فنگ شویی مناسب برای هر نشان سال تولد چینی

فنگ شویی به معنای واقعی کلمه wind-water، فِنگ- شُویی تلفظ می شود، یک فلسفه باستانی چینی است که بر اساس فرضیه های یین-یانگ و تئوری پنج عنصر، به مطالعه محیط ها می پردازد. انرژی چی در فلسفه فنگشویی در همه چیز وجود دارد و حیات طبیعت است. ایده اصلی فنگشویی هماهنگی بین انسان و طبیعت (یا کل جهان) است. فنگ شوی خوب به معنای خوش شانسی  و فنگ شوی بد به معنای بدشانسی است.

اعتقاد بر این است که فنگشویی می تواند سرنوشت یک فرد و حتی یک کشور را تحت تأثیر قرار دهد. با توجه به دانش فنگشویی، اعتقاد بر این است که مردم می توانند خود را با طبیعت، محیط پیرامون و سرنوشت خود سازگارتر کنند. بنابراین می توانند در امور مالی، بهداشت و زندگی خوش شانسی داشته باشند.

 

فنگ شویی عناصر پنچ گانه

 

نظریه یین یانگ چیست؟

پنج عنصر

طبق این نظریه، همه چیز در جهان از دو نیروی متضاد اما عمیقا بهم پیوسته تشکیل شده است: یین و یانگ. این دو نیرو عمیقا یکدیگر را حمایت و تغذیه می کنند و بدون دیگری نمی توانند وجود داشته باشند.  هدف فنگ شویی ایجاد تعادل بین یین و یانگ در یک محیط است.(۱)

(۱) یین و یانگ نشان دهنده قطب‌های مخالف و تضادهای جهان هستند. البته این بدان معنا نیست که یانگ خوب است و یین بد است (در حقیقت این تحریفی نادرست است). بلکه یین و یانگ مانند شب و روز یا زمستان و تابستان بخشی از چرخه هستی هستند. وقتی تعادل و احساس خوبی به وجود می‌آید که تعادل بین یین و یانگ برقرار باشد. نقطه‌های متضادی که داخل شکل یین و یانگ دیده می‌شود به این مفهوم است که یین وقتی به حداکثر خودش برسد، و می‌خواهد تمام شود در درونش یانگ را دارد و وقتی هم که یانگ می‌خواهد به حداکثر خود برسد در درونش یین را دارد. یعنی وقتی یکی تمام می‌شود، دیگری در درونش رشد می‌کند و این چرخه ادامه پیدا می‌کند. (به نقل از ویکی پدیا)

 

نظریه پنج عنصر چیست؟

 

تئوری پنج عنصر، یکی دیگر از مولفه های مهم فنگشویی است. این پنج عنصر برای تعریف صحیح فنگشویی در یک فضا بسیار مهم هستند. آنها آتش، خاک، فلز، آب و چوب هستند. هر عنصر یک ویژگی دارد و جنبه های خاصی از زندگی را نشان می دهد.

“پنج عنصر” اصطلاحی در فنگشویی است که برای توصیف ترکیب طبیعت استفاده می شود. اعتقاد بر این است که این اجزا با هم کار می کنند و باید در تعادل نگه داشته شوند.

 

ایجاد فنگ شویی خوب برای طالع بینی چینی

طبق فرهنگ سنتی چینی، فنگشویی خوب خوش شانسی به همراه می آورد. در حالی که فنگشویی بد بدشانسی می آورد.  شاید شما بخواهید بدانید که چگونه می توانید با توجه به نشانه زودیاک چینی خود، فنگشویی خوبی برای خود درست کنید. در زیر مقدمه ای ساده از  فنگشویی برای ۱۲ علامت زودیاک آورده شده است.

حیوان سال تولد خود را از جدول پیدا کنید. <کلیک کنید>

فنگشویی خوب برای زودیاک چینی

 

فنگ شویی سال تولد موش

موش – به شمال آب اضافه کنید.

عنصر آب به افراد متولد سال موش کمک می کند تا ثروت بیشتری بدست آورند. یک تنگ آب با تعدادی گلد فیش در شمال دفتر کار خود قرار دهید، تا اقبال خوش به شما روی بیاورد.

