۶ روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

کسی که خود را برون گرا معرفی می کند، قصد دارد فضایی را در منزل ایجاد کند که برای اجتماعات و معاشرت ها مساعد باشد. جای تعجب نیست که برون گراها خانه های خود را متفاوت طراحی می کنند، زیرا مکانی که آنها آن را خانه خود می نامند هرگز فقط متعلق به خودشان نیست.

برعکس یک فرد درون گرا، که به یک مکان امن برای استراحت و تجدید انرژی احتیاج دارد، افراد برون گرا این تجدید انرژی را در معاشرت با دیگران پیدا می کنند. به طور طبیعی، ” خانه” آنها به عمد برای تعامل با دیگران طراحی شده است.

خواه یک برون گرا باشید و هم اکنون سرتان را تکان می دهید، با چنین کسی در ارتباط هستید یا به فکر ترکیب انرژی در یک فضای مشترک هستید، در اینجا روش هایی را که به برون گراها جهت طراحی خانه خود کمک می کند را توضیح خواهیم داد.

 

6 روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

۱-رنگ ها باید پر رنگ و شاد باشند.

 برای یک برون گرا، رنگ ها بخشی جدایی ناپذیر از طراحی فضا هستند. در جایی که یک فرد درون گرا اغلب به دنبال آرامش در رنگ ها و استفاده از رنگ های خنثی است، آنچه برون گرا را خوشحال می کند، فضای پر از رنگ های شاد و متضاد می باشد.

اما بدان معنی نیست که همه برون گراها از طراحی خانه های عجیب و غریب و رنگارنگ خوششان می آید. اما معمولا افراد برون گرا استفاده از رنگ های مختلف برای جدا کردن فضاها و نحوه تعامل آنها در دیوارها، مبلمان و اتاق های مختلف را دوست دارند. از نظر آن ها، رنگ راهی برای نمایش شخصیت آنهاست.

 

6 روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

2-طراحی مناسب برای تعامل می باشد.

 وقتی صحبت از طراحی اتاق می شود، یکی از راه های طراحی خانه های افراد برون گرا این است که قابلیت تعامل را اولویت قرار دهیم. یک اتاق نشیمن فقط برای کتاب خواندن انفرادی نیست، بلکه برای بازی های خانوادگی، قرارهای شام یا تماشای فیلم و سریال با دوستان است و شیوه های وقوع این تعاملات اجتماعی یک عامل کلیدی در طراحی و پیکربندی آن فضا می باشد.

در حالی که خانه فرد برون گرا هم می تواند فضاهایی برای آرامش و سکوت داشته باشد، اما این مکان ها به اندازه آشپزخانه یا میز ناهار خوری مورد توجه نیستند. چیزی که ذهن یک فرد برون گرا را به خود مشغول کرده است فضای کافی و مناسب جهت معاشرت افراد در بخش ها و اتاق های مختلف خانه می باشد.

 

6 روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

۳-مبلمان همیشه یک هدف را دنبال می کنند.

 هیچ تردیدی وجود ندارد که یک فرد درون گرا، آرامش و راحتی را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهد. اما  برای یک برون گرا، کاربرد بیشتر در اولویت است: آیا من صندلی آشپزخانه کافی برای میزبانی از یک شب نشینی را دارم؟ آیا کاناپه من می تواند متناسب با هر چهار بچه من باشد؟

در صورتی که یک عنصر تجملاتی وجود داشته باشد که بتواند به تزئینات درون گرایان و برون گراها راه یابد، اگر هدف برون گرا تحت تأثیر قرار دادن باشد – این کار از طریق مبلمان اتفاق می افتد. و هدف نهایی این است که هم خوب به نظر برسد و هم در خدمت پذیرایی از میهمانان باشد.

 

6 روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

۴-وسایل حس همکاری و ارتباط را بر می انگیزند.

یکی از راه های طراحی خانه های برون گرایان تمرکز بر مواردی است که حس تأیید، یادآوری یا ایجاد هیجان می کنند. به عنوان مثال، یک دیوار شامل تصاویر نسل های خانواده، یا یک اتاق ورزش با دو دستگاه برای تمرینات همراه با شریک زندگی.

برون گراها می دانند که مشارکت با دیگران را ترجیح می دهند، بنابراین به طور طبیعی، برای هر میز دو یا چند صندلی اضافی، زیراندازهای متعدد و وسایل آشپزخانه برای تمام خانواده وجود دارد.

 

6 روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

۵-بلندگوهای پخش صدا در همه جا وجود دارد.

در یک خانه برون گرا، تقریباً می توانید تضمین کنید که نوعی سیستم پخش، یا روشی معنی دار برای اتصال قسمت های مختلف خانه به یکدیگر وجود دارد.

در مواردی که یک فرد درون گرا ممکن است سکوت کامل را ترجیح دهد، برون گراها سر و صدا ایجاد می کنند. آنها عاشق این هستند که موسیقی به طور یکپارچه در اتاق های مختلف جریان یابد، یا این فرصت وجود داشته باشد که تلویزیون را در آشپزخانه هم بتوانند تماشا کنند تا هم از غذا خوردن و هم از آشپزی لذت ببرد.

 

6 روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

۶-طراحی باز یک ضرورت است.

یکی از مهمترین ملزومات طراحی برای برون گرایان، استفاده از مفهوم باز می باشد. در یک طراحی سبک باز، نوعی یکپارچگی در خانه وجود دارد که قادر است جریان طبیعی انرژی، مکالمه و ارتباط را ایجاد کند و افراد برونگرا با آن هماهنگ شده و بسیار مشتاقانه خواهان آن هستند.

وقتی صحبت از ایجاد فضایی می شود که یک فرد برون گرا در آن شکوفا می شود، ممکن است به دلیل تنوع رنگ یا طرح های مختلف هر اتاق یا قسمت ها، گاهی اوقات حس عدم ارتباط بین بخش های مختلف نمایان گردد. اما همه این ها منحصر به فرد بودن فرد برون گرا را نمایش می دهد که فضا را مختص خود می سازد.

 

منبع: https://www.thespruce.com/6-ways-extroverts-design-their-homes-differently-5092176

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط

۲ دیدگاه در “۶ روش طراحی منزل برای افراد برون گرا

  1. جالب و کاربردی

  2. خیلی جالب و مفید بود من هم برون گرا هستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.