۵روش برای چیدمان حرفه ای قفسه و شلف ها

وقتی صحبت از استایل قفسه‌ها به میان می‌آید، روش‌های آزموده‌شده‌ای وجود دارد که می‌تواند ظاهری مانند صفحه‌های مجله ها به شما بدهد. در اینجا برخی از نکات و ترفندها برای کمک به شما جهت رسیدن به نتیجه مشابه در خانه خود آورده شده است.

قفسه

یک گالری هنری ایجاد کنید.

نمایش آثار هنری یا عکس ها در قفسه‌ها روشی سرگرم‌کننده برای بوجود آوردن حس گالری هنری است. در حالی که همه چیز سازماندهی شده است.

در این تصویر که توسط Completion Interior Design & Architecture طراحی شده است، قفسه ها به همان رنگ دیوار رنگ آمیزی شده اند. و به آنها اجازه داده شده تا در پس زمینه فرو روند. اما در عین حال ساختاری نیز به تابلو ها می بخشند.

 از دیگر مزایای این چیدمان این است که از نیاز به چکش زدن تعداد زیادی قاب عکس به دیوار جلوگیری می‌کند و انعطاف‌پذیری را برای تنظیم مجدد تابلوها یا اضافه کردن قطعات جدید به ترکیب می‌دهد.

 

قفسه

در این عکس که توسط Ba Design Group طراحی شده است، رویکرد مینیمال تری را برای این اتاق خواب کودکان در میامی در نظر گرفته شده است.  قاب‌ها و قفسه‌بندی‌های سفید اجازه می‌دهند تابلوهای مدرن رنگارنگ کانون توجه باشد. و داشتن فضای کافی در بین قاب ها ظاهر را تمیز و شاداب نگه می دارد.

 

قفسه

 کلکسیون خود را به نمایش بگذارید.

نمایش مجموعه ها می تواند راهی عالی برای افزودن جذابیت بصری به اتاق باشد. در این دفتر کار خانگی که توسط East End Country Kitchens طراحی شده است، صاحب خانه مجموعه بزرگی از ظروف سرامیکی سفید و خنثی در اندازه ها و اشکال مختلف دارد. اشیاء بزرگتر به تنهایی قرار گرفته اند. در حالی که اشیاء کوچکتر در کنار هم قرار می گیرند و ظاهری متعادل و هماهنگ ایجاد می کنند.

 

قفسه

یکی از پروژه‌های اخیر ما، مشتری هنرمندی است که مجسمه‌های حیوانات را با برنز ریخته‌گری می‌سازد. او خواستار یک مکان مناسب برای نمایش برخی از قطعات مورد علاقه اش در دفتر خانه اش بود. بنابراین وقتی این قفسه های سفارشی را طراحی کردیم، فضای بزرگتری در مرکز برای چند قطعه بزرگتر او ایجاد کردیم. در حالی که فضاهای کوچکتر را با کتاب ها و اشیاء دیگر گروه بندی کردیم.

 

قفسه

نورپردازی کنید.

این اتاق نشیمن توسط  Bulhon Design Associates،طراحی شده است. قفسه ها دارای نورپردازی یکپارچه هستند که تابلوها و اشیاء دیگر را روشن می کند. نور پس زمینه منحصر به فرد بودن هر قطعه را افزایش می دهد.

 همچنین توجه داشته باشید که اندازه اشیاء در دو طرف شومینه مشابه است. این روش تزیینی احساس تقارن ایجاد می کند. حتی اگر قرارگیری اشیا دقیقاً متقارن نباشد.

 

قفسه

از سبدها استفاده کنید.

قفسه های باز می توانند باعث حس بهم ریختگی در یک خانه شلوغ باشند. بنابراین ما همیشه استفاده از جعبه های نگه داری را برای ظاهری متناسب تر و مرتب تر توصیه می کنیم. در این شکل شرکت طراحی Rockwell Developers کابینت هایی را ایجاد کردند که فضای ذخیره سازی زیادی را فراهم می کند. با سبدهای بافته شده که به اعضای خانواده امکان می دهد تا وسایل خود را در آنجا ذخیره کنند.

 

قفسه 

در این اتاق لباس‌شویی، سبدهای راه راه در رنگ‌های مختلف به هر یک از اعضای خانواده اجازه می‌دهد تا مکان مخصوص به خود را برای لباس‌های تا شده داشته باشند. که آماده برداشتن و گذاشتن در اتاق‌های خود هستند. تضاد رنگ، ترکیبی عالی با کابینت خاکستری دارد و از یکنواختی فضا جلوگیری می کند.

 

قفسه

دسته بندی بر اساس رنگ

 این کار عملاً یک کلیشه در طراحی است، اما نمی توان انکار کرد که گروه بندی کتاب ها بر اساس رنگ جلدشان تأثیر بصری در اتاق ایجاد می کند. ما عاشق این هستیم که استودیو ناتاشا هابرمن از این روش استفاده می کند تا قفسه ها را مانند هنر مدرن انتزاعی جلوه دهد. کمد با رنگ مشکی، به رنگ‌ها اجازه می‌دهد تا واقعاً ظاهر شوند. این کار یک روش عالی برای چیدمان هنرمندانه کتاب است، وقتی تعداد زیادی از آنها دارید.

 

 منبع: https://www.houzz.com/magazine/5-ways-to-style-shelves-like-a-pro-stsetivw-vs~154957323

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

۳ دیدگاه در “۵روش برای چیدمان حرفه ای قفسه و شلف ها

  1. Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

    1. Thank you!😍

  2. از ایده سبدهای رنگی برای لباس های شسته شده خیلی خوشم اومد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.