق خواب شما مملو از اقلام احساسی مانند عکس های قدیمی، پوسترها و خرت و پرت های زیادی است، لارنس پیشنهاد می کند چند مورد را انتخاب کنید و بقیه را دور بریزید.

آیا عکس قاب شده شما و بهترین دوست دانشگاهی تان یا آن سوغاتی از سفر پنج سال پیش واقعاً باعث شادی می شود یا فقط فضای ارزشمندی را روی کمد شما اشغال می کند؟ او می‌گوید: با دور ریختن وسایل گذشته، اجازه دهید تا جایی برای خاطرات و تجربیات جدید باز شود، به‌ویژه اگر آن وسایل اتاق خواب دنج و آرام شما را به هم ریخته کرده است.

 

۴) لباس هایی که مناسب نیستند.

همه چیزهایی که فکر می کنید ممکن است روزی در آینده از آنها استفاده کنید، می تواند به سرعت فضا را بهم ریخته کند. اما به ویژه در فضاهای کوچکتر مانند اتاق خواب شما مشکل ساز است. دقیقاً به همین دلیل است که سارا دان، نظم دهنده حرفه‌ای، پیشنهاد می‌کند از شر تمام لباس‌هایی که دیگر مناسب سبک زندگی شما نیستند خلاص شوید.

در اتاق خواب خود، لباس ها، پیژامه و لباس‌های فعالی را که در حال حاضر متناسب شما و کارهای روزمره‌تان است، نگه دارید. و بقیه را اهدا کنید. اگر نمی توانید از چیزی جدا شوید، آن را در خارج از اتاق خود نگهداری کنید.

 

۵) تلفن همراه

 قبلاً گفته‌ایم و باز هم خواهیم گفت: بهتر است تلفن خود را بیرون از اتاق خوابتان بگذارید. دلایل زیادی برای مکان متفاوت برای گوشی خود نسبت به مکانی که می خواهید در آن استراحت کنید وجود دارد: بهبود خواب، استرس کمتر، زمان بدون وقفه با همسرتان تنها چند مورد هستند.

 

۶)روتختی و پتوهای قدیمی

 داشتن یک ست ملحفه و پتو یدکی ایده خوبی است. اما فقط در صورتی که ظاهری کاربردی داشته باشند. همانطور که ست رختخواب یدکی خود را مرتب می‌کنید، لکه‌ها یا پارگی‌های عمده را با دقت بررسی کنید. برندا اسکات، نظم دهنده حرفه‌ای می‌گوید: “ملحفه‌ها و بالش‌های لکه‌دار باید به‌طور حرفه‌ای تمیز یا تعویض شوند.” او می‌گوید:اتاق خواب شما باید باعث شود که شما احساس دلپذیری داشته باشید نه کثیفی.

 

منبع: https://www.apartmenttherapy.com/things-to-get-rid-of-in-bedroom-37032693

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.