نکاتی برای بلندتر نشان دادن سقف ها

هیچ چیز به اندازه ظاهر و احساسِ سقف های بلند، نمی تواند فضایی را ارتقا دهد.

با این حال، واقعیت این است که همه اتاق ها یا خانه ها با سقف های بلند لوکس ارائه نمی شوند. و گاهی اوقات باید در طراحی فضای خود خلاقیت به خرج دهید تا چشم ها را به سمت بالا بکشید. اگر در فضایی با سقف کوتاه طراحی می‌کنید و به دنبال راه‌هایی برای ایجاد حسی بزرگ‌تر و بازتر هستید، در اینجا چند ایده برای بلندتر کردن سقف‌های خود بدون هیچ گونه بازسازی اساسی وجود دارد:

 

سقف3

شماره ۱: قدرت پنل های دیواری را دست کم نگیرید.

 ما عاشق اضافه کردن پنل های دیواری برای ایجاد ابعاد بیشتر در خانه هستیم. اما آنها در واقع می توانند سقف های شما را بلندتر نشان دهند. استفاده از پنل های عمودی بر روی دیوارها می تواند دیوار را بلندتر نمایش بدهد و استفاده از روش هایی مانند تیرها یا پنل ها روی سقف ها نیز می تواند تمرکز بصری را به سقف ها برساند و حس بلندتر بودن را به بیننده القا کند.

سقف4

شماره ۲: حواستان به رنگ سقف هم باشد.

بسته به اهداف شما برای فضای خود، رنگ روی سقف شما می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. اگر دیوارهای اتاقی را تیره رنگ کنید، رنگ آمیزی سقف به رنگ سفید می تواند نور بیشتری ایجاد کند. اما در جایی که مایلید به فضایی تاریک متمایل شوید، رنگ آمیزی سقف به همان رنگ دیوارها می تواند احساسی دنج و صمیمی را به ارمغان بیاورد.

سقف5

شماره ۳: به محل قرارگیری پرده های خود نسبت به سقف توجه کنید.

 پرده ها می توانند کمک زیادی به بلندتر نشان دادن سقف شما کند. ما میله های پرده را در فاصله ۳-۵ اینچ از سقف آویزان می کنیم. اگرچه ممکن است آویزان کردن میله‌ پرده با فاصله دورتر از بالای قاب پنجره عجیب به نظر برسد، اما آویزان کردن پرده نزدیک‌تر به سقف می‌تواند چشم را به سمت بالا بکشاند و توهم سقف‌های بلندتر را ایجاد کند.

سقف2

شماره ۴: از مقیاس وسایل روشنایی خود آگاه باشید.

ما عاشق لوسترهای زیبا هستیم. اما هرگز نمی‌خواهیم چراغ‌های ما بر کل سقف غلبه کند. هنگام طراحی فضایی با سقف‌های کوتاه، گاهی اوقات یک لوستر سقفی گزینه بهتری نسبت به یک لوستر بزرگ یا چراغ‌های آویز است. به عنوان یک قانون کلی، ما نمی‌خواهیم  لوسترهای ما کمتر از ۷ فوت آویزان شوند. بنابراین اگر سقف‌های ۸ فوتی دارید، چیزی را انتخاب کنید که کمتر از چند اینچ آویزان نشود!

 

منبع: https://studio-mcgee.com/4-tips-for-making-your-ceilings-feel-taller/

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.