چگونه گل ها را در گلدان، تازه نگه داریم؟

گل 1

همه ما می خواهیم بدانیم که چگونه می توانیم گل ها را در گلدان تازه، نگه داریم. در اینجا، گل‌فروشان برتر رایج‌ترین اشتباهاتی را که باید از آنها اجتناب شود و راه‌حل‌هایی برای عمر بیشتر گلها به اشتراک می‌گذارند.

۶ روش تزئین منزل با گیاهان

قرار دادن گل ها در کنار ظرف میوه

به گفته Vicky Wilson گلفروش Interflora، ظرف میوه شما می تواند یکی از دلایل اصلی پژمرده شدن گل های شما باشد. به این دلیل که بسیاری از میوه ها از جمله سیب، موز و گوجه فرنگی، همگی سطوح بالایی اتیلن تولید می کنند. گازی که در تولید اتیلن در گل ها اختلال ایجاد می کند. این به نوبه خود علائم پیری را تسریع می کند و عمر آنها را کوتاه می کند. عجیب اما واقعی!

اگر شما به ظاهر میوه ها و گیاهان با هم در آشپزخانه علاقه دارید، نگران نباشید. تزیین با گل های خشک گزینه بسیار خوبی در این فضا است. زیرا این گل ها در حضور میوه مورد علاقه شما پژمرده نمی شوند.

انتخاب گلدان با شکل اشتباه

 تزیین با گلدان یکی از راه‌های زیبا کردن فضا و پر کردن یک گوشه با رنگ های زیباست. با این حال، مهم است که شما به یاد داشته باشید که چیزها را عملی و همچنین زیبا نگه دارید. اگر شما اندازه یا شکل اشتباهی را انتخاب کنید (بدون توجه به زیبایی آن)، گل های شما فضای تنفس کافی نخواهند داشت و این کار می تواند طول عمر آنها را محدود کند.

 اگر گلدان خیلی باریک باشد، ممکن است ساقه ها له شوند. ویکی می‌گوید: ساقه‌های آسیب‌دیده برابر است با عمر کوتاه گلدان. اگر دهانه گلدان شما بیش از حد گشاد باشد، آرایش گلها شکل خود را از دست می‌دهد. یک نکته مفید این است که شما مطمئن شوید که ساقه ها به خوبی در دهانه گلدان قرار می گیرند.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد

گل 4

فراموش کردن کوتاه کردن ساقه ها

گلها از عمل مویرگی برای رساندن آب گلدان به سمت گلها استفاده می کنند و کوتاه کردن ساقه ها جمع آوری آب را برای آنها آسان تر می کند.

اگر مدتی در گلفروشی در یک سطل قرار گرفته باشند، ممکن است ساقه های آنها در قسمت پایین آسیب دیده باشد – قطع کردن آنها به اندازه چند اینچ باعث ایجاد یک روزنه تازه برای عبور آب می شود. ساقه ها را به صورت زاویه دار و زیر آب برش دهید. سپس مستقیماً در گلدان آب بریزید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

گل 5

عدم برداشتن برگهای گل

برگ هایی که در آب می مانند پوسیده می شوند و این پوسیدگی باعث رشد باکتری ها می شود که به مرور زمان به گل ها آسیب می رساند. بهتر است برگ هایی را که زیر خط آب قرار می گیرند، قبل از گذاشتن آنها در گلدان جدا کنید.

 ملودی استس،  از The Project Girl می‌افزاید: “هر گونه برگ را قبل از قرار دادن آن در گلدان آب از پایین ساقه جدا کنید. این کار باعث می‌شود گل‌های شما برای مدت طولانی‌تری با طراوت به نظر برسند. زیرا آب و مواد مغذی نمی‌توانند بدون فیلتر شدن ابتدا به برگ‌ها برسند.

گل 6

استفاده از آب نامناسب برای گل ها 

 Melody، می گوید:  مهم است که شما هنگام تغذیه گیاهان خود از آب لوله کشی استفاده نکنید. به این دلیل که آب لوله کشی اغلب حاوی کلر است که برای گل های بریده و معطر مضر است. با این حال، این فرآیند حتی قبل از اینکه آب را در گلدان قرار دهید شروع می شود.

اولین چیزی که شما باید بررسی کنید این است که گلدان شما تمیز است. شستن آن با آب گرم و مایع ظرفشویی قبل از اینکه دوباره آن را پر کنید باکتری ها را به حداقل می رساند. کارشناسان پیشنهاد می کنند از آب فیلتر شده ولرم استفاده کنید و در حین بریدن ساقه گل، اجازه دهید آب کمی بماند. این کار به جذب آب کمک می کند و گل های شما را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارد. و اگر واقعاً می خواهید گل ها را تا زمانی که ممکن است در گلدان تازه نگه دارید، باید هر روز آب آن را عوض کنید.

منبع: https://www.homesandgardens.com/news/how-to-keep-flowers-fresh-in-a-vase

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.