نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد

آیا می خواهید خانه خود را مانند منزل ثروتمندان جلوه دهید اما بودجه لازم برای تزئین  منزل مثل یک میلیاردر را ندارید؟ این ترفندهای ساده باعث می شود به نظر برسد که شما خیلی بیشتر از آنچه واقعاً هزینه کرده اید، خرج کرده اید.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

رنگ اسپری طلایی

اگر می خواهید کمی زرق و برق به اتاق اضافه کنید اما نمی خواهید پول زیادی خرج کنید، ابزاری بهتر از رنگ اسپری طلایی وجود ندارد. رنگ طلایی می تواند لوازم جانبی کوچک مانند قاب عکس، گلدان و سینی را از معمولی به زیبا تبدیل کند. و اگر چیزی کمی مهم‌تر می‌خواهید، سعی کنید یک شلف، صندلی کناری یا قاب آینه را رنگ کنید. طلایی ذاتاً لوکس است و افزودن چیزهای طلایی به خانه، حس لوکس بودن را به آن اضافه می کند.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

گچبری پیش ساخته سقف

گچبری پیش ساخته، شکاف بین دیوارها و سقف را پر می‌کند و یک شکل نهایی را اضافه می‌کند که هم سنتی و هم زیبا به نظر می‌رسد. مانند بسیاری از جزئیات معماری، گچبری با خانه‌های مجلل مرتبط است. با این وجود، گچبری پیش ساخته را می‌توان با هزینه بسیار کمی نصب کرد. به‌ویژه برای افرادی که مهارت‌های لازم برای انجام کارهای خود را دارند. فقط به یاد داشته باشید که سبک های بسیار تزئینی در اتاق های بزرگتر بهترین نتیجه را دارند. در حالی که اتاق های کوچک می توانند از سبک های ساده بهره مند شوند.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

پوشش چوبی دیوار (وینسکوت)

Wainscotting نوعی پوشش چوبی است که در نیمه پایینی دیوار نصب می شود. در گذشته از آن به عنوان راهی برای افزودن عایق اضافی به دیوار استفاده می شد، اما امروزه به دلایل صرفاً تزئینی از آن استفاده می شود. معمولاً از قطعات قالبی تشکیل شده است که به شکل مربع یا مستطیل در قسمت پایینی دیوار کنار هم قرار می گیرند. نصب وینسکوت سنتی ممکن است گران باشد.

با این حال، یک ترفند DIY وجود دارد که هم آسان و هم ارزان است. به سادگی تکه های نرده چوبی را به شکل مربع یا مستطیل روی دیوار بچینید و با استفاده از میخ نصب کنید. شما با قیمت کم همان ظاهر زیبا را درست می کنید. و به یاد داشته باشید، برای زیباترین شکل، قالب را به همان رنگ دیوارها رنگ کنید.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

گل های تازه

گل‌های تازه بهترین چیزی است که می‌توانید به اتاق اضافه کنید تا آن را گرانقیمت تر جلوه دهید. آنها زنده هستند و یک درخشش عالی به رنگ های اتاق اضافه می کنند. اگر می‌خواهید خانه‌تان گران‌تر به نظر برسد، دسته‌ گل‌های بزرگ با رنگ‌های قوی و عمیق بخرید. این بدان معنا نیست که شما باید در هر اتاق یک گلدان غول پیکر و فوق العاده داشته باشید. اما مطمئن شوید که به هر ترتیبی که گل ها را قرار می دهید، به صورت پراکنده نباشند. یک دسته گل بزرگ و پربار روی میز کنار  مبل، به کلاس منزل شما می‌افزاید.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

طراحی ویگنت

حتی ساده ترین خانه‌ها زمانی که چیزها به‌جای پراکنده بودن معمولی، با دقت در جای خود قرار می‌گیرند، زیباتر به نظر می‌رسند. مناطقی که باید روی آنها تمرکز کرد عبارتند از قفسه های کتاب، میزهای کنار مبل، میز ناهارخوری و میزهای کنسول. برای قفسه‌ها، کتاب‌ها را به‌صورت افقی و عمودی روی هم قرار دهید. لوازم جانبی دیگر (قاب عکس، اشیاء تزئینی، گلدان های گل‌کوچک و غیره) را لایه‌بندی کنید و اشکالی بسازید که دیدن آنها دلپذیر است.

