فنگ شویی چیدمان منزل برای مبتدی ها

موقعیت فرماندهی:

موقعیت فرماندهی یکی از مبانی اساسی در فنگ شویی است. مهم است که تختخواب، میز کار و اجاق گاز شما همه در فرماندهی باشند. زیرا هر یک از این موارد نمایانگر جنبه قابل توجهی از زندگی شما هستند. تختخواب نمایانگر شما، اجاق گاز نشان دهنده ثروت و منابع و میز کار نشان دهنده شغل و مسیر زندگی تان است.تختخواب، میز کار یا اجاق گاز خود را در مکانی از اتاق قرار دهید که موارد زیر در نظر گرفته شده باشد: هنگامی که پشت میز خود نشسته اید، در رختخواب دراز کشیده اید، یا در حال آشپزی هستید، بتوانید در ورودی را – بدون اینکه مستقیم رو به روی آن باشید- ببینید.

ایده پشت آن به این ترتیب است که شما دید خوبی نسبت به هر کس یا هر چیزی که ممکن است از در وارد شود داشته باشید. این کار به شما کمک می کند در سطح ناخودآگاه خود احساس آرامش بیشتری کنید و از فرصت های بالقوه ای که ممکن است به سمت شما بیایند آگاهی بیشتری داشته باشید.

فنگ شویی میز کار

نکات مربوط به هر قسمت خانه:

 

درب ورودی:

درب ورودی جایی است که انرژی وارد فضای منزل شما می شود. همچنین مکانی است که مردم از بیرون خانه شما می بینند. بنابراین چهره شما را به جهانیان نشان می دهد. اطمینان حاصل کنید که این ناحیه تمیز و مرتب باشد. بنابراین انرژی چی به راحتی در آن جریان می یابد. همچنین اطمینان حاصل کنید که درب ورودی شما به خوبی در دید قرار دارد.

آیا برچسب واضحی از شماره آپارتمان دارد و عاری از انسداد است؟ دوستان و همچنین پستچی ها باید بتوانند به راحتی آن را پیدا کنند و به آن دسترسی پیدا کنند.

همچنین تمیز نگه داشتن این منطقه ایده بسیار خوبی است. ورودی خود را به طور مرتب جارو کنید و به یاد داشته باشید که درب خود را نیز بشویید. همچنین می توانید از یک چراغ برای روشن نگه داشتن این ناحیه و معرفی عنصر آتش نیز استفاده کنید.

درب ورودی در فنگ شویی

 

نشیمن:

نشیمن مکانی برای گردهمایی با خانواده و دوستان می باشد. بنابراین باید احساس راحتی و استقبال کنند. از داشتن تعداد صندلی های راحتی برای هر کسی که در خانه زندگی می کند به علاوه چند صندلی اضافی برای مهمانان اطمینان حاصل کنید. برای تشویق به برقراری ارتباط و مکالمه، صندلی ها و مبل ها را به سمت یکدیگر قرار دهید. تا حد امکان از قرار دادن پشت صندلی ها رو به روی درب خودداری کنید.

گیاهان سبز سالم همچنین یک ایده عالی برای افزودن به  اتاق نشیمن هستند. زیرا آنها انرژی حیاتی دارند و همچنین عنصر چوب را که نشان دهنده مهربانی و عطوفت است را به فضا اضافه می کنند.

نشیمن فنگ شویی

  
آشپزخانه:

آشپزخانه منطقه مهمی از خانه است. زیرا نمایانگر این است که ما چگونه خود و خانواده خود را تغذیه می کنیم. یکی از راه های بهبود فنگ شویی در آشپزخانه این است که از تمیز و مرتب بودن یخچال خود اطمینان حاصل کنید. آیا در یخچال موادی وجود دارد که منقضی شده باشد؟ هر آنچه را که دیگر برای شما مفید نیست دور بریزید.

سپس، به قصد ایجاد فضایی که می توانید با غذای سالم خود و خوانواده تان را تغذیه کنید، قسمت های داخلی یخچال را پاک کنید.

آشپزخانه فنگ شویی

 

حمام:

از آنجا که حمام ها زهکشی زیادی دارند، می توانند منبعی برای کاهش و تخلیه انرژی باشند.  برای به حداقل رساندن این موضوع، بهتر است درب حمام و دستشویی را تا آنجا که ممکن است بسته نگه دارید. از آنجا که آب جریان ثروت و پول در فنگ شویی را نشان می دهد، این موضوع می تواند به جلوگیری از دست رفتن پول به شما کمک کند.

حمام فنگ شویی

اتاق خواب:

تختخواب و اتاق خواب شما نماینده شما هستند، بنابراین منطقه ایی واقعاً مهم برای فنگ شویی و مکانی عالی برای شروع است. ابتدا اطمینان حاصل کنید که تخت خواب شما در موقعیت فرماندهی قرار دارد، سپس زیر تخت را بررسی کنید زیرا استفاده از این قسمت به عنوان انبار ایده آل نیست، شما زمان زیادی را صرف استراحت و خواب در اینجا می کنید، بنابراین هر چیزی که در زیر تخت شما قرار دارد انرژی شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

اگر به دلیل کمبود فضا نیاز به نگهداری وسایل زیر تخت دارید، فقط وسایل نرم و مربوط به تخت مانند ملحفه و پتو را نگه داری کنید.

شما همچنین می توانید عنصر خاک را برای حمایت بیشتر به اتاق تان اضافه کنید. یک راه عالی قرار دادن یک فرش مربع شکل به رنگ عنصر خاک در زیر تخت می باشد.

اتاق خواب فنگ شویی

 

منبع: https://www.thespruce.com/feng-shui-tips-for-beginners-1274536

برچسب گذاری توسط

۳ دیدگاه در “فنگ شویی چیدمان منزل برای مبتدی ها

  1. ممنون

  2. خوب بود ممنون

  3. جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.