چگونه شستشوی لباس ها در تابستان را مدیریت کنیم؟

شستشوی لباس ها 1

در تابستان زندگی آسان است… مگر اینکه شما کسی باشید که مسئول شستشوی لباس ها هستید. به نظر می رسد که هوای گرمتر فرصتی برای بیرون رفتن بیشتر و فعال بودن بیشتر را فراهم می کند. ضمنا، بودن کودکان در خانه در فصل تابستان، کوهی از لباس، ملافه و بخصوص حوله ایجاد می کند که بایستی مدیریت شوند. این موضوع  می تواند خیلی خسته کننده باشد. ولی می تواند اینگونه نباشد!

خب! چه چیزی تابستان را آزاردهنده و تبدیل به فقط شستشوی لباس ها می کند؟ حجم بالای فعالیت های فراوان دلیل بزرگی است که حجم اقلام کثیف افزایش پیدا کند. اگر شما بچه دارید، آنها علاوه بر فعالیت زیاد در بیرون منزل، احتمالا به شنا هم می روند. احتمالا آنها در طول روز چندین بار لباس عوض می کنند. و هر لباس در نقاط مختلفی از خانه پرتاب می شود. احتمالا یک لباس شنا روی زمین حمام، لباس های بازی روی تخت و حوله ها روی مبل رها می شوند. براتون آشناست نه؟

ما با شریل ارزوسکی، صاحب کمپانی نظم و ترتیب داده شده، در کالیفرنیا و نیویورک صحبت کردیم. او تجربه زیادی در برنده شدن در نبرد شستشوی لباس ها دارد! او تعدادی نکته به ما پیشنهاد می دهد:

یک برنامه زمانبندی تنظیم کنید.

شریل چند ایده برای این کار دارد. اول اینکه با خانواده تان صحبت کنید تا کار شستشوی لباس ها کم استرس تر و قابل تنظیم تر شود. شریل می گوید: “ما سعی می کنیم روزهای مشخصی را برای لباسشویی تعیین کنیم. بنابراین کودکان می دانند که برای مثال در این روز شستشو انجام می شود و سبد لباس های کثیف باید در این روز آماده شود.” او ادامه می دهد: “این کار به کودکان نوعی حس مسئولیت پذیری می دهد تا خودشان را بخشی از این فرآیند بدانند.” شریل می گوید اگرچه خانواده شما معمولا یک روز در هفته را برای لباسشویی در نظر داشته است، ولی در تابستان، این ممکن است به چند بار در هفته بیانجامد. “تا زمانی که همه بدانند که برای مثال امروز روزی است که شستشو انجام می شود، این کار خیلی بیشتر قابل مدیریت کردن می شود.”

مرتب کردن

با انباشته شدن لباس های شسته شده ی بیش از حد معمول در تابستان، مرتب نگه داشتن از همیشه مهم تر است. شریل می گوید: “مطمئن شوید که هوشمندانه مرتب می کنید. برای بزرگسالان، لباس های سفید و تیره را از ابتدا جدا قرار دهید. هم چنین برای هرکدام سبد جداگانه در نظر بگیرید. یا از سبدی استفاده کنید که بخش های جداگانه داشته باشد. به این ترتیب پرت کردن هرکدام در سبد راحت تر است.”

برای لباس های کودکان، شریل می گوید که راه های مختلفی برای رسیدگی به شستشو وجود دارد. بعضی از مردم دوست دارند که لباس های تیره و روشن را از هم جدا کنند و به صورت جداگانه بشویند. بعضی نیز ترجیح می دهند همه ی لباس ها را باهم در ماشین لباسشویی قرار دهند و از آب سرد برای شستشوی یکباره آن ها استفاده کنند.

لباس های خاص منتظر روز شستشو نیستند.

اگر لباس خاصی مانند لباس ورزشی وجود دارد که باید بلافاصله پس از انداختن آنها در سبد لباس های کثیف پوشیده شوند، روش متفاوت است. شریل می‌گوید: “لباس‌های خاص منتظر روز لباس‌شویی نیستند. اگر لباس را داخل لباسشویی بیندازید و سپس با حوله خشک کنید، سریعتر خشک می شوند. در مورد لباس شنا هم همینطور است.”

به بچه ها کمک کنید که به شما کمک کنند.

انتظار از کودکان برای کمک به شستن لباس نه تنها به این معنی است که شما باید به آنها آموزش دهید، بلکه به این معنی است که موفقیت در این کار را برای آنها کمی آسان تر کنید. شریل می‌گوید که احتمالاً انتظار اینکه بچه‌ها تمام لباس‌های کثیف خود را به سبد لباس های چرک ببرند، واقع بینانه نیست. “اگر می‌خواهیم بچه‌ها وقتی لباس‌هایشان را در می‌آورند، آن‌ها را در سبد لباس‌شویی بگذارند، بهتر است یک سبد در اتاقشان بگذاریم تا آن ها را داخل آن سبد بیاندازند. انتظار این است که لباس روی زمین نباشد. بنابراین آنها را در سبد می گذارند.”

بعد از اینکه لباس ها تمیز، خشک و تا شدند، بچه ها نیز می توانند در مرتب کردن آنها به شما کمک کنند. فقط شاید نه به همان روشی که شما انجام می دهید. شریل می‌گوید: ” هر چیز را در کشوی خودش قرار دهید تا بدانند از کجا باید آن ها را بردارند. او می‌گوید برخی از والدین به هر کشو برچسب می‌زنند تا فرزندانشان بدانند چه چیزی کجا قرار داده می شود و انتظار این است که آن لباس در کشوی مناسب قرار داده شود، صرف نظر از اینکه چقدر خوب تا شده یا تا نشده است.

 

منبع: https://www.thespruce.com/managing-summer-laundry-5443104

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.