قنگ شویی سال تولد گاو

گاوها – آتش را اضافه کنید.

متولدین سال گاو بر اساس تئوری “پنج عنصر” می توانند با کمک یک عنصر قوی آتش ثروت بیشتری را کسب کنند. بنابراین آنها باید یک شیء سرامیکی را در دفاتر یا اتاق خواب خود بگذارند تا خوش شانسی برای خود به ارمغان بیاورند. زیرا مواد سرامیکی توسط آتش گرم می شوند.

فنگ شویی سال تولد ببر

ببرها – عنصر زمین را اضافه کنید.

عنصر زمین برای افراد متولد سال ببر بسیار مفید است. آنها باید چیزی را که نشان دهنده عنصر زمین است، به عنوان مثال یک گیاه گلدانی، به زندگی خود اضافه کنند تا ثروت بیشتری را کسب کنند.

اگر گیاه گلدانی میوه بدهد بهتر است، این به افراد متولد سال ببر کمک می کند تا از هر طرف سود کسب کنند.

 

فنگ شویی سال تولد خرگوش

خرگوش ها – عنصر زمین را به شمال شرقی اضافه کنید.

وقتی نوبت به کسب ثروت می رسد، افراد متولد سال خرگوش به یک عنصر زمینی مخفی در زندگی خود احتیاج دارند. آنها باید یک شیء از جنس یشم را در شمال شرقی اتاق خواب خود پنهان کنند تا خوش شانسی را برای خود به ارمغان بیاورند.

اعتقاد بر این است که یشم، که هزاران سال در زمین مدفون است، جوهر آسمان و زمین است و خوشبختی را برای افراد متولد سال خرگوش به ارمغان می آورد.

فنگ شویی سال تولد اژدها

اژدها – آب را در شمال غربی اضافه کنید.

جهت شمال غربی برای افراد سال اژدها ایده آل است. آنها باید یک حوضچه آب زلال و یک مشت خاک در شمال غربی اتاق خواب خود قرار دهند و سپس چندین گل نیلوفر آبی را در حوضچه قرار دهند تا برای آنها خوش شانسی در زندگی را همراه داشته باشد.

فنگ شویی سال تولد مار

مارها – فلز را در غرب اضافه کنید.

تا آنجا که به کسب ثروت مربوط می شود، جهت غرب برای افرادی که در سال مار متولد می شوند ایده آل است. استفاده از زیور آلات فلزی، به ویژه زیورآلات طلا یا نقره، خوش شانسی خواهد آورد.

اعتقاد بر این است که استفاده از زیور آلات طلا و نقره (تأثیر عناصر فلزی) باعث می شود افراد متولد سال مار دیگر نگران غذا و لباس نباشند، حتی اگر ثروت زیادی کسب نکنند.

فنگ شویی سال تولد اسب

اسبها -در شمال غربی عنصر فلز اضافه کنند.

جهت شمال غربی برای سال اسب ایده آل است تا ثروت بیشتری کسب کنند. آنها باید یک وزغ برنز (یا هر چیزی از عنصر فلز) در شمال غربی اتاق خواب خود قرار دهند، و این امر برای آنها شغل عالی و شانس را به ارمغان خواهد آورد.

فنگ شویی سال تولد بز
بزها – چوب را در شمال اضافه کنید.

جهت شمال برای متولدین سال بز برای شانس و اقبال، ایده آل است.
آنها باید یک جعبه چوبی را در شمال دفتر کار خود قرار داده و سپس یک شیء مربوط به حرفه خود را در آن جعبه قرار دهند. به عنوان مثال، یک آشپز می تواند ملاقه ای را در جعبه قرار دهد.

فنگ شویی سال تولد میمون

میمون ها – چوب را در غرب اضافه کنید.

جهت غرب برای افرادی که در سال میمون متولد شده اند، ایده آل است. آنها باید یک گیاه (بهتر است گیاه بلندتر از شخص باشد) را در غرب خانه خود قرار دهند.

فنگ شویی سال تولد خروس

خروس ها – چوب اضافه کنید.

