نکات کاربردی برای خانه هایی که دیوارهای بزرگی دارند:

یک دیوار بزرگ به یک سبک هنری بزرگ احتیاج دارد و هیچ چیزی به اندازه یک تابلوی بزرگ این مدل دیوارها را زیبا و چشمگیر و جالب نمی کند. به هر حال اگر شما به دنبال آویزان کردن یک تابلو بزرگ هستید یا چندین تابلو کوچک تر در کنار هم این نکات ساده می تواند برای شما جالب توجه باشد.

چگونه فضای دیوار خود را برای انتخاب تابلو اندازه گیری کنیم؟

وقتی بخواهیم چه یک مبل جدید برای خانه تهیه کنیم یا یک تابلو، اندازه گیری آن فضا جهت قراردادن این وسایل اهمیت زیادی برای ما دارد.

  1. اگر می خواهید فضای دیوار خالی خود را با تابلوهای هنری مزین کنید و نمی دانید که چه سایزی مناسب است اول اندازه گیری کنید! با استفاده از یک متر ارتفاع دیوار خود را از سقف به کف با دقت اندازه بگیرید.
  2. سپس در صورت وجود مبل صندلی یا اثاثیه دیگر در مقابل دیوار، فاصله کف تا بالای مبلمان را اندازه بگیرید و آن را از ارتفاع دیوار کم کنید. این کار یک ایده کلی در مورد ارتفاع تابلو یا ترکیب تابلوها به شما خواهد داد.
  3. برای اینکه بدانیم عرض تابلو و یا ترکیب تابلوهای مورد استفاده چقدر باشد اول عرض دیوار را اندازه بگیرید.

همچنن این نکته را به یاد داشته باشید که یک قاعده کلی هست که همیشه تابلوها باید ۱۰ اینچ (۲۵ سانتیمتر) از سقف ، کنار دیوار و مبلمان فاصله داشته باشند با اینکار از شلوغ جلوه دادن آن مکان پرهیز می شود.

 

چه نوع تابلو یا ترکیب تابلو های هنری برای فضای ما مناسب است؟

وقتی می خواهید از یک تابلوی بزرگ برای فضای خود استفاده کنید باید این نکته را در نظر داشته باشید که می خواهید چه سبک هنری را انعکاس بدهد. برای مثال معمولا سبک هایی که در سالن و نشیمن استفاده می شود شامل طبیعت، دورنمای شهر، Abstract art(هنر انتزاعی)و جنگل هستند که گل ها و گیاهان حس تازگی وجوانی را به فضا میدهند درحالی که دورنمای شهر یا آسمان خراشها جذابیتی مدرن و براق را به آن فضا میبخشند همچنین تصاویر انتزاعی تفکر با حس کنجکاوی را بر می انگیزند. به عنوان یک قاعده کلی برای خرید تابلو به احساس خود اعتماد کنید. وقتی به یک تابلو نگاه می کنید احساس شما معمولا همان حسی خواهد بود که تابلو به کل محیط اتاق نشیمن شما خواهد داد.

به طور کلی ترکیب تابلوهای روی دیوار معمولا باید یک سبک و یا در نهایت ترکیب متعادل دو سبک هنری را نمایش دهد. برای اینکه بدانید کدام ترکیب برای شما مناسب است باید این موضوع را مد نظر قراردهید که ایا میخواهید با نگاه کردن به تابلوها احساس تازگی، مدرن ویا ترکیبی از حس ها را داشته باشید

برای مثال استفاده از تابلوهای ۷*۷ عکس های سیاه و سفید یک تعریف صاف و صیقلی و متقارن را برای شما بیان میکند که باعث ایجاد حس عمق و ظرافت می شود و ظاهری مدرن به فضا می دهد.

 به طور متضاد سه یا چهار تابلو نقاشی با رنگ های شاد و زنده با ترکیب چند تابلو عکس سیاه و سفید که هریک دارای اندازه ها و شکل و جنس متفاوت هستند جذابیتی غیر منتظره در عین حال کاملا برازنده به دیوار شما می بخشد.


با قاب یا بدون قاب مسئله این است!

۱)آیا رنگهای اصلی تابلو شما تقریبا همرنگ با رنگ دیوارتان است؟ اگر دیوار سفید رنگ است و تابلو شما هم رنگ های مشابه دارد احتمال اینکه تابلو خیلی جلب توجه نکند زیاد است برای همین قاب میتواند برای تابلو شما ظاهری صاف و تمیز و مشخص ایجاد کند.

۲)آیا بقیه تابلوهای اتاق شما قاب بندی شده اند؟ به طور کلی تعادل و تقارن در گالری هنری خانگی اهمیت زیادی دارد اگر اکثر تابلوهای شما از قبل قاب بندی شده اند پس مابقی را برای ایجاد حس تمیزی و سنتی قاب کنید از طرف دیگر اگر چند تابلو را بدون قاب به دیوار بزنید می تواند حسی اتفاقی و التقاطی را به بیننده القا کند.

۳) آیا سبک کلی شما سنتی/کلاسیک است یا بیشتر مدرن ؟ سنتی دوستان بیشتر علاقه به ظرافت دارند بنابراین استفاده از قاب باعث ایجاد تضاد و تعریف دقیق اثر هنری میشود . سبک مدرن معمولا حس ناتمام را در مخاطب ایجاد می کند بنابراین می توانند از تابلوهای بدون قاب نیز استفاده کنند.

نکته مهم اینکه : ترکیب دیوار کوب های شما فقط نباید محدود به تابلو های نقاشی باشد بلکه سعی کنید از دکوراسیون های دیواری فلزی و چوبی مثل آینه های تزیین شده و یا ساعت دیواری نیز بهره ببرید.

اقتباس از: 

https://www.livingspaces.com/inspiration/ideas-advice/styles/large-wall-art-style-tips-for-any-home

برچسب گذاری توسط , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.