نکات فنگ شویی برای یک راهروی باریک و طولانی

نکات فنگ شویی برای یک راهروی باریک و طولانی

در مکتب فنگ شویی توجه زیادی به کیفیت انرژی چی (Qi) در خانه می شود. انرژی چی، نیروی حیاتی است که در همه چیز، از مردم گرفته تا گیاهان و مکان ها یافت می شود. انرژی چی مانند نفس کشیدن می باشد. درست مانند جریان هوا که دائماً در بدن ما جریان پیدا می کند. چی همیشه در فضاهای ما جریان دارد. به طور کلی، هدف فنگ شویی جریان حرکت آسان و زیبای انرژی چی می باشد. ما انرژی چی را می خواهیم که در خانه شما جمع آوری شود، تا بتوانید بیشترین انرژی مثبت را در زندگی خود دریافت کنید.

برای همین، برخی از جزئیات طراحی وجود دارد که می تواند منجر به کاهش انرژی چی با کیفیت در منزل شما شود، که باعث چالش در فنگ شویی می شود. راهروی طولانی یکی از این جزئیات است که باید به آن توجه کنید. هنگامی که یک راهرو باریک و طولانی دارید، چی می تواند خیلی سریع و با نیروی زیاد به انتهای راهرو برسد، نه اینکه در خانه شما پیچ و تاب بخورد و جمع شود.

 

راهرو در فنگ شویی

در فنگ شویی، راهروی باریک و طولانی شبیه اتوبان یا تونلی طولانی عمل می کند. انرژی سرعت و شتاب بیشتری به دست می آورد. که می تواند چالش هایی را در خود راهرو و همچنین هر آنچه در انتهای راهرو باشد ایجاد کند. به عنوان مثال، اگر یک تخت در انتهای راهرو وجود داشته باشد، آن تخت بیشترین انرژی را دریافت می کند. که می تواند استراحت را سخت کند. اگر یک میز در انتهای راهرو باشد، ممکن است چالش هایی در کار و حرفه وجود داشته باشد. اگر درب ورودی در ابتدا یا انتهای راهروی طولانی است، بدان معناست که انرژی چی که وارد خانه شما می شود مستقیماً از خانه شما خارج می شود. به جای اینکه در خانه شما جریان یابد و پرورش پیدا کند.

اگر راهروی طولانی دارید، به طور کلی  همیشه بهتر است که جزئیات معماری را تغییر دهید. اگر نمی توانید راهرو خود را بازسازی کنید، که کاملاً قابل درک است، چند راه ساده وجود دارد که می توانید فنگ شویی این قسمت از خانه خود را بهبود بخشید. در اینجا شش روش مورد علاقه ما وجود دارد:

 

آثار هنری روی دیوار آویزان کنید.

 با آثار هنری روی دیوارها می توانید سرعت انرژی چی در راهروی باریک و بلند را کم کنید. این کار باعث می شود که انرژی در امتداد راهرو متوقف شود و مانع از سرعت مستقیم انرژی چی شده و آن را تشویق می کند تا مسیری آهسته تر و پر پیچ و خمی را طی کند. حتما فریم هایی را انتخاب کنید که زیاد به هم چسبیده نباشند.

نکات فنگ شویی برای یک راهروی باریک و طولانی 

چندین فرش یا قالیچه اضافه کنید.

چندین فرش پشت سر هم روی زمین نیز می توانند به کاهش جریان چی کمک کنند. با این کار اثر چند راهرو مختلف را که کنار هم قرار گرفته اند، به جای یک راهرو طولانی ایجاد می کند. که به انرژی چی کمک می کند تا آرامتر و با ظرافت در فضا جریان یابد.

نکات فنگ شویی برای یک راهروی باریک و طولانی

نورپردازی را به دیوارها اضافه کنید.

نورپردازی روی دیوارها مانند دیوارکوب ها باعث ایجاد نقاط کانونی دوره ای می باشد که منجر به کاهش سرعت انرژی چی می شود. متخصصین فنگ شویی اغلب وسایل روشنایی را اضافه می کنند یا تغییراتی در نورپردازی خانه ایجاد می کنند، زیرا نور راهی آسان برای دستکاری چی در یک فضا است.

نکات فنگ شویی برای یک راهروی باریک و طولانی 

یک نقطه کانونی دیگر در راهرو ایجاد کنید.

 نقطه کانونی می تواند یک اثر هنری، یک گیاه یا هر چیز دیگری باشد که به آن توجه دارید. این کار نیز به کاهش سرعت چی و ایجاد مکانی برای جمع آوری آن کمک می کند. به طوری که مستقیماً در راهرو شتاب نمی گیرد.

نکات فنگ شویی برای یک راهروی باریک و طولانی

یک توپ کریستالی فنگ شویی را از سقف آویزان کنید.

یکی از ابزارهایی که متخصصین فنگ شویی برای تنظیم جریان چی در یک فضا استفاده می کنند، توپ کریستالی فنگ شویی است. در این مورد، ما در مورد یک توپ شیشه ای چند وجهی ساخته شده از کریستال مخصوص کاربردهای فنگ شویی صحبت می کنیم، نه یک کریستال طبیعی یا سنگ قیمتی. وجوه توپ کریستالی فنگ شویی به کاهش سرعت و پراکنده کردن انرژی چی کمک می کند.

آینه ای را به دیوار آویزان کنید.

 آینه ها واقعاً می توانند فضا را از نظر انرژی و بصری باز کنند. برای بازتر شدن راهروی باریک و طولانی و ایجاد فضای بیشتر برای پیچ و خم شدن انرژی چی ، یک آینه را در یک طرف راهرو آویزان کنید.

منبع: https://www.thespruce.com/improve-feng-shui-of-long-narrow-hallway-1274946

 

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.