۱۱ اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

اگر از طراحان داخلی در مورد رازهای دکوراسیون و طراحی یک خانه زیبا سوال کنید، آنها همیشه می گویند : “هیچ قانونی برای طراحی وجود ندارد.  گرچه مطمئناً هیچ فرمول جادویی برای چیدمان یک خانه وجود ندارد ، اما برای برخی از قوانین اساسی و اصول اولیه حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد. به هر حال انتخاب مبلمان، تابلو ها، نور پردازی و رنگ دیوارها و سپس ترکیب آنها در یک فضای منسجم می تواند بسیار دلهره آور باشد.

برای کمک به شما، ما از ۱۳ طراح، معمار و متخصص داخلی برجسته در مورد قوانین اساسی طراحی داخلی سوال کردیم. حتی اگر در حال حاضر مشغول ساخت و ساز و تغییرات دکوراسیون نیستید، این موارد را به عنوان توصیه زندگی در نظر بگیرید که از برنامه ریزی و اندازه گیری گرفته، تا توجه به فضای کلیدی و نورپردازی و تمام موارد مورد نیاز شما را در بر می گیرد.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

1- اصول اولیه را بدانید.

یکسری ملاحظات اساسی وجود دارد که باید برای هر اتاقی در نظر گرفته شود. آمالیا گراتزیانی، طراح داخلی می گوید: “هنگام طراحی یک فضای جدید، من روی سه عنصر تمرکز می کنم: حجم، نور و عمق. این به نظر انتزاعی می رسد، اما در نظر گرفتن همه این عوامل هنگام انتخاب وسایل یا طراحی اتاق، تفاوت زیادی را ایجاد می کند“. گراتزیانی پیشنهاد می کند که می توان با روش های زیر عمق ایجاد کرد. مثلا با انتخاب تعداد کمتر مبلمان می توان یک پنجره بزرگ را برجسته تر کرد، یا با انتخاب رنگ روشن. زیرا رنگ های روشن تر توجه را بیشتر جلب می کند.

 او با انتخاب درب و پنجره های بزرگ یا اضافه کردن یک عدد مبل بزرگ به عنوان نقطه کانونی یک فضا، با حجم بازی می کند. در آخر، “می توان نور را از طریق انتخاب وسایل منزل و مصالح ساختمانی دستکاری کرد- رنگ های روشن تر و مواد بازتابنده (مثل: شیشه، کروم، سنگ مرمر) نور را در اطراف اتاق حرکت می دهند.”

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

2- راحتی را در نظر بگیرید.

نیک کرایر، مدیر عامل شرکت ساختمانی Berkeley Place  می گوید سعی نکنید فضایی را به خاطر چند عکس یا موقعیتی جهت خودنمایی زیادی باحال و مد روز جلوه دهید که راحتی آن مکان برای نشستن یا استراحت از بین برود. چون ارزش آن را ندارد. میریام فانینگ، مدیر بخش طراحی میم هم معتقد است که کاربرد عملی و قابلیت زندگی برای هر پروژه ای مهم است. یک خانه باید به نیازهای ساکنینش پاسخ دهد. بنابراین چالش ما این است که که با هدف و قصد طراحی کنیم.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۳- نورپردازی را تغییر دهید.

 سانجیت بحرا، بنیانگذار شرکت نورپردازی DesignPlusLight در لندن، می گوید: فقط به یک منبع نور اکتفا نکنید زیرا می تواند فضا را مسطح کند.  بهتر است نورپردازی را بوسیله چراغ های رومیزی یا زمینی لایه بندی کنید تا بتوانید فضای خود را انعطاف پذیرتر کنید. او در برابر نور زیاد، که اغلب می تواند خشن به نظر برسد – خصوصاً در شب – هشدار می دهد و می گوید مراقب نحوه استفاده از آنها باشید. هنگامی که از چراغ های داخل سقف استفاده می کنید، آنها را در یک مسیر قرار ندهید تا فقط به سمت پایین روشن شوند که می تواند فضا را تحت فشار قرار دهد. بهتر است آنها را روی سطوحی که باید روشن شوند مانند روی کابینت آشپزخانه، میزها و تابلوها بتابانید.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.۴- دسترسی ها را در نظر بگیرید.

 نیکی مودی، طراح داخلی و بنیانگذار ویولت و جورج می گوید: به نحوه زندگی در خانه تان فکر کنید و اطمینان حاصل کنید که از هر قسمت منزل به بهترین وجه استفاده می کنید. آیا دسترسی به فضا ها ممکن و منطقی هستند؟ اگر افرادی در آشپزخانه در حرکت باشند، شما می توانید به راحتی به میز ناهار خوری دسترسی داشته باشید؟ اگر یک مهمانی شام داشته باشید و افراد زیادی دور میز باشند مهمان ها می توانند به دستشویی دسترسی داشته باشند؟ اطمینان حاصل کنید که چیدمان منزل شما هم برای تنها بودن در خانه و هم برای مهمانی ها مناسب باشد.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۵- بزرگتر بهتر است.

