چگونه اصول فنگ شویی را در ورودی منزل رعایت کنیم؟ (قسمت دوم)

درکنار اینکه درب ورودی و یا فضای ورودی (یا حیاط) خانه ما باعث جلب توجه در نگاه اول می شود، در فنگ شویی این منطقه را دهان qi می نامند، که از آن همه ی انرژی ها به درون زندگی ما جاری می شوند.

این یک فضای انتقال است که از وضعیت بالای هوشیاری (از دنیای شلوغ خارج) به حالت آرام تر و راحت تر (در فضای امن و آسایش خانه) منتقل می شویم. موفقیت یک ورودی خوب فنگ شویی واقعاً به خاص بودن آن نیست بلکه بیشتر کاربرد و اثر آن مهم است.

در فنگ شویی برای خانه هایی که فضای ورودی خاصی ندارند و درب ورودی مستقیما به اتاق نشیمن یا راهرو یا مشابه آن باز می شود، مهم این است که بتوانید فضایی ایجاد کنید که انرژی خارج از خانه در هنگامی که درب ورودی باز می شود بتواند وارد فضای خانه ما بشود و در آنجا متمرکز گردد.

برای تجمع این انرژی می توانید نزدیک درب ورودی یک فرش، یک جالباسی برای آویز لباسها و یک صندلی قرار دهید. به طوری که افراد با خیال راحت وارد منزل شده و به آنها اجازه مکث در آن مکان را بدهد.

نکته ۱:  از نمایش موارد شخصی خودداری کنید.


قرارد دادن وسایل و لوازم بسیار شخصی در ورودی منزل باعث از بین رفتن فنگ شویی و یا تضعیف آن می شود.

دلیل این امر این است که ورودی یکی از فضاهای عمومی خانه ما محسوب می شود.  به عنوان مثال ، عکس های خانوادگی بهتر است در قسمت های خصوصی خانه نمایش داده شوند.

نکته ۲: نمایش هنر

نکته بالابه این معنی نیست که ورودی باید ساده باشد. دقیقا برعکس،  ورودی فنگ شویی مکانی مناسب برای آویزان کردن آثار هنری زیبا است.  اینکار نوع سبک را برای کل خانه نمایش می دهد.

بنابراین مطمئن شوید که تابلو هنری شما تأثیر آرام بخش و مثبتی را برای بینندگان دارد.  با قراردادن یک میز یا قفسه کوچک در زیر آن می توانید تعادل بیشتری را برای آن مکان به ارمغان بیاورید.

نکته ۳: موانع در باز و بسته شدن درب را بردارید.

هرگونه انسداد ، مانند کفش ، کت ، چتر ، کیف و غیره را حذف کنید و به عنوان یک راه حل طولانی مدت، جاکفشی و یا جالباسی برای ذخیره کفشها و لباسها فراهم کنید.

قرار دادن یک صندلی یا نیمکت ، برای نشستن در هنگام برداشتن و پوشیدن کفش هم ایده بسیار خوبی است.

در حقیقت ، بهم ریختگی در فضای فنگ شویی هرگز مورد استقبال قرار نمی گیرد و ورودی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بهم ریختگی انسدادهای جسمی و بینایی ایجاد کرده و جریان انرژی را بلافاصله مختل می کند و احساس جدائی در فضا ایجاد می کند.

سعی کنید مکانهایی را برای قرار دادن وسایلی که معمولاً روی هم ریخته می شوند فراهم کنید . مثلا قرار دادن یک ظرف و یا سبد برای کلید ها و سوییچ ها بر روی کنسول و جالباسی برای آویزان کردن کت و کلاه و غیره.

نکته ۴: از نورپردازی به طور مؤثر استفاده کنید.

ورودی ها معمولا فضای کوچکتری نسبت به سایر اتاقهای خانه دارند.  البته همیشه این طور نیست، اما اگر ورودی کوچکی دارید نورپردازی کلید اصلی آن می باشد. در طراحی فنگ شویی، فضاهای کوچک تاریک باعث بوجود آمدن افسردگی می شوند. فنگ شویی خوب توصیه می کند که رنگ های انتخابی برای ورودی سبک تر و روشن تر باشند و نورپردازی مناسبی هم در آن مکان ها استفاده گردد.

یک آباژور یا منبع نور ثانویه، در صورت امکان روش دیگری برای بهبود گزینه های روشنایی در ورودی است. تصور کنید که شب درب خانه را باز کنید و با نور ملایم در ورودی مواجه شوید. آیا واقعا دنج بودن آن مکان را احساس نخواهید کرد؟

نکته ۵: از گلهای سبز یا گلهای تازه استفاده کنید.

در فنگ شوی، گیاه یکی از ساده ترین و مؤثرترین راه برای تزریق نشاط و انرژی مثبت به یک فضا می باشد. علاوه بر این، برای آن دسته از ورودی هایی که در ایجاد یا حفظ حریم مشخص خود به کمی کمک نیاز دارند، یک گیاه بزرگ می تواند در همان جا که به آن احتیاج دارید به عنوان “دیوار” یا سدی بصری عمل کند.

منبع: https://www.homedit.com/feng-shui-entryway/

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.