 

وقتی نوبت به بدست آوردن ثروت می رسد، افراد متولد سال خروس باید مقداری بذر چمن را در یک ظرف غیر فلزی بریزند که مثلا می تواند ظرف میناکاری قرمز تیره باشد (از عنصر زمین و نه فلز استفاده کنید). بذرهای علف موجود در این ظرف حاوی امکانات بی حد و حصری است که برای افراد متولد سال خروس ثروت بیشتری را به ارمغان می آورد.

فنگ شویی سال تولد سگ
سگها – چوب اضافه کنید.

متولدین سال سگ باید از عناصر آب و زمین در زندگی دوری کنند. آنها باید برخی از شاخه های درخت هلو (یکی از عناصر چوب) را در دفتر کار خود قرار دهند. اما نباید آنها را درون آب یا خاک قرار دهند.

فنگ شویی سال تولد خوک

خوک ها – آتش را اضافه کنید.

افراد متولد سال خوک برای خوش شانسی به عنصر آتش نیاز دارند. آنها باید مجموعه ای از وسایل سرامیکی (از جمله یک سینی) را در اتاق نشیمن خود قرار دهند، زیرا مواد سرامیکی در کوره های گرم شده با آتش پخته می شوند.

 

چگونه از فنگشوی استفاده شده است؟

فنگ شویی بیش از ۳۵۰۰ سال سابقه دارد. به نظر می رسد برای اولین بار هنگامی که چینیان باستان مکان هایی را برای سکونت انتخاب کرده اند، استفاده شده است.

 

در عهد قدیم…

باستان شناسان تأیید کرده اند که چینیان باستان معمولاً مکانهایی را برای اسکان انتخاب می کردند که توسط کوه ها و رودخانه ها احاطه شده بودند. که نه تنها این مکانها اصول اولیه بقا را فراهم می کردند، مانند آب تمیز، زمین های کشاورزی، هیزم، پناهگاه و آفتاب، بلکه شهرک ها از چنان الگویی پیروی می کردند که به نظر می رسد از فنگ شویی استفاده شده است.

 

در دوره امپراطوری

 

در سلسله هان (۲۲۰ قبل از میلاد – ۲۲۰ میلادی) ، نظریه اساسی فنگ شویی شکل گرفت و در کنار جغرافیا و طالع بینی مورد مطالعه قرار گرفت. در طول قرن هفتم تا دهم (دوره های سوئی، تانگ، و پنج سلسله و دوره ده پادشاهی)، فنگ شویی “علمی” تر شد و فعالیت های آن به تدریج متفاوت شد. در زمان سلسله های مینگ و چینگ (۱۳۱۱ تا ۱۳۱۱) در تصمیم گیری در مورد محل سکونتگاه ها، ساختمان ها، قرار دادن مبلمان و مکان های دفن برای افراد مرده در میان مردم عادی محبوب تر گردید.

فنگ شویی شهر ممنوعه

در معماری چینی

شهر ممنوعه

هنگامی که ما در مورد معماری چینی صحبت می کنیم، باید از فنگ شویی نام برد. این یک سنت معماری خاص چینی است که به ویژه در دوران باستان غالب بوده است. معمولاً این فرآیند از انتخاب محل، طراحی و ساخت آن و دکوراسیون داخلی و خارجی پیوند می خورد.

فنگ شوی به دنبال ایجاد تعادل در روابط بین انسان ها و طبیعت است، بنابراین انسان ها می توانند در محیط پیرامون خود با سعادت زندگی کنند.

تمام شهرهای چین از قوانین فنگ شویی برای طراحی و اجرای خود پیروی می کنند. یکی از مثالهای عالی که از اصول معماری کلاسیک چین پیروی می کند، شهر ممنوعه پکن ، کاخ سلطنتی سلسله های مینگ و چینگ است.

 

اکنون…

اکنون فنگ شویی در دسترس همه قراردارد. بانک ها، هتل ها، خانه ها و حتی انجمن ها در هنگ کنگ طبق فنگ شویی برنامه ریزی شده اند. بسیاری از افراد حتی از فنگ شویی برای دستیابی به سعادت و رفاه بیشتر، بهبود ارتباطات خانوادگی،همکاری کارمندان و بهبود مشاغل استفاده می کنند.

 

منبع: https://www.chinahighlights.com/travelguide/chinese-zodiac/how-to-make-good-feng-shui.htm

 

برچسب گذاری توسط , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.