۱۰ روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 به آرامش رسیدن با یک کتاب خوب

در زندگی پر هرج و مرج ما، یک بعد از ظهر تعطیل یا حتی پنج دقیقه فرصت اضافی، نشان دهنده لوکس بودن است. اما اگر ما فضاهای موجود در خانه هایمان را به فعالیت های آرامش بخش، مانند خواندن رمان، مجلات یا حتی گذاشتن ماسک صورت و مدیتیشن اختصاص دهیم، می توانند به عنوان یادآوری برای کند کردن سرعت سرسام آور زندگی و پیدا کردن زمان برای مراقبت از خودمان باشند. یک گوشه ی دنج برای مطالعه می تواند به این هدف برسد. اگرچه یک صندلی نرم، بالش مخمل نرم، و پاف می توانند ما را به مطالعه کتاب مورد علاقه مان دعوت کنند، یک گوشه برای مطالعه، مکانی است که می توانید در آن بنشینید و نفس بکشید. این باید یک گوشه باشد، یا در صورت تمایل، کل یکی از اتاق های خانه شما بر اساس نیازهای شما و شخصیت منحصر به فرد شما اختصاص داده شود.

مواردی که باعث می شود احساس دنج بودن داشته باشد، چیست؟ آیا این یک پتوی بافته شده با دست و گرم است؟ یک میز کوچک پر از کتاب، عکس و گل؟ شاید احاطه شده توسط گیاهان آپارتمانی فراوان که حس جنگلی بودن بدهد.

راه حل این است که در مورد چیزهایی که باعث می شود احساس خوشبختی و احساس آرامش کنید، فکر کنید و آن عناصر را در گوشه ی مطالعه خود قرار دهید. شاید این توله سگ مورد علاقه شما باشد، که در تصویر میبینید. در ادامه نمونه فضاهای الهام بخش برای شروع کار را به شما نشان می دهیم.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

1- از متریال نرم استفاده کنید.

هیچ چیز بیش از یک صندلی که بتوانید واقعاً در آن غرق شوید، حس دنج بودن را به شما نمی دهد، دقیقاً مثل عکس. این صندلی، که در خز سفید ابر مانند پوشانده شده، چند دقیقه استراحت (یا بیشتر) را با یک کتاب محبوب می طلبد. صندلی ای را پیدا کنید که از لمس کردن آن احساس راحتی کنید، سپس آن را با کوسنی ست کنید که بافت آن به همراه تکه های تزئینی شخصی مانند عکس های خانوادگی یا آویزهای دیواری، متناسب باشد.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

2- گوشه دنج دو نفره درست کنید.

اگر ترجیح می دهید در کنار شخص دیگری مطالعه کنید، یک صندلی عشق را به گوشه ی مطالعه خود بیاورید. مدل های مشابه عکس را ببینید و آن را با کوسن های راحت پر کنید و از تابلوهای هنری، نقل قول ها و عکس هایی استفاده کنید که فازی گرم را به شما منتقل می کند. گربه شامل نشده است!

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

3- یک قفسه کتاب اضافه کنید.

روزی یک کتابخانه خانگی خواهید داشت که با کتابخانه انیمیشن دیو و دلبر رقابت کند. در حال حاضر، اگر شما یک فضای کوچک مانند پنجره و نشیمن زیر آن دارید، گوشه ی مطالعه خود را با یک قفسه کتابی داخلی دکور کنید، مانند نمونه ای که در تصویر مشاهد می کنید. قفسه کتاب که در کنار محل مطالعه شما است به این معنی است که کتاب های مورد علاقه شما همیشه برای یک مطالعه ی بعد از ظهر آماده هستند. و با نور طبیعی مانند این، شما یک کلمه را از دست نخواهید داد.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

۴- بافته شده در تارو پود رنگ ها

رنگ این قدرت را دارد که فوراً شادی را القا کند. اگر گوشه ی مطالعه ی شما مکان شاد شما باشد، یک عکس رنگی و شاد ممکن است تنها چیزی باشد که به آن نیاز دارید. در این عکس، به عنوان یک گوشه ی مطالعه ی لذت بخش، یک صندلی سبز پر جنب و جوش، کوسن جذاب خالدار و میز کنار صورتی را به نمایش گذاشته و یک پالت شاد را تولید می کند.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

5- گوشه ی مطالعه خود را در گوشه ی اتاق خواب قرار دهید.

