چگونه یک مبل خاکستری ساده را دیزاین کنیم؟ (یک رنگ خنثی با پتانسیل طراحی بالا)

مبل خاکستری 1

مبل خاکستری همه کاره – که توسط طراحان به عنوان “پایه خنثی” توصیف شده است – اغلب به عنوان بوم نقاشی خالی در یک اتاق استفاده می شود. با این حال، اگرچه این قطعه ممکن است پس‌زمینه‌ای برای رنگ‌های دیگر در فضای شما باشد، اما بی‌اهمیت نیست. در عوض، از بسیاری جهات، این مبلمان تاثیرگذارترین قطعه در خانه شما است و فرصتی برای شما جهت بیان سلیقه تان که شایسته آن است.

 

مطالعه بیشتر:

 احساس و درک ما از رنگ ها

 

نحوه مدل دادن به مبل خاکستری – ۴ قانون که طراحان از آن پیروی می کنند:

تمام ایده های موفق اتاق نشیمن خاکستری با یک مبل زیبا شروع می شود. در اینجا ۴ نکته وجود دارد که باید هنگام دیزاین کردن در خانه خود به خاطر بسپارید.

به ته رنگ خاکستری توجه کنید.

به دلیل ماهیت فوق العاده همه کاره آن به عنوان یک رنگ، ما دوست داریم مبل خاکستری را به عنوان یک بوم خالی برای بقیه اتاق در نظر بگیریم. که می تواند به عنوان یک پایه خنثی فوق العاده با پتانسیل تزئینی بسیار عمل کند. رزی وارد، طراح Ward & Co می گوید، با این حال،شما باید به سایه انتخابی توجه کنید.

چه شما تمایل به رنگ‌های کم‌رنگ داشته باشید و چه رنگ‌های زغالی تیره را انتخاب کنید، رزی از شما می‌خواهد که به رنگ‌های زیرین و پارچه توجه کنید. زیرا بر ظاهر بقیه اتاق شما تأثیر می‌گذارند. او می گوید: “آنها احتمالاً انتخاب‌های بعدی برای لوازم جانبی، رنگ‌های دیوار و مبلمان خواهند بود.”

“خاکستری یک رنگ خنثی و ظریف است، رنگی که به ما کمک می کند تا فضایی مرتفع، آرام و پیچیده را گرد هم بیاوریم.”

برای ایجاد عمق، رنگ ها را در بین مبلمان تغییر دهید.

اینکه چگونه مبل اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود را انتخاب کنید نیازمند دانستن رنگ های مورد علاقه تان برای بیشترین تاثیر می باشد. رزی از شما می خواهد که به رنگ های مبلمان دیگر خود نیز فکر کنید. بهترین راه برای انجام این کار آزمایش با رنگ های خاکستری مختلف است که به عنوان پس زمینه برای مبلمان دیگر عمل می کنند.

 

طراح می گوید: «برای آخرین پروژه خود در کاونت گاردن در لندن (تصویر بالا)، دو مبل در سایه های مختلف خاکستری انتخاب کردیم که با مبل راحتی تک نفره به رنگ نارنجی گرم در تضاد هستند.

همانطور که پالت پایه اتاق از رنگ های آبی و طلایی کم رنگ گرفته شده است، سایه های مختلف خاکستری نوع جدیدی از عمق را به اتاق می بخشد. آنها همچنین مکمل دیوار آبی و شومینه مرمری هستند. (این اطمینان را می دهند که اتاق بیش از حد غرق در رنگ نیست.)

اکسسوری با رنگ گرم

رزی می‌گوید: “انتخاب مبل خاکستری به شما این امکان را می‌دهد که با سایر مبلمان، اکسسوری و اشیاء تزئینی قابل تغییر، جسورانه رفتار کنید. همانطور که پیشنهاد شد، این رنگ انعطاف پذیر در کنار بسیاری از رنگ ها به خوبی کار می کند.

با این حال، از آنجایی که مبل خنثی است، افزودن رنگ های جسورانه ایده ایی عالیست. شما می‌توانید با کوسن‌های رنگارنگ، قالیچه‌ها و آباژورهای رنگی فضای کلی اتاق را روشن کنید.”

خاکستری را با آثار هنری پر انرژی جبران کنید.

تزیین با هنر روشی چشمگیر برای به نمایش گذاشتن فردیت و ایجاد گفتگو در هر فضایی است. اما اگر شما می خواهید آثار هنری خود را بیشتر برجسته کنید، می توانید این کار را بالای مبل خاکستری خود انجام دهید.

رزی می‌گوید این کار می‌تواند در جان بخشیدن به مبل معجزه کند. خواه تابلو چاپ عکس باشد یا بوم رنگی نقاشی. این تاکتیک به شما این امکان را می دهد که هم فضای مبلمان و هم فضای دیوار خود را زیباتر کنید و در عین حال یک نقطه کانونی شخصی در اتاق ایجاد کنید.

 

منبع: https://www.homesandgardens.com/interior-design/how-to-style-a-gray-sofa

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.