چگونه سبک دکوراسیون شخصی خود را پیدا کنیم؟

وقتی صحبت از طراحی خانه می شود، سبک های دکوراسیون زیادی برای انتخاب وجود دارند، با این وجود بعضی مواقع حس می کنیم آنها تکراری و غیر شخصی هستند.

 کلید اصلی برای لوازمی که هرگز “زیبایی” یا زمان خود را از دست نمی دهند، یافتن یک سبک دکوراسیون شخصی در طراحی است.

 می دانیم که شروع کار همیشه آسان نیست. در این مقاله به پنج قدم برای نزدیک شدن به سبک شخصی خود اشاره می گردد.

 

چگونه سبک دکوراسیون شخصی خود را پیدا کنیم؟

الهام بگیرید.

 این احتمالاً کلیدی ترین مرحله ای است که باید هنگام جستجوی یک سبک دکوراسیون شخصی روی آن تمرکز کنید – الهام بگیرید!

 در حالی که هدف این مقاله یافتن سبک “شخصی” است، با این فرض که هیچ کاری در زمینه تزئینات انجام نشده است، می توانید حس منحصر به فرد بودن را ایجاد کرده و شکل دهید. به همین دلیل توصیه می شود برای آنچه که می خواهید در خانه خود ببینید، به Pinterest، مجلات، اینستاگرام و موارد دیگر نگاه کنید تا سبک هایی را که دوست دارید پیدا کنید.

در مرحله الهام گرفتن، الگوها، بافت ها و رنگ های مورد علاقه خود را محدود کنید. شفافیت سلیقه و اولویت ها به شما در شروع طراحی فضا و همچنین خرید لوازم، کمک زیادی می کند.

 

چگونه سبک دکوراسیون شخصی خود را پیدا کنیم؟

شخصیت خود را در طراحی بگنجانید.

 پس از مشاهده تابلوی الهامات خود، شروع به تهیه لیستی ذهنی کنید یا چیزهایی را بنویسید که برای شما واقعاً مهم هستند. اگر سفر کرده اید، ممکن است برخی از تزئینات الهام گرفته شده از آن مکان ها را در طراحی  قرار دهید. یا اگر سرگرمی دارید، می توانید آن را در عناصر طراحی خود بگنجانید. از این که شخصیت شما بدرخشد، نترسید زیرا تمام هدف این است که طراحی را کاملا شخصی کنید.

 

چگونه سبک دکوراسیون شخصی خود را پیدا کنیم؟

کمد لباس خود را نگاه کنید.

این نکته ممکن است غیرمنتظره به نظر برسد اما به دلایلی محبوب و مفید است. به کمد لباس خود نگاهی بیندازید و دریابید که آیا روش خاصی برای لباس پوشیدن وجود دارد که بر خانه شما تأثیر بگذارد.

 اگر می خواهید خانه شما مانند شما باشد، باید به فضاهای دیگری که شخصیت شما را نشان می دهد نگاه کنید. سعی کنید از الگوهای مد مورد علاقه خود استفاده کنید و آنها را در خانه خود جای دهید. حتی اگر بر خلاف مد لباس می پوشید، سعی کنید در برخی از قسمت های دکوراسیون این حس را بگنجانید.

 

چگونه سبک دکوراسیون شخصی خود را پیدا کنیم؟

از لوازمی که از قبل دارید استفاده کنید.

اگر به دنبال تزئین مجدد هستید و از ابتدا شروع نمی کنید، قطعاً باید با برخی از لوازمی که در حال حاضر دارید کار کنید. مرتب سازی کنید تا ببینید چه چیزی می تواند متناسب با دید جدید شما تغییر کند و کدام وسیله کاملاً مناسب است.

نه تنها استفاده مجدد برای کمک به محیط زیست عالی است، بلکه برای بودجه شما نیز مناسب است. با مرتب سازی قبل از خرید و خلاص شدن از یکسری از وسایل، فضای کافی برای وسایل جدید خواهید داشت.

 

چگونه سبک دکوراسیون شخصی خود را پیدا کنیم؟

در صورت امکان به صورت محلی و دست دوم خرید کنید.

گاهی اوقات خرید از فروشگاه های بزرگ و محبوب، قطعات کامل و خنثی برای شما به ارمغان می آورد، اما اگر می خواهید سبک شخصی و متناسب تری پیدا کنید، فروشگاه های محلی یا دست دوم را امتحان کنید. خرده فروشان کوچک بسیاری وجود دارند که قطعاتی در آنها پیدا می شوند که واقعاً فضای شما را خاص می کنند. علاوه بر این، شما قطعات گرانبهایی در مغازه های عتیقه فروشی پیدا خواهید کرد که هیچ کس دیگری ندارد. هر دوی این گزینه ها به شما کمک می کنند تا ظاهری منظم تر ایجاد کنید که شبیه شخصیت شما باشد.

امیدوارم که این نکات به شما کمک کند تا در مسیر درست یافتن سبک دکوراسیون شخصی خود قرار بگیرید. از روند یافتن قطعات بی نظیر لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که این روند زمان بر است. به روند کار اعتماد کنید و هنگام ایجاد فضای رویاهاییتان صبور باشید!

 

 منبع: https://dailyhive.com/vancouver/home-decor-personal-style

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.