۱۳ کاردستی جالب برای نظم و ترتیب دادن با شروع مدرسه ها

کاردستی مدرسه

شروع مدرسه ها برای خانواده ها هم ایجاد آشفتگی می کند و هم آرامبخش است. بعد از یک تابستان طولانی که بچه ها را مشغول کرده اید، بازگشت به روال معمول مدرسه، به خانه شما نظم می بخشد. به نوعی، این شما را مجبور می کند که به یک برنامه پایبند باشید. و وظایف خود را انجام دهید که در این مورد بسیار مهم است که سعی کنید منظم باقی بمانید. ضمن اینکه به سادگی ممکن است خسته شوید و از نیازهای اساسی خانه غافل شوید. این ایده های نظم و ترتیب دادن برای شروع مدارس به شما کمک می کند تا در این دوران توانمند باقی بمانید. هر کاردستی و وسیله برای این طراحی شده که سال تحصیلی را به خوبی آغاز کنید.

۱)جامدادی با ظرف مربا

پس از اتمام خرید لوازم مدرسه، ممکن است متوجه تعداد زیادی مداد، ماژیک، خودکار و ماژیک های شبرنگ شده باشید که در همه جا پراکنده شده اند. داشتن یک جامدادی تزئین شده به حذف لوازم تحریر پراکنده شده در سراسر خانه کمک می کند. این جامدادی های شیشه ای زیبا سرگرمی عالی برای والدین و فرزندان است.

کاردستی مدرسه

۲)کازیه مشق ها

این یک پروژه کاردستی بسیار ارزان است که به فرزندان شما ایده ی بازیافت را آموزش می دهد. تعدادی کارتن خالی، رول کاغذ توالت و نوار چسب جمع آوری کنید و شروع به ساختن کازیه مشق ها کنید.

جعبه های بیسکوییت و علات صبحانه و ماکارونی برای این کار عالی هستند. این کاردستی را با فرزندان خود درست کنید و از آن ها بخواهید که تمامی تکالیف و لوازم تحریر خود را در یک مکان نگهداری کنند.

کاردستی مدرسه۳)مرکز فرماندهی

ساختن مرکز فرماندهی خانواده با ماژیک ها، فریم ها و کمی خلاقیت بسیار آسان است. فقط یک صفحه ی سازماندهی را پرینت کنید و در پشت شیشه ی قاب دیوار قرار دهید و روی شیشه بنویسید.

داشتن یک دیوار فرماندهی راهی عالی برای نگه داشتن خانواده در برنامه است. این تابلو IKEA به عنوان یک تابلو برای کارهای ۲ هفته ای عمل می کند تا به خانواده کمک کند که برای روزهای آینده برنامه ریزی کنند.کاردستی مدرسه

۴)چارت کارهای روزمره

انجام شدن کارهای روزمره در طول فصل مدرسه خیلی آسان است. نگرانی اصلی شما این است که بچه ها را آماده کنید. مطمئن شوید که تکالیفشان را انجام داده اند. و راهی برای انجام فعالیت های بعد از مدرسه ی آن ها پیدا کنید.

چارت کارهای روزمره به آسانی نشان می دهد که چه کسی کدام کار را انجام دهد. و آیا این کار به پایان رسیده است یا نه؟ این چارت ها می توانند به سادگی این دیوارکوب های آشپزخانه باشند یامی توانند پیچیده تر و کاملتر باشند و سیستم پاداش دهی داشته باشند.

کاردستی مدرسه

۵)سیستم فرماندهی یخچال

بهترین مکان برای تقویم و مرکز فرماندهی جایی است که همه ی اعضای خانواده بتوانند آن را ببینند. از کنار یخچال خود برای قرار دادن لوازم تحریر مدرسه و برنامه ی کاری که در دسترس بچه ها باشد استفاده کنید.

این ایستگاه سازماندهی یخچال نه تنها دارای تقویم و برخی لوازم مهم مدرسه است، بلکه برای هر کودک یک چک لیست کارهای مدرسه را نیز دارد.

کاردستی مدرسه

۶)مکانی برای قرار دادن کوله پشتی

اجازه ندهید که بچه ها عادت کنند که وقتی به خانه می آیند کوله پشتی خود را در هر گوشه و کناری پرتاب کنند. قرار دادن یک قلاب برای هریک از اعضا در قسمت ورودی خانه به نظم و ترتیب و قرار گرفتن هر چیزی در جای خودش کمک می کند. به این ترتیب شما مجبور نخواهید بود صبح برای پیدا کردن یک کوله پشتی گم شده یا محتویات آن تلاش کنید.

اگر بتوانید قلاب های آویز کوله پشتی را نزدیک ایستگاه تکالیف قرار دهید، این امر هم چنین به جلوگیری از پراکنده شدن لوازم تحریر و  وسایل مدرسه در گوشه کنار خانه کمک می کند.

کاردستی مدرسه

۷)دفتر برنامه ریزی دانش آموز

بسیاری از دفاتر آماده برای سازماندهی کارهای مدرسه وجود دارند. شما می توانید برخی از آن ها را که برای والدین، معلمان و دانش آموزان طراحی شده است را پیدا کنید. بهترین راه برای به دست آوردن مهارت های سازماندهی عالی برای فرزندان این است که همه ی ابزارها را برای ایجاد عادات مثبت در اختیار آن ها قرار دهید.

