۵ ایده فنگ شویی برای دفتر کار آرام تر و پربازده تر

 از اصول فنگ شویی برای بهینه سازی دفتر کار خود در خانه یا محل کار استفاده کنید. این نکات به شما کمک می کند تا یک محیط کاری مثبت ایجاد کنید. که بهره وری و موفقیت را افزایش می دهد. (فنگ شویی را از کجا شروع کنم؟) (فنگ شویی چیدمان منزل برای مبتدی ها)

بسیاری از ما هر روز بیشتر وقتمان را پشت میز کار خود می گذرانیم. چه در دفتر کار خانگی و چه در محل کار. نحوه طراحی فضای کاری شما می تواند تأثیر زیادی بر بهره وری تان داشته باشد. یا به شما کمک می کند متمرکز و با انگیزه بمانید. یا باعث حواس پرتی و وقفه می شود. به کارگیری اصول فنگ شویی در دفتر کار یکی از راه های ایجاد یک محیط کاری آرام و سازنده با ایجاد انرژی مثبت است که به بقیه زندگی شما نیز منتقل می شود.

لزلی کلوز، طراح داخلی و کارشناس فنگ شویی در لس آنجلس، می‌گوید: هنر باستانی چینی با پرداختن به انرژی چی (chi) در دفتر کار شما، تمرکز بهتر، موفقیت بیشتر، و بهبود روند کلی کار را تشویق می‌کند. فنگ شویی دستورالعمل هایی را برای چیدمان اتاق، دکوراسیون، طرح، رنگ و سایر عناصر ارائه می دهد که می تواند به ایجاد حس مثبت کمک کند. کلوز می گوید: انرژی موجود در دفتر شما، چه در خانه و چه در محل کار، بر احساس شما در فضا تأثیر می گذارد. و احساس شما بر بهره وری و کیفیت کار شما تأثیر می گذارد.” از این نکات برای اعمال فنگ شویی در دفتر خود برای داشتن زندگی کاری شادتر و متعادل تر استفاده کنید.”

فنگ شویی دفتر کار

دفتر کار خود را نظم و ترتیب ببخشید.

یک فضای کاری مرتب و منظم به شما کمک می کند تا به جای آشفتگی اطرافتان، روی کار در حال انجام تمرکز کنید. اقلام غیرضروری مانند اسناد قدیمی، لوازم اداری اضافی و سایر اشیاء متفرقه را از محل کار خود دور کنید. کلوز می‌گوید: “فراموش نکنید که شلوغی کشوها و رایانه‌تان را نیز برطرف کنید. فقط به این دلیل که روی میز نیست، به این معنی نیست که در شکل دادن به انرژی اتاقتان بی تاثیر است.”

 

چیدمان صحیح فنگ شویی را انتخاب کنید.

کلید چیدمان فنگ شویی در محیط کار این است که میز خود را در موقعیت فرمان دهی قرار دهید. وقتی پشت میز خود می نشینید، باید بتوانید در را بدون اینکه مستقیماً در یک راستا با آن قرار بگیرید، ببینید. کلوز توضیح می دهد: “شما می خواهید ببینید چه چیزی در راه است.” مکان ایده آل میز در مرکز اتاق است. که اجازه می دهد انرژی در اطراف شما جریان یابد. اما اگر این امکان پذیر نیست، حداقل مطمئن شوید که پشت شما رو به در نیست.

فنگ شویی دفتر کار

طبیعت را در دفتر کار خود بگنجانید.

 کلوز می‌گوید: طبیعت به ما یادآوری می‌کند که نفس بکشیم و جریان داشته باشیم. و بدون اینکه تحت فشار و استرس قرار بگیریم، متمرکز بمانیم.”با گیاهان یا تصاویری از مناظر طبیعی، جلوه های آرامش بخش طبیعت را به دفتر کار خود وارد کنید. به طور خاص، کلوز تابلو با مناظر کوهستانی را پیشنهاد می کند. او می‌گوید: تصویری از کوهستان پشت سر خود آویزان کنید. زیرا انرژی کوه حمایت می‌کند و به شما کمک می‌کند متعادل بمانید.” یک پنجره ایی که به سمت منظره ایی زیبا باشد نیز می تواند به شما کمک کند تا در طول روز الهام بگیرید.

 

از عناصر آتش دوری کنید.

 فنگ شویی از عناصر خاک، فلز، آب، چوب و آتش برای رسیدن به تعادل در خانه استفاده می کند. (پنج عنصر فنگ شویی در دکوراسیون)

هر عنصر، نوع خاصی از انرژی را به اتاق می آورد و می تواند با مواد، رنگ ها یا اشیاء مختلف نشان داده شود. برای یک دفتر کار، کلوز توصیه می کند که از آتش دوری کنید. زیرا می تواند انرژی را بسوزاند و تنش ایجاد کند.” او می‌گوید از روشن کردن شمع در محل کار خود یا تزئین با رنگ‌های قرمز خودداری کنید. زیرا می‌تواند باعث ایجاد “آشفتگی و بهم ریختگی” در زندگی کاری شما شود.

 

آب و عناصر فلزی را به دفتر کار خود وارد کنید.

 از سوی دیگر، آب و فلز برای دفتر کار در فنگ شویی بسیار مناسب تر هستند. آب که اغلب به عنوان نماد فراوانی در نظر گرفته می شود، می تواند آرامش و جریان را به فضای کاری شما بیاورد. در حالی که فلز باعث افزایش وضوح و دقت می شود. کلوز توصیه می کند میز کار خود را با یک فواره مینیاتوری، یک مجسمه فلزی کوچک یا سایر اشیاء تزئینی که نماد این عناصر هستند، تجهیز کنید. همچنین می توانید با تزئین دفتر خود با رنگ های آبی، خاکستری و سفید، عناصر آب و فلز را تداعی کنید.

منبع: https://www.bhg.com/rooms/home-office/makeovers/feng-shui-office-design-tips/

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.