یک گوشه ی مطالعه به فضای زیادی احتیاج ندارد و یک نقطه ایده آل برای آن، گوشه ی خالی اتاق خواب شما است. این همان کاری است که ملیسا کلمن از فاکس مارتا در خانه اش انجام داد. او یک گوشه ی مطالعه کلاسیک با یک صندلی تک نفره دسته دار، کوسن راه راه و چراغ طلایی ایجاد کرد، مناسب برای مطالعه روزنامه صبح.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

6- نشیمن را ایجاد کنید.

بعضی اوقات، یک گوشه ی دنج مطالعه حتی به صندلی احتیاج ندارد، که در اینجا در این سبک قبیله ای ساخته شده اثبات شده است. گوشه ای کوچک پوشیده شده با پتو های خز دار، روتختی و بالش های نقش دار رنگی (که می توانید خودتان درست کنید) قرار دارد. یک صندلی پیک نیک یا صندلی مخصوص پا را به عنوان یک میز کوچک میتوانید استفاده کنید و این نشان می دهد که حتی کوچکترین گوشه ها می توانند به عنوان یک گوشه ی مطالعه کار کنند.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

7- آن را به یک نقطه برای چرت زدن تبدیل کنید.

همانطور که اشاره کردیم، گوشه ی دنج مطالعه فقط برای خواندن لازم نیست. این می تواند نقطه مهم شما برای استراحت کردن و شارژ مجدد باشد. مکانی که چرت زدن گاه به گاه، بدون برنامه ریزی کاملاً قابل قبول است. همانطور که در تصویر مشاهد می کنید، مکانی برای مطالعه و چرت زدن به طور یکسان از طریق صندلی استراحت، بالش های راحت، یک پتو و حتی یک موبایل مدرن برای بزرگسالان فراهم شده است.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

8- نمایش یک گالری دیواری

وقتی کتاب خود را پایین می آورید، می توانید ذهن خود را آزاد کنید و منظره های اطراف خود را در نظر بگیرید. با ایجاد یک گالری دیواری که شامل برخی از بهترین قطعات دوست داشتنی شما مانند نماد های قدیمی، عکس های قدیمی و سایر گنجینه هایی که باعث لبخند زدن شما می شوند، آن را به مناظر زیبایی تبدیل کنید. این دیوار گالری که توسط سارا ملیتو ساخته شده است الهام بخش است.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

9- نشستن در جنگلی از گیاهان آپارتمانی

از نظر علمی اثبات شده است که گیاهان روحیه ما را بالا می برند. با وارد کردن فضای بیرون به درون منزل، حالات ما بهبود می یابد و استرس از بین می رود. یک گوشه ی مطالعه باید مکانی باشد که بتوانیم آرامش خود را حفظ کنیم، بنابراین چرا نباید آن را با گروهی از گیاهان سبز احاطه کنیم؟ نخل ها می توانند حال و هوای گرمسیری ایجاد می کنند.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

10- یک گوشه ی دنج مطالعه در داخل دیوار ایجاد کنید.

یک گوشه ی دنج مطالعه می تواند با قرار دادن آن در دیوار، در اتاق نشیمن شما اقامت گزیند. این یک صرفه جویی در فضا است، و می تواند فرصتی برای تزئین دکوراسیون اضافی در اتاق باشد. این یک اتاق کوچک به خودی خود است که شامل دیوار چوبی، چراغ های سبک انبار، یک بالشتک نرم و کوسن های راه راه است.

10 روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

 

هر کجا که بخواهید گوشه ی مطالعه خود را انتخاب کنید، روش هایی تقریباً بی حد و حصر برای دنج کردن آن، نمایش دکوراسیون منزل و نمایش شخصیت شما وجود دارد.

 

منبع: https://www.thespruce.com/cozy-reading-nooks-4160829 

برچسب گذاری توسط , ,

۳ دیدگاه در “۱۰ روش برای ساختن گوشه ی دنج و دلنشین برای مطالعه

  1. چقدر عالی بود من عاشق کتاب خوندن هستم و گوشه دنج خودم رو دارم

    1. من وسیله های مورد نیاز اینو نداشتم و از اینکه کنار پنجره بشینم خیلی خیلی خوشم اومد یا بهتر بگم عاشقشمممممممممممم

      1. خیلی خوشحالیم که از مطلب خوشتون اومده😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.