طراح داخلی مگ اونرگان می گوید: اشتباه شماره یک، عدم در نظر گرفتن مقیاس و انتخاب قطعات بسیار کوچک برای فضای خانه ها است. اطمینان حاصل کنید که وسایل منزل شما به راحتی در داخل فرش شما قرار گرفته است، پرده های شما دارای طول کافی برای آویزان شدن و لوسترهای شما به اندازه کافی بزرگ هستند.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۶- برنامه ریزی کنید، سپس دوباره برنامه ریزی کنید.

طراح الیزابت کروگر تأکید می کند: برنامه ریزی مهم است. قبل از خرید ارزش این را دارد که کمی وقت بگذارید تا بفهمید شما که هستید و از یک فضا چه می خواهید. خواه برای خودم باشد یا برای مشتری، روند طراحی همیشه با سوالاتی از قبیل “اکنون من کی هستم و می خواهم فضای من چه چیزی را منعکس کند؟”  همراه است. پاسخ به این سوالات زمانی که تصمیم گیری در مورد طراحی دشوار است، کمک زیادی می کند.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۷- برای تعادل تلاش کنید.

جویس پیکنز از JDP Interiors می گوید: همه چیز در طراحی مربوط به تعادل است. به عنوان مثال، اگر از یک چوب بلوط با خطوط برجسته و رنگ نارنجی استفاده می کنید، این تون رنگ را در جای دیگر اتاق خود تکرار کنید. که حتی می تواند در یک کاسه باشد. او پیشنهاد می کند از همان اصل در مورد انتخاب رنگ ها نیز استفاده کنید.” اگر تصمیم دارید جایی را زرد رنگ کنید، آن را در جای دیگر نیز تکرار کنید، حتی اگر فقط چند شاخه گل باشد. در غیر این صورت، به طور کلی بی معنی خواهد شد.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۸- مراقب رنگ ها باشید.

طراح داخلی سارا استیسی، هشدار می دهد: هنگام کار با هر رنگی به زیر رنگ ها  و مهم تر از همه به رنگ های خنثی توجه کنید. زیررنگ ها و چرخه رنگ را بیاموزید تا در انتخاب رنگ ها و هماهنگی پارچه ها موفق شوید. به عنوان مثال، در واقع یک رنگ خاکستری واقعی وجود ندارد. آنها معمولاً ته رنگ بنفش، سبز یا آبی دارند.

استیسی توضیح می دهد که، به همین دلیل، “رنگ خاکستری می تواند بنفش به نظر برسد وقتی که با بژ جفت شود، زیرا زرد و بنفش روی چرخ رنگ روی به روی هم قرار دارند. از آنجا که آنها متضاد هستند، رنگ ها بیشتر ظاهر می شوند. برای استفاده از مکمل، یک رنگ خاکستری سبز را انتخاب کنید که نزدیک به بژ در چرخ رنگ باشد.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۹- با انتخاب رنگ خود زندگی کنید.

 سارا بارنی از Bandd Design می گوید: این به معنای انتخاب رنگ و امید به بهترین بودن آن نیست. این به معنای صرف وقت برای آزمایش گزینه های رنگ آمیزی در انواع نورها است. ببینید که رنگ ها در صبح ، روز و شب چگونه به نظر می رسد تا درک بهتری از ظاهر آن در فضای مختلف در زمان های مختلف داشته باشید. همچنین، با چراغ خاموش، سپس برخی از چراغ ها و تمام چراغ ها به آن نگاه کنید.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

۱۰- اندازه گیری کنید.

 استفانی استین، طراح داخلی می گوید: “یک فضای راحت کاملاً مقیاس پذیر است. همیشه وسایل احتمالی خانه خود را اندازه گیری کنید. نگاه می تواند فریبنده باشد؛ فقط به این دلیل که به نظر می رسد چیزی در اندازه آنلاین مناسب است، به این معنی نیست که در فضای شما کار خواهد کرد.”

پل کنراد، مدیر معماران کنراد، با این نظر موافق است و می افزاید که زیبایی و مقیاس همه چیز هستند. وی می گوید: “اگر نسبت های فضا را صحیح بدست آورید و راه ورود نور طبیعی به فضا را کنترل و مدیریت کنید، جزئیات و اتمام کارها از ریسک کمتری برخوردار خواهد بود. هیچ مقداری از ورق طلا، فضایی را که از نظرکیفیت نور ضعیف یا ناخوشایند است، نجات نخواهد داد!.

 

11 اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند. 

۱۱- هنر مهم است.

Alexandra Donohoe Church بنیانگذار و مدیرعامل Decus Interiors می گوید: این الزاماً به معنای قطعه هنری گرانقیمت نیست. اعتماد به نفس هنگام انتخاب هنر بسیار مهم است. هنگام کمک به مشتریان در خرید مجموعه های هنری خود، ما همیشه تصمیم گیری را بر اساس پاسخ فوری متقابل تشویق می کنیم. ما همچنین تأکید می کنیم که قطعات با کیفیت به طور طبیعی در فضای داخلی با کیفیت قرار می گیرند. خرید وسیله کمتر گاهی اوقات بهتر و زیباتر است.

 

 

منبع: https://www.vogue.com.au/vogue-living/interiors/11-basic-rules-of-interior-design-to-live-by/image-gallery/9afe49a5b6774b74c7d89c671ea0c1ce

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

۱ دیدگاه در “۱۱ اصل ساده در دکوراسیون که هرکسی باید بداند.

  1. چه جالب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.