۵ ایده جالب برای اتاق نشیمن های خیلی کوچک

یک اتاق نشیمن کوچک نباید به معنای چیدمانی کم وکوچک باشد. در واقع، حتی اگر نمی توانید مبلمان بزرگ و زیاد در فضا قرار دهید، اما می توانید خلاقیت زیادی انجام دهید. اما اگر تازه خانه ایی کوچک خریدید و یا به دنبال طراحی مجدد هستید، پس به جای درستی آمده اید. در اینجا چند ایده برای اتاق نشیمن وجود دارد که هر کسی می تواند از آنها کپی کند و می توانید ظاهری مشابه ایجاد کنید.

 

اتاق نشیمن کوچک

۱) اتاق نشیمن به سبک بوهمیایی با مبلمان چند منظوره

این اتاق نشیمن در خانه ایی کوچک، ترکیبی بی‌نظیر از طراحی مراکشی، اسکاندیناوی و بالی است. مالک این خانه ماه ها وقت صرف طراحی اینجا کرده و از پینترست و اینستاگرام تأثیر زیادی گرفته است. دیوارهای چوبی ظاهری اسکاندیناویایی می بخشد. در حالی که گیاهان گلدانی و لوستر حصیری سبکی بالیایی می بخشد. کوسن ها، پتوها و فرش بافته شده با سبک مراکشی ظاهر را تکمیل می‌کنند.

 برای مبلمان، قطعات چند منظوره را انتخاب کرده اند تا به راحتی فضا را جذاب کند.

 مالک میگوید: این یک راه عالی برای استفاده از یک فضای کوچک است و همچنین می توانید ظاهر خانه خود را هنگامی که می خواهید یک چیدمان جدید داشته باشید به راحتی تغییر دهید.

 

اتاق نشیمن کوچک1

۲) طراحی اسکاندیناوی خنثی و مینیمالیستی

 به طور استراتژیک از بافت های مختلف برای تقویت رنگ های خنثی استفاده کنید تا به ظاهر مینیمالیستی این اتاق نشیمن برسید. طراحی اتاق نشیمن توسط Teacup Tiny Homes که حدود ۷ تا ۱۰ فوت طول و حدود ۷ فوت عرض دارد انجام شده است.

قطعات چوب روی دیوار باعث ایجاد گرمی در فضا می شود و حسی مدرن به آن اضافه می کند. چوب روی دیوارها نیز با کفپوش مطابقت دارد. دیوارهای سفید نور پنجره ها را منعکس می کنند و فضا را بزرگتر نشان می دهد.  مبلمان و دکوراسیون با رنگ خنثی را اضافه کنید تا تم تک رنگ عمدی را کامل کنید. چند گلدان در اطراف فضا قرار دهید، و بدین صورت یک طرح مینیمالیستی اسکاندیناویایی را در خانه کوچک خود ایجاد کنید.

 

اتاق نشیمن کوچک2

3) اتاق نشیمن کلاسیک با شومینه

برای بازسازی ظاهر این اتاق نشیمن کوچک دنج، باید روی گنجاندن یک شومینه در طراحی خود تمرکز کنید. Teacup Tiny Homes از یک شومینه پروپان برای این طراحی استفاده کرده است و گرمای زیادی به فضا، به معنای واقعی کلمه و بصری می افزاید. در شب، شومینه احتمالاً کل اتاق را گرم و روشن می کند. اما در طول روز، پنجره‌ها و دیوارهای سفید، نور طبیعی زیبایی را اضافه می‌کنند. یک کاناپه چرمی حسی مدرن می‌افزاید و مکانی عالی برای دنج بودن و تماشای آتش است.

 

اتاق نشیمن کوچک3

۴) رنگ های غنی و تیره در برابر دیوارها و سقف های روشن

دیوارهای چوبی افقی سفید، قهرمان این طراحی اتاق نشیمن خانه کوچک است. دیوارها و سقف را می پوشاند و یک بوم تمیز ایجاد می کند که نور زیادی را منعکس می کند و به برجسته شدن پالت رنگ کمک می کند. این طراحی باعث ایجاد جذابیت بصری ظریف و در عین حال طولانی تر و گسترده تر به نظر رسیدن فضا می شود.

 از قفسه بندی کف تا سقف استفاده کنید. حتی می توانید مبلمانی با یک پالت رنگی تیره و غنی استفاده کنید به این دلیل که دیوارها و سقف ها سفید و روشن است و متناسب با فضا به نظر می رسند.

 

اتاق نشیمن کوچک4

۵) طراحی سنتی مدرن با فضای باز بزرگ

این اتاق نشیمن کوچک توسط Wind River Tiny Homes طراحی شده است. مساحت اتاق نشیمن حدود ۱۹۰ فوت مربع در خانه کوچک ۱۰ در ۳۸ فوت است.

برای بازسازی ظاهر، از رنگ های سفید روشن و رنگ های متضاد به صورت استراتژیک استفاده کنید تا اندازه فضا را بیشتر کنید.

 برخلاف اکثر طرح های اتاق نشیمن خانه های کوچک که مبلمان را در کنار دیوارها قرار می دهند، این فضا مبلمان را به سمت مرکز اتاق می آورد. انتخاب چیدمان همراه با انتخاب مبلمان عالی باعث می شود فضا به جای درهم ریختگی دنج به نظر برسد. فضا را با کوسن پوست مصنوعی، کوسن های متنوع و کتاب‌هایی با ظاهر کلاسیک و دکورهای دیگر به پایان برسانید تا حسی مدرن و کلاسیک داشته باشید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/tiny-house-living-rooms-5211037

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.