۱۰ اشتباه دکوراسیونی اتاق خواب

اتاق خواب 2

اتاق خواب شما پناهگاه شماست—مکانی که در آن استراحت میکنید، از خود مراقبت می کنید و شب را خوب می خوابید(امیدواریم). اما، اگر فضای شما به خوبی طراحی نشده باشد،  بیشتر از فایده می تواند، ضرر داشته باشد و اغلب باعث ایجاد حس عدم تعادل و ناراحتی می‌شود.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما به برخی از طراحان مورد علاقه خود مراجعه کردیم تا دریابیم که آنها متوجه چه اشتباهات رایج طراحی در اتاق خواب افراد می شوند و چگونه آنها را برطرف کنیم.

 

داشتن بهم ریختگی بصری بیش از حد

اولین اشتباهی که ممکن است مرتکب شوید: اتاق خواب شما بیش از حد به هم ریخته و سازماندهی بسیار کمی دارد. سارا ملک بارنی از BANDD/DESIGN می‌گوید: “نداشتن فضای ذخیره‌سازی کافی می‌تواند باعث به هم ریختگی بیش از حد شود. شما به سازماندهی کافی نیاز دارید تا بتوانید اتاق خود را تمیز و عاری از بی نظمی نگه دارید.”

طراح Megan Molten با این موضوع موافق است و اشاره می کند که پاتختی ها مناطقی با مشکلات خاص هستند. او می‌گوید: «من همیشه انبوهی از وسایل را روی پاتختی ها می‌بینم. ما همیشه سعی می‌کنیم تا پاتختی ها را با فضای ذخیره‌سازی کافی برای مشتریانمان تهیه کنیم تا بتوانند آن‌ها را عاری از هرج و مرج نگه دارند. این کار را با یک سینی برای جواهرات کوچک، قاب عکس عزیزان و یک شمع کوچک برای تغییر حال و هوا انجام می دهیم.

یک پیشنهاد از Rivka Davidowitz از Restoring Minimal  این است که  می توانید دراور خود را در کمد قرار دهید وی می گوید: “این کار نه تنها من، بلکه تعداد بیشماری از مشتریانم را نجات داده است. با یک دراور پهن و کوتاه که در کمد شما قرار می گیرد، باعث مدیریت بهتر و نظم بیشتر می شود.”

 

استفاده از لوازم خواب خسته کننده

چیزی که جنیفر والتر طراح ، همیشه به آن توجه می کند،  لوازم خواب است. او می‌گوید: “ما اغلب وارد اتاق‌ها می‌شویم و هزاران بالش کهنه با لایه‌های زیاد پتو و ملحفه روی رختخواب وجود دارد. تخت باید در آخر روز محراب باشد با ملافه های مجلل و هوس انگیز.”

 

اتاق خواب 1

چند منظوره کردن اتاق خواب

با توجه به تم آرام و صلح آمیز اتاق خواب، کارشناسان ما طرفدار وسایل الکترونیکی، تجهیزات ورزشی یا حتی تلویزیون در اتاق خواب نیستند. هر چیزی که در طول روز ذهن را تحریک می کند نباید در شب در محل استراحت شما باشد. ملک بارنی می گوید: “لطفاً تردمیل را به اتاق خواب اضافه نکنید. انجا مکانی برای استراحت و آرامش است.” مولتن همچنین پیشنهاد می‌کند در صورت امکان از شر میز خود خلاص شوید—چون باعث می شود که استرس کاری بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر باقی بماند.

جان مک‌کلین از John McClain Design می‌گوید: “در حالی که می‌دانم کنار گذاشتن وسایل الکترونیکی قبل از خواب سخت است، ترجیح می‌دهم تلویزیون در اتاق خواب نداشته باشم. ” قرار دادن یک مستطیل سیاه و بزرگ روی دیوار اصلا زیبا نیست و نور آبی که از آن ساطع می شود برای چرخه خواب شما نیز عالی نیست. به جای تلویزیون، سعی کنید از آثار هنری منحصر به فرد استفاده کنید.”

 

استفاده از ترکیب رنگ های بد

ملک بارنی تاکید می کند که آرامش مهمترین چیزی است که می توان به آن دست یافت و استفاده از رنگ های خنثی به ایجاد این احساس کمک می کند. او خاطرنشان می کند: “همه چیز باید مکمل یکدیگر باشند، نه اینکه کاملاً مطابقت داشته باشند. “مولتن همچنین پیشنهاد می‌کند که پالت رنگ را مانند فضای یک اسپا نگه دارید و فضایی ایجاد کنید که باعث ایجاد حس آرامش و دنجی شود. به یک تم یا رنگ در سراسر فضا پایبند باشید مثلا اگر در فرش رنگ آبی وجود دارد، یک بالش آبی برای تخت پیدا کنید.

 

نداشتن تعادل و مقیاس

ملک بارنی به ما می‌گوید: “به یاد داشته باشید که مقیاس مناسب وسایل خود را حفظ کنید، زیرا نمی‌خواهید موارد جداگانه بر فضا غلبه کنند.” ونسا دلئون از Vanessa Deleon Associates می‌افزاید، اگر اتاق شما به اندازه کافی بزرگ است که وسایل اضافی را در خود جای دهد، تعادل را پیدا کنید. مطمئن شوید که وسایل شما به طور مساوی در سراسر اتاق توزیع شده اند. لورا پانکونین از گروه پانکون با این موضوع موافق است. او می‌گوید: “ما اغلب متوجه می‌شویم که وسایل در اتاق خواب به‌درستی مقیاس‌بندی نشده‌اند، مانند پاتختی یا فرشی که برای اندازه اتاق و تخت مناسب نیست. ایجاد یک اتاق خواب منسجم تنها در مورد طراحی نیست، بلکه بیشتر به احساس شما در فضا بستگی دارد.”

اتاق خواب 3

پیچیده کردن بیش از حد فرآیند

پانکونین می‌گوید: “تزیین هر فضایی می‌تواند دلهره‌آور باشد، و از آنجایی که اتاق خواب معمولاً توسط مهمانان دیده نمی‌شود، مردم اغلب آنجا را اولویت برای تزیین قرار نمیدهند. من به دکوراتورهای تازه کار توصیه می کنم که پروژه را ساده نگه دارند و برخی از تجملات هتل های مورد علاقه خود را در خود جای دهد.”

او پیشنهاد می‌کند که ملافه‌های سفید ، یک چراغ رومیزی زیبا و کاربردی، وپرده های کتان به رنگ خنثی انتخاب کنید. همه اینها راه های ساده ای برای شروع طراحی اتاق خواب منسجم شما هستند.

منبع:

https://www.thespruce.com/bedroom-mistakes-designers-notice-6654199

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.