۵ رنگ پرده اتاق خواب که مانع خواب شما می شوند.

آیا پرده های شما خواب شما را قطع می کند؟ کارشناسان توصیه می کنند که هنگام پوشاندن پنجره های اتاق خواب از این رنگ ها استفاده نکنید.

اخیرا روانشناسی رنگ ها عمدتاً بر سطوح بزرگ، از دیوارهای اتاق خواب گرفته تا ملحفه های شما متمرکز شده است. پوشش پنجره شما نیز به همان اندازه در دستیابی به یک خواب آرام در شب اهمیت دارد.

کارشناسان و طراحان به طور یکسان موافق هستند که رنگ پرده‌ بر روان شما در اتاق خواب تأثیر می‌گذارد. به این معنی که در کیفیت خواب و سلامت کلی شما در صبح منعکس می‌شود. اگر به رنگ‌های ملحفه‌های تخت‌خواب توجه کرده‌اید، این مراحل جهت انتخاب رنگ پرده‌  قدم بعدی برای بهبود کیفیت خواب شما هستند.

۵ رنگ نامناسب برای پرده اتاق خواب

کنی جانسون از Sleepy Review می گوید: رنگ هایی مانند قرمز، سیاه، بنفش و نارنجی احساسات خاصی را برمی انگیزند که جایی در اتاق خواب ندارند. این متخصص پیشنهاد می‌کند که از این رنگ‌ها می‌توان به عنوان قسمت های کوچکی در اتاق استفاده کرد. اما باید از استفاده از آن‌ها به عنوان رنگ بلوک (مانند پرده‌ها) در اتاق خود اجتناب کنید. در اینجا آنچه شما باید در مورد هر یک بدانید آورده شده است.

پرده 1

قرمز

قرمز رنگی است که باید در بالای لیست ممنوعه هر متخصصی قرار داد. اما چه چیزی آن را از منظر خواب مشکل ساز می کند؟

 بنجامین رز، متخصص سلامتی، هشدار می‌دهد: رنگ‌های قرمز که زنده یا شدید هستند، فعالیت مغز را تحریک می‌کنند و ممکن است احساس هیجان یا خشم را برانگیزند. قرمز بیش از حد در اتاق خواب شما ممکن است ضربان قلب شما را افزایش دهد و شما را بیشتر بیدار نگه دارد و به خواب رفتن سخت شود.

قرمز یکی از انرژی‌بخش‌ترین رنگ‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید. این رنگ نماد درگیری، خطر و قدرت است. همه اینها در فضایی که سعی می کنید آرام شوید و به خواب بروید نامطلوب هستند.

پرده 2

نارنجی

مانند قرمز، استفاده از نارنجی نیز به دلیل ویژگی های انرژی زا مناسب نیست. پیج اندرسون، طراح داخلی در Nitido Design، موافق بنجامین است و اضافه می‌کند که این رنگ فعالیت در مغز و بدن ما را تحریک می‌کند و باعث می‌شود که ما بیشتر احساس هوشیاری کنیم.

 این موضوع باعث می‌شود قبل از خواب آرامش نداشته باشیم و نمی توانیم به راحتی بخوابیم یا ممکن است در طول شب مدام بیدار شویم.

پرده 3

بنفش

پیج هشدار می دهد که این رنگ آرامش بخش ممکن است در دراز مدت مانع خواب شما شود. او هشدار می دهد: “اگر از رنگ بنفش به عنوان رنگ پرده ها یا ملافه های خود (یا هر دو) استفاده می کنید، مطمئن باشید که در استفاده از این رنگ زیاده روی نمی کنید. شما که نمی خواهید به دلیل بد خوابی تمام روز خواب الوده باشید.”

پرده 4

زرد

زرد، رنگ شادی که وجودش باعث انرژی مثبت در فضا می شود. با این حال، مطالعه اخیر توسط Tapi نشان داد که زرد یکی از بدترین رنگ ها برای خواب است. زیرا ۲۲ درصد از پاسخ دهندگان اعتراف کردند که با این رنگ در اتاق خواب خود به خواب ضعیف شبانه (هر شب) دچار شده اند.

 اگرچه این ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد، اما وقتی حس پرانرژی این رنگ را در نظر می‌گیرید منطقی به نظر می‌رسد.  برای مغز دشوار است که در هنگام تلاش برای خوابیدن به آرامش دست پیدا کند.

پرده 5

مشکی

مشکی به دلیل توانایی آن در جلوگیری از نور خورشید (که خواب شما را در صبح مختل می کند)، می تواند بهترین ایده رنگی باشد که برای پرده های خود انتخاب کنید. با این حال، همانطور که Paige هشدار می دهد، این رنگ پرده مشهور است که سیگنال هوشیاری مغز را تحریک می کند و به خواب رفتن را دشوارتر می کند. بنابراین، شاید بهتر باشد به دنبال رنگ های دیگری برای کم کردن نور صبحگاه باشید.

 

منبع: https://www.homesandgardens.com/interior-design/bedrooms/bedroom-curtain-colors-to-avoid

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.