برای میزهای کنار مبل، چند شی را انتخاب کنید که همدیگر را کامل می کنند و شکل ها را کمی متضاد می کنند. (به یاد داشته باشید که آنها را زیر خط دید نگه دارید). برای میز ناهارخوری، با قرار دادن یک گلدان، تقارن را در نظر بگیرید. این موارد ممکن است جزئی به نظر برسند. اما سازماندهی قفسه ها و سایر قسمت های طراحی شده به روشی بصری باعث می شود کل اتاق شما فکر شده تر به نظر برسد.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

نقاشی های بزرگ

تابلوها در مقیاس بزرگ تأثیر زیادی می گذارد و در نتیجه می تواند به نظر برسد که شما پول زیادی خرج کرده اید. نقاشی‌های بزرگ و انتزاعی که از پشت مبل یا تخت و تا سقف کشیده شده‌اند، توجه شما را جلب می‌کنند و اتاق را دربر می‌گیرند. در مورد آثار هنری بیش از حد بزرگ، الگوهای هندسی و گل‌دار بزرگ بهتر از صحنه‌های تصویری به نظر می‌رسند. اما در نهایت شما باید کاری را انجام دهید که با سلیقه شما مطابقت دارد و در خانه شما به بهترین شکل به نظر می‌رسد.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

گچبری وسط سقف

آیا می خواهید سریعا کلاس اتاقتان را بالا ببرید؟ هیچ چیز به اندازه یک گچبری سقف تزئینی کار نمی کند. در حالی که از نظر تاریخی قرار بود آنها به جلب توجه به لامپ های آویزان کمک کنند، اما به طور کلی زیبا هستند. گچبری های سقفی در دوران ویکتوریا محبوبیت خاصی داشتند و قرار دادن آنها در خانه های امروزی می تواند ظرافت آن زمان را به شما بازگرداند. مانند بسیاری از جزئیات معماری، آنها به گونه ای ظرافت را اضافه می کنند که هیچ چیز دیگری نمی تواند.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

سرمیخ مبل

استفاده از تزئینات سر میخ روی مبلمان یک راه آسان و DIY برای به دست آوردن سریع ظاهری با کیفیت است. به طور سنتی، سرمیخ برای قطعات روکش شده در نظر گرفته می شد و ظاهری متناسب به آن ها می بخشید، اما در سال های اخیر مردم به روش های مختلفی از آن استفاده می کنند.

یکی از پرطرفدارترین کاربردها این است که مقداری تزئینات را بردارید و آن را روی یک قسمت مانند کشوهای دراور یا میز کناری نصب کنید. می توانید آن را در هر طرحی که دوست دارید اعمال کنید، خواه یک حاشیه ساده باشد یا یک الگوی پیچیده. بسته به پیچیدگی و کیفیت قطعه، می توانید از چسب های سنتی یا نوارهای چسب استفاده کنید. همچنین می‌توانید دور پنجره‌ها، درها، و حتی فرش‌ها و رانرها را سر میخ نصب کنید.

نکاتی ساده برای اینکه منزل شما مثل منزل ثروتمندان به نظر برسد.

قانون سه تایی

قانون سه تایی بیان می کند که “چیزهایی که به صورت سه تایی هستند بامزه تر، رضایت بخش تر یا موثرتر از سایر موارد هستند” و این به طور قطع در تزئینات صادق است. هر زمان که یک تزئیناتی ایجاد می‌کنید یا چندین مورد را آویزان می‌کنید، دقت کنید که گروه‌بندی سه تایی چقدر درست است. این فقط به عدد سه محدود نمی شود – برای همه اعداد فرد صدق می کند. بنابراین اگر چندین آیتم دارید که می خواهید استفاده کنید، عدد را به ۵، ۷ یا ۹ افزایش دهید.

ساده کردن

یک تصور غلط رایج وجود دارد که اضافه کردن چیزهای زیاد به اتاق باعث می‌شود شیک‌تر و گران‌تر به نظر برسد. این درست است که هرچه بیشتر بخرید، بیشتر خرج می کنید. ولی در واقع می توانید با گذاشتن تعداد کمتری از وسایل و تزئینات در اتاق، آنجا را لوکس تر نشان دهید. برای ایجاد فضایی با ظاهر پیچیده، استایل خود را ساده کنید و چیزها را کمرنگ کنید. دادن فضایی برای تنفس به وسایل به این معنی است که آنها واقعاً می توانند برجسته به نظر برسند و بدرخشند.

 

منبع: https://www.thespruce.com/make-your-home-look-more-expensive-4054293

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.