چگونه در ۸ مرحله ساده کمدتان را از نو مرتب کنید؟

 

کمد 2

ممکن است دلتان بخواهد یک تغییر اساسی به کمدتان بدهید. شاید در زمان تغییر فصل، ورود به مرحله جدیدی از زندگی با جابجایی یا شروع یک کار جدید هستید. شاید از تصویری از کمد سازمان‌دهی شده شخص دیگری الهام گرفته باشید. یا فقط از اینکه هر روز در کمد شلوغ خود بگردید خسته شده‌اید. و فکر کنید که چرا این همه لباس دارید، اما چیزی برای پوشیدن ندارید. صرف نظر از دلیل آن، توجه به کمد خود می تواند زندگی روزمره شما را ساده تر کند و می تواند شروعی عالی برای سازماندهی بقیه خانه شما باشد.

کمد 3

 درهم و برهمی کمد را مرتب کنید.

اولین قدم شما همیشه باید این باشد که کمد خود را خلوت کنید. هدر دادن زمان برای مرتب کردن لباس هایی که قرار نیست بپوشید، بی فایده است. بنابراین قبل از انجام هر کار دیگری، تمام کمد خود را تمیز کنید. هر مورد را ارزیابی کنید تا آنچه را که دوست دارید و می خواهید نگه دارید را از آنچه دوست ندارید، نمی پوشید و نمی خواهید جدا کنید.

در حالی که لباس‌های خود را به دو دسته بله و خیر تقسیم می‌کنید، از خود بپرسید: آیا مناسب است؟ اگر نه، آیا احتمال دارد به زودی دوباره برای شما مناسب شود؟ آیا با سبک زندگی فعلی شما همخوانی دارد؟ آیا لکه دار، آسیب دیده یا قدیمی است؟ اگر چنین است، آیا می توان آن را اصلاح کرد یا تغییر داد تا آن را پوشیدنی کند، و از نظر واقع بینانه آیا به زودی این کار را انجام خواهید داد؟

کمد 4

تفکیک فصلی

 همانطور که کمد لباس خود را مرتب می کنید، به خاطر داشته باشید که هدف فقط این نیست که کمد به طور موقت مرتب به نظر برسد. در عوض، تلاش کنید تا همیشه مرتب به نظر برسد. تصور کنید هر روز کمد خود را باز می کنید و به سرعت لباسی را انتخاب می کنید. بدون اینکه احساس ناامیدی یا حواس پرتی کنید.

 یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای رسیدن به این هدف، محدود کردن منطقه «پرمصرف» کمد خود (یعنی منطقه‌ای که برای نگهداری طولانی ‌مدت لباس ها از آن استفاده نمی‌شود) به لباس‌هایی است که می‌توانید در حال حاضر بپوشید. برای اکثر مردم، این کار با چرخاندن لباس‌ها به صورت فصلی آسان‌تر است. به عنوان مثال، در تابستان ژاکت های سنگین و چکمه های برفی باید دور از دید قرار گیرند. در حالی که سارافون ها و تی شرت ها در جلو و وسط قرار دارند.

کمد 5

کمد تان را جذاب کنید.

 قبل از اینکه لباس‌های کوچک‌شده و فصلی خود را کنار بگذارید، به کمد خالی خود نگاهی بیندازید. آیا به تمیز کردن، رنگ آمیزی یا نگهداری دیگری نیاز دارد؟ شاید بخواهید یک لولای شکسته را تعمیر کنید. یک لامپ را تعویض کنید. یا به سادگی کف را جاروبرقی بکشید.

اگر کمد شما حالت خوبی دارد اما کمی یکنواخت و کسل کننده به نظر می‌رسد، هنوز کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید تا آن را زنده کنید. برای مثال، می‌توانید برای خوشبو کردن لباس‌هایتان خوشبو کننده قرار دهید. و چوب‌آویزهای جدید تهیه کنید یا یک آینه تمام قد اضافه کنید. همچنین می توانید کاغذ دیواری یا یک چراغ جدید اضافه کنید.

کمد 6

لوازم جانبی کمد خود را ارتقا دهید.

