۳ عادت کوچک آزموده شده برای فضایی تمیزتر و ذهنی پاک تر

3 عادت کوچک آزموده شده و واقعی برای فضایی تمیزتر و ذهنی پاک تر

وقتی صحبت از شلوغی به میان می آید، من قطعا یک فرد بصری هستم. اگر انبوه بشقاب‌ها، یادداشت‌های پراکنده روی میز یا انبوهی از لباس‌ها را روی صندلی‌ام ببینم – “معروف به صندلی لباسشویی” – برای تمرکز به مشکل بر می خورم. به همین دلیل است که دوست دارم همواره تمیزکاری کنم. اغلب چند دقیقه را صرف مرتب کردن  می‌کنم (مثل ظروف داخل سینک). با این حال، من یک استثنا از این قاعده دارم. گاهی اوقات، اتفاقات زندگی باعث می شود که همه چیز بهم بریزد. و این از نظر من اشکالی ندارد. من واقعاً معتقدم که اجازه ندهید بهم ریختگی خانه، روز شما را خراب کند. به خصوص وقتی در میان یک اتفاق عالی هستید.

چه در حال اسباب کشی، سرگرم کردن دوستان و خانواده که به منزل شما آمده اند، یا شروع یک کار جدید هستید، اشکالی ندارد اگر برخی از کارها را نتوانید درست و به موقع انجام دهید.  شما در حال لذت بردن از زندگی و رسیدن به برخی نقاط عطف مهم هستید. بنابراین این بهم ریختگی ها می توانند کمی بیشتر صبر کنند.

 

از کوچک شروع کنید.

بسیاری از افراد ممکن است از شروع نظافت واهمه داشته باشند. زیرا در حال تصور تمیز کردن همه موارد هستند. مانند تمیز کردن گاراژ، مرتب کردن مجدد کمد یا تمیز کردن کامل آشپزخانه. اما بهترین راه برای ایجاد عادت به نظافت، شروع کوچک است. انجام هر روز یک کار ساده، راهی آسان برای شروع قدردانی از آراستگی است. دوست دارم از خودم بپرسم: در حال حاضر چه کاری می توانم انجام دهم که بتوانم فوراً بخشی از خانه ام را تمیز کنم؟ این کار می تواند به سادگی مرتب کردن تختم یا مرتب کردن میز کارم باشد. شروع کوچک به شما کمک می‌کند تا آنچه را که فکر می‌کنید توانایی آن را دارید رشد دهید. و در نهایت، می‌دانید که اکنون چه کاری می‌توانید انجام دهید یا برای بعداً بگذارید.

 

متعهد باشید.

 اگرچه شروع کوچک ممکن است به اندازه کافی آسان به نظر برسد. اما به طور بالقوه می تواند به یک روز بی پایان با انجام تعداد زیادی از کارهای کوچک در اینجا و آنجا تبدیل شود. (من بارها و بارها گرفتار آن تله شده ام!)

من توصیه می کنم در تمیز کردن خود متعهد باشید. اگر می گویید یک کار را انجام خواهید داد، آن را انجام دهید و هیچ چیز دیگر. اگر به سه چیز متعهد هستید، پس فقط سه کار را انجام دهید. همه چیز در مورد تعیین مرزها و اهداف است. یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما کمک کند که هدفمندتر باشید، تنظیم تایمر است. خواه ۱۰ دقیقه یا نیم ساعت باشد، زمانی را ایجاد کنید که در آن قسمت خاصی از خانه را تمیز می کنید. پس از خاموش شدن تایمر، توقف کنید. من عاشق انجام این کار هستم وقتی که یک روز کامل فعالیت دارم، اما هنوز هم می‌خواهم احساس کنم که در خانه‌ام تمیزکاری انجام داده‌ام.

 

یک روال تمیز کردن ایجاد کنید.

می توانید یک روال تمیز کردن ساده را شروع کنید. روال ها به شما کمک می کنند تا برای موفقیت آماده شوید و به شما امکان می دهد روز خود را سازماندهی کنید. یک روال صبحگاهی را در نظر بگیرید. جایی که همیشه رختخواب را مرتب می کنید و ناهار را بسته بندی می کنید. بنابراین شما برای یک آخر هفته خوب و آرام آماده شده اید. یا حتی کاری که روزانه و همه با هم به عنوان یک خانواده انجام می دهید.

من  وقتی کارم تمام می شود، دوست دارم لپ‌تاپم را ببندم و کنار بگذارم. میزم را تمیز کنم. اتاقم را مرتب کنم، فنجان‌ها و بشقاب‌هایی را که در صبح و بعدازظهر جمع شده‌اند را بشورم. این کار به من این امکان را می دهد که شغل و کارهای خانه خود را از هم جدا کنم. مخصوصاً هنگامی که از خانه کار می کنید مهم است.

 امیدوارم این ایده ها به شما کمک کند که عادت تمیز کردن را در خود ایجاد کنید. چیزی که با استرس و آشفتگی کمتر به ذهن شما آرامش می دهد.

 

منبع: https://www.apartmenttherapy.com/best-habits-for-cleaner-space-clearer-mind-37089416?amp=1

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.