این دفتر برنامه ریزی به فرزند شما کمک می کند تا تکالیف منزل، برنامه های مدرسه و فعالیت های بعد از مدرسه را پیگیری کند. آن ها را تشویق کنید تا پیشرفت خود را روزانه ثبت کنند.کاردستی مدرسه

۸) کاردستی ساعت مدیریت

این کاردستی برای کودکان خردسال بهتر عمل می کند و به آن ها کمک می کند تا مهارت های مدیریت زمان خود را در بلندمدت بهبود ببخشند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ساعت ارزان قیمت خریداری کنید. و هر ساعت بین بعد از مدرسه و زمان خواب را به رنگ متفاوتی درآورید. هر رنگ را با یک فعالیت متفاوت هماهنگ کنید. این کار همچنین به فرزندان شما درک ساعت و چگونگی بیان ساعت را آموزش می دهد.

کاردستی مدرسه

۹)تگ های لباس روزانه

هرچه زودتر بتوانید هفته ی خود را سازماندهی کنید، شلوغی کمتری در صبح های شروع مدرسه خواهید داشت. هر جمعه کمد لباس کودک خود را برای هفته آینده تنظیم کنید. و با استفاده از تگ های چاپی، آن ها را برچسب بزنید.

در نهایت، شما می توانید از فرزند خود بخواهید که لباس هایش را جمعه شب انتخاب کند. اجازه دهید که آن ها با آگاهی کامل برنامه ریزی کنند که برای فعالیت های هفته ی آینده به چه لباس هایی نیاز دارند. با انجام این کار زودتر از موعد، شما دیگر در یافتن لباس فرم در لحظه ی آخر آشفته نمی شوید. این کار هم چنین از خراب شدن جالباسی ها در زمانی که نوجوان شما چیزی برای پوشیدن پیدا نمی کند، جلوگیری می کند.

کاردستی مدرسه

۱۰)کمد لوازم تحریر

لوازم تحریر هم مثل اسباب بازی ها در سراسر خانه پراکنده می شوند. این موضوع زمانی اتفاق می افتد که این لوازم جای مشخصی در خانه ندارند. فضای کمد دیواری معمولا کوچک است. اما اگر بتوانید یک کمد اضافی در خانه قرار دهید می توانید آن را به کمد مخصوص لوازم مدرسه تبدیل کنید.

لباس های فرم، کوله پشتی ها، وسایل اضافی مدرسه و … تقریبا هر چیزی که فکر کنید برای مدرسه است. به این ترتیب، وقتی فرزند شما صبح به دنبال چیزی است، شما می توانید او را مستقیما به کمد مدرسه هدایت کنید.

کاردستی مدرسه

۱۱)تغذیه مدرسه

اگر برای بسته بندی تغذیه مدرسه فرزند خود وقت ندارید، احتمالا هزینه ی زیادی برای تغذیه پرداخت می کنید. هم چنین شما کنترل کمی بر روی آنچه فرزند شما می خورد دارید.

آماده سازی تغذیه فرزند شما از قبل باعث صرفه جویی در وقت در صبح می شود. چند ظرف پلاستیکی برای یخچال و کابینت تهیه کنید و اقلام تغذیه را از قبل بسته بندی کنید. بر روی هر ظرف برچسب بزنید. برای مثال شما ممکن است یک ظرف مخصوص میان وعده، میوه، سبزیجات و پروتئین داشته باشید. وقتی صبح فرا می رسد، از هر ظرف یک یا دو مورد انتخاب کنید، آن ها را در یک کیسه بیندازید و تغذیه کامل می شود.

کاردستی مدرسه

۱۲)کاردستی ایستگاه سازماندهی شده تکالیف

 این کاردستی بسیار ساده و هوشمندانه است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک سینی چرخان تهیه کنید. چند ظرف مربا را تزئین کنید و لوازم تحریر را در آن ها قرار دهید. استفاده از یک سینی چرخان به شما کمک می کند تا حتی کوچکترین بچه ها بتوانند به همه وسایل دسترسی پیدا کنند.

کاردستی مدرسه

۱۳)نظم و ترتیب دهنده ی کاغذ ها

اگر دفتر کار یا کابینت برای پرونده ها ندارید، این راهکار عالی به نظر می رسد. یک سبد خشک کن ظرف و چند پوشه خریداری کنید. مواردی مثل برگه های رضایت نامه، تکالیف و هر کاغذی که مربوط یه مدرسه می باشد را در آن جمع آوری کنید. آن را نزدیک درب منزل یا در جایی که رفت و آمد زیاد است قرار دهید تا هیچ چیز در داخل آن فراموش نشود.

کاردستی مدرسه

منبع: https://www.thespruce.com/ways-to-get-organized-for-back-to-school-4147370

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

۱ دیدگاه در “۱۳ کاردستی جالب برای نظم و ترتیب دادن با شروع مدرسه ها

  1. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.