 لوازم جانبی مانند چوب لباسی ها، قفسه ها و قلاب ها می‌توانند کمد شما را از حالتی کسل کننده به کمدی رویایی تبدیل کند. اما باید موارد مناسب را انتخاب کنید. از آنجایی که اکثر کمدها در حال حاضر بسیار شلوغ به نظر می رسند. – پر از لباس، کفش و موارد دیگر – راه حل های ذخیره سازی دیگری مانند قفسه های جدا کننده شفاف و قلاب های چوبی ساده را انتخاب کنید.

 سعی کنید تمام لوازم جانبی کمد خود از جمله سطل های نگهداری و قفسه بندی را نیز در طرح و رنگی یکسان نگه دارید. به این ترتیب، آنها وظیفه خود را برای کمک به سازماندهی انجام خواهند داد. اما آنها ظاهری نامنظم نخواهند داشت.

کمد 6

موارد مشابه را با موارد مشابه نگه دارید.

وقتی برای آویزان کردن لباس‌ها آماده هستید، همه چیز را به‌طور تصادفی در کنار هم قرار ندهید. کمد خود را بر اساس موارد مشابه مرتب کنید. تا همه شلوارها و دامن‌ها، لباس‌ها، تاپ‌ها و غیره کنار هم باشند. در آن دسته بندی ها، موارد را بر اساس رنگ سازماندهی کنید. بسته به فعالیت‌های مختلفی که معمولاً باید برای آن لباس بپوشید، ممکن است بخواهید مواردی مانند لباس رسمی، لباس‌های ورزشی یا لباس‌های فرم کار را جدا از بقیه نگه دارید.

 همانطور که تصمیم می گیرید لباس شما در کجا زندگی کند، کمد خود را مانند یک بوتیک تصور کنید. اگر قصد خرید لباس داشتید، دوست دارید گزینه های خود را چگونه نمایش دهید؟ از نظر رنگ؟ بر اساس نوع کالا؟ چه چیزی زمان جستجوی یک کالا در کمد را کاهش می دهد؟

کمد 7 

ترکیب های لباس مورد علاقه خود را سنجاق کنید.

 اگر در کنار هم قرار دادن لباس‌ها برای محل کار، مهمانی یا مناسبت‌های دیگر مشکل دارید، سعی کنید ترکیب لباس‌های مورد علاقه خود را به داخل در کمد خود بچسبانید. به این ترتیب، وقتی زمان لباس پوشیدن فرا می رسد، همیشه می توانید الهام بگیرید.

 این روش آسان می تواند در زمان آماده شدن برای رویدادها در زمان شما صرفه جویی کند. درست مانند لباس‌هایتان، تصاویر مورد علاقه تان را تغییر دهید تا از نظر فصلی مناسب بماند.

کمد 8 

برچسب‌ اضافه کنید.

هنگامی که لباس‌ها، کفش‌ها و اکسسوری‌های خود را در دسته‌های مشابه دسته‌بندی کردید، زمانی را به برچسب‌گذاری هر چیزی که در ظروف نگهداری گذاشته‌اید اختصاص دهید. این امر به ویژه در صورتی مهم است که ظروف شما برای نگهداری طولانی مدت استفاده می شوند، زیرا ممکن است آنچه را که در آنها گذاشته اید فراموش کنید.

 برچسب زدن همچنین برای سطل های غیر شفافی که می خواهید در قفسه های بلند یا روی هم چیده شده اند، مفید باشد.

کمد 1

کشو نصب کنید.

همه کمد شما نیازی به ذخیره سازی آویزان ندارد، مگر اینکه شما واقعا به آن نیاز داشته باشید. اگر می‌خواهید گزینه‌های ذخیره‌سازی متنوعی داشته باشید، می توانید یک سازمان‌دهنده کمد با کشو نصب کنید یا حتی اگر فضای کافی دارید، یک کمد کوچک در کمد خود قرار دهید. نه تنها می‌توانید از کشوها برای ذخیره‌سازی استفاده کنید، بلکه می‌توانید از قسمت بالای یک کشو برای نگهداری وسایل کوچکی که می‌خواهید به راحتی در دسترس باشند، مانند جواهراتی که اغلب استفاده می‌شوند، استفاده کنید. فقط مواظب باشید سطح آن به محلی برای تل انبار وسایل تبدیل نشود.

 

منبع: https://www.thespruce.com/how-to-makeover-your-closet-4142675

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.