۴ اشتباه در تزئین اتاق خواب کوچک که همه باید بدانند

4 اشتباه در تزئین اتاق خواب کوچک

همه ما می دانیم که تزیین یک اتاق خواب کوچک استرس زا است. چون هرگز فضای کافی برای قرار دادن همه وسایل خود نداریم. حتی اگر از یک اتاق خواب کوچک به طور موقتی برای سال های دانشجویی استفاده می کنید، یا قرار است مدت طولانی تری آنجا ساکن باشید، مطمئن شوید که به بهترین شکل سلیقه دکوراسیونی و ماهیت شما را نمایش می دهد.

اتاق خواب منطقه ای کاملا شخصی است که پس از یک روز جنگ با جهان، آرامش و راحتی را فراهم می کند. از این رو باید آن را طوری تزئین و طراحی کرد تا از اوقات مفید در خانه لذت برد. این تنها درصورتی اتفاق می افتد که اشتباهات بزرگ قبلی را مرتکب نشویم.

اتاق خود را به عنوان یک بوم نقاشی در نظر بگیرید و بهترین تصویر اتاقتان را که در عین مدرن بودن باعث ایجاد بهره وری می شود، ترسیم کنید:

 

۱)تزئین بیشتر از فضای اتاق خواب

نصب تزئینات در خانه اغلب می تواند از کنترل خارج شود و ممکن است در پایان عناصر تزئینی بیشتری از آنچه در یک اتاق مناسب است اضافه کنید. یا ممکن است وسایل دکوراسیون شما برای فضای اتاق شما مناسب نباشد و نتیجه آن این باشد که آن مکان نامناسب به نظر برسد.

اطمینان حاصل کنید که فقط موارد ساده و مدرن را انتخاب می کنید که زیاد فضا اشغال نمی کنند و باعث نمی شوند که اتاق تنگ به نظر برسد. به دنبال چیزهایی مانند یک لامپ ساده برای میز کناری خود یا جدیدترین ساعت زنگ دار دیجیتال برای استفاده در فضای کم باشید.

 

۲)غفلت از نورپردازی

نور کافی می تواند فضای اتاق را بسیار بزرگتر از آنچه که هست نشان دهد. به هر حال، برای بدست آوردن نتیجه مطلوب، باید دقت زیادی در نور پردازی داشته باشیم. مبلمان خود را طوری قرار دهید که جلوی نور طبیعی را نگیرد و استفاده از سطوح بازتابنده به پخش نور بیشتر کمک می کند.

علاوه بر این، لوستری را انتخاب کنید که به جای اینکه به یک سطح  نور بتاباند کل اتاق را روشن کند. از وسایلی مانند لامپ های کف، چراغ های دیواری یا یک لوستر سقفی مدرن و ساده استفاده کنید.

 

3)اختصاص ندادن فضای کافی برای ذخیره سازی

ذخیره موثر تمام وسایل و نداشتن حتی یک وسیله اضافی در اتاق کوچک کاری بسیار سخت است. با این حال، با فضای ذخیره سازی مناسب در سراسر اتاق، می توان آن را به راحتی مدیریت کرد. نداشتن سیستمی برای ذخیره سازی می تواند کل هدف را خراب کرده و اتاق نامنظم به نظر برسد. به همین دلیل، مطمئن شوید که برای هر وسیله که الان دارید یا در آینده خریداری می کنید، فضای ذخیره سازی کافی در اختیار دارید.

 

۴)نادیده گرفتن فضاهای مناسب ذخیره سازی

نظم و ترتیب می تواند اتاق شما را بزرگتر و جذاب تر جلوه دهد، بدون اینکه مجبور شوید برای این کار از تزئینات نفیس استفاده بکنید. با این وجود، هر چقدر تلاش کنیم، یافتن فضا برای همه وسایل غیر ممکن است. مگر اینکه از مناطق پنهان و اغلب نادیده گرفته شده نیز بهره ببریم. اکثر مبلمانی که برای فضاهای کوچکتر طراحی شده اند دارای ویژگی های مفید ذخیره سازی نیز هستند. می توانید از این فضاها مانند زیر تخت یا قفسه های دیواری خود نیز استفاده کنید. بعلاوه، فضاهای عمودی یا افقی که بدون هدف باقی مانده اند را جهت ذخیره وسایل بیشتر مد نظر قرار دهید.

 

منبع: https://mydecorative.com/4-small-room-decorating-mistakes-everyone-should-know/

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.