نحوه تمیز کردن تشک با جوش شیرین

نادیده گرفتن کثیفی تشک به دلیل پوشاندن یا روکش و ملحفه‌ آسان است. اما تشک شما مرتباً در معرض کثیفی قرار می‌گیرد که با گذشت زمان بیشتر می‌شود. که شامل همه چیز می شود. از مایعات بدن مانند عرق و بزاق گرفته تا سلول های مرده پوست و روغن مو و پوست شما، و همچنین آلرژن ها، مایت های گرد و غبار (یا بدتر از آن)، و شوره حیوانات خانگی.

 در حالی که محصولات شیمیایی تمیزکننده زیادی در دسترس هست که می توانید خریداری کنید، روش های طبیعی نیز وجود دارد. از جمله استفاده از مواد ساده مانند جوش شیرین و سرکه.

 

 

روش کار

درک هیلز، موسس و سردبیر پلتفرم سلامت خواب NapLab می‌گوید در حالی که تمیز کردن تشک با جوش شیرین می‌تواند نسبتاً ساده باشد، قبل از استفاده از آن باید چند مرحله را انجام دهید. او می‌گوید برای تمیز کردن کامل، با برداشتن تمام ملافه‌ها و جاروبرقی خشک روی سطح شروع کنید.

 او می‌گوید: اگر جاروبرقی شما دارای ابزار مخصوص است، از آن استفاده کنید. و اگر نه، از اتصال مستقیم مکش استفاده کنید. به طور کلی، از رول برس استفاده نکنید زیرا می تواند به سطح تشک آسیب برساند.”

سپس روی آن جوش شیرین بپاشید و بگذارید چند ساعت بماند. در نهایت جوش شیرین را با جاروبرقی از سطح پاک کنید. اگر قبلاً از تشک استفاده نکرده اید، از روکش محافظ استفاده کنید تا روند تمیز کردن در آینده آسان تر شود.

نحوه تمیز کردن تشک با جوش شیرین و سرکه

همانطور که در بالا ذکر شد، تمیز کردن تشک با جوش شیرین و سرکه راهی برای از بین بردن لکه ها و بوهای تشک کثیف است. همچنین کاملاً مشابه فرآیند فوق است.

 هیلز می‌گوید هنگامی که جوش شیرین را با استفاده از روش فوق کاملا از روی تشک پاک کردید، می‌توانید مخلوط آب به سرکه را به نسبت ۵۰:۵۰ اسپری کنید تا به خنثی کردن بوها و کشتن باکتری‌ها کمک کند. قبل از اینکه تشک را با ملحفه بپوشانید، از حداقل سطح اسپری استفاده کنید و اجازه دهید کاملا خشک شود تا لکه ها و بوها از بین بروند.

 

 

منبع: https://www.sfgate.com/shopping/article/how-to-clean-a-mattress-with-baking-soda-17159092.php 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.