فنگ شویی اتاق خواب با ۹ راهکار ساده

برای فنگ شویی، بهترین اتاق، اتاق خواب است. اما چگونه؟

اگر بخواهید یک اتاق را در خانه انتخاب کنید، مطمئناً باید اتاق خواب خود را فنگ شویی کنید.

اتاق خواب مهمترین اتاق خانه در فلسفه فنگ شویی است. این اتاقی است که بیشترین وقت خود را در آن می گذرانید و برای شما شخصی ترین است. علاوه بر این، ساعت های زیادی را در این اتاق می خوابید. هنگام خواب، در وضعیت منفعل تری قرار می گیرید. بنابراین واقعاً تحت تأثیر تمام انرژی های اتاق خواب هستید.

 

فنگ شویی اتاق خواب

1- تخت خود را در جای مناسب فنگ شویی قرار دهید.

در این جا روش های مناسب برای قرار دادن تخت خواب برای فنگ شویی ارائه شده است:

مطمئن باشید که تختخواب شما در موقعیت فرماندهی قرار دارد. این بدان معنی است که  زمانی که در رختخواب هستید،  روبروی درب هستید، در حالی که مستقیماً با درب مطابقت ندارد.

شما نمی خواهید که هیچ دری به طور مستقیم مطابق با تختخواب باز شود. به خصوص از جایی که پای شما به درب اشاره می کند. از “موقعیت تابوت” خودداری کنید.

پشت تخت خود را بر به یک دیوار قرار دهید، با فضای موجود در سه طرف دیگر تخت (چپ، راست و پایین).

از قرار دادن پشت تخت خود در برابر دیواری که توالت آن طرف است، خودداری کنید.

در صورت امکان، تختخواب خود را در زیر تیرهای سقف کم ارتفاع، طاق و سقف شیب دار قرار ندهید.

 

فنگ شویی اتاق خواب

2- یک پشتی تخت (تاج تخت) داشته باشید.

یک تاج تخت نشان دهنده ثبات و پشتیبانی در زندگی شما و به ویژه روابط عاشقانه شماست. بهترین تاج تخت، تاج های توپر و محکم، بدون هیچگونه سوراخ کاری هستند. تاج تخت میله ای؟ شما یا شریک زندگی تان ممکن است احساس کنید که زندانی هستید!

حتماً تاج تخت خود را محکم به تختخواب متصل کنید تا بتوانید بیشترین پشتیبانی و قدرت را احساس کنید.

 

فنگ شویی اتاق خواب

3- زیر تخت خود را مرتب کنید.

به آنچه در زیر تختخواب خود ذخیره کرده اید، خوب نگاهی بیندازید. موارد زیر تختخواب ما در حالی که شما در حالت “من” غیرفعال هستید، خواب شما را تحت تأثیر قرار می دهد. هر آنچه در آنجا وجود داشته باشد، ممکن است باعث ایجاد بستگی های ناخودآگاه در زندگی شما شود.

نامه های پارتنرهای سابق ممکن است شما را در وضعیت روابط فعلی خود دچار مشکل کند. کفش می تواند به شما به جای استراحت کردن، حس حرکت دهد. چمدان ممکن است شما را در حال حرکت نگه دارد و هرگز در خانه احساس راحتی نکنید.

وقت آن است که فضای زیر تخت خود را پاک کنید. در صورت امکان، توصیه می شود به هیچ وجه فضای ذخیره ای در زیر تخت نداشته باشید. سپس، چی (انرژی نیروی زندگی) می تواند آزادانه در اطراف جریان یابد و شما را در حالی که می خوابید، شفا بخشد. اگر باید از آن برای نوعی فضای ذخیره سازی استفاده کنید، به وسایل نرم و مرتبط با خواب مانند ملافه ، پتو و بالش اکتفا کنید.

 

برای مزتب کردن به روش “کن ماری” به مقالات زیر مراجعه کنید:

مرتب کردن خانه به روش خاص “کن ماری”

ماری کوندو ، نویسنده کتاب “مرتب کردن”از چگونگی “شادی درخانه” می گوید.

 

فنگ شویی اتاق خواب

 ۴- EMF ها را از اتاق خواب مرخص کنید!

EMF ها میدان های الکتریکی و مغناطیسی هستند که توسط دستگاه های الکترونیکی و خطوط برق ایجاد شده اند. آنها می توانند مضر باشند و بر روی سلامتی ما تأثیر بگذارند. از جمله تأثیر بر کیفیت خواب ما.

از نظر عملی، همه ما می دانیم که وجود دستگاه های الکترونیکی در اتاق خواب ریتم خواب شبانه روزی ما را مختل می کند. اگر در خواب خوب شبانه مشکل دارید، تمام تلاش خود را کنید تا لوازم الکترونیکی از اتاق خواب خارج شوند. یک ساعت زنگدار و خواندن کتاب، ۲ راه عالی برای ایجاد سرگرمی و نگه داشتن شما روی برنامه های خود، بدون نیاز به تلفن یا وسایل الکترونیکی دیگر است.

 

5- یک فضای خالی در دو طرف تختخواب ایجاد کنید.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد، حتماً در هر طرف تختخواب فضای کافی داشته باشید. دو فضا بهتر از یکی است، زیرا عدم تقارن می تواند ناراحت کننده باشد. همچنین این امکان را برای هر شریک (یا شریک آینده) فراهم می کند تا بتوانند از فضا و یک پاتختی برای ذخیره سازی لوازم خود استفاده کنند.

آنها لازم نیست که کاملا مطابق هم باشند بلکه باید مکمل و متعادل باشند. این به ایجاد فضا و هماهنگی برای شما و رابطه شما کمک می کند.

 

فنگ شویی اتاق خواب

6- ترکیب رنگ های دوستانه فنگ شویی

به طور خلاصه ، بهترین رنگ اتاق خواب شما به میزان نیاز شما بستگی دارد. اگر می خواهید کمی بیشتر شور و شوق در اتاق خواب خود داشته باشید، سعی کنید چند لکه قرمز رنگ اضافه کنید. رنگ های خاکی و خنثی باعث حس پشتیبانی و آرامش بیشتری می شوند. اگر به دنبال بهبودی و نشاط هستید، آبی ها و سبز ها را امتحان کنید. صورتی و هلویی رنگ های ایده آل برای جذب شریک زندگی هستند.

از همه مهم تر، به رنگ هایی که برای شما جذاب تر هستند توجه کنید. بعضی وقت ها اگر به خودمان گوش دهیم متوجه آنچه که دقیقاً به آن نیاز داریم می شویم.

 

فنگ شویی اتاق خواب

7- در مورد هنر انتخابی عمل کنید.

آثار هنری موجود در اتاق خواب های ما می تواند چیزهای زیادی درباره زندگی شخصی ما بگوید و زندگی شخصی ما را تحت تأثیر قرار دهد.

برای امور عاشقانه، بهتر این است که عکس های خانوادگی را در سایر اتاق های خانه قرار دهید. اگر مجرد هستید و به دنبال شریک زندگی خود هستید، از تصاویر افراد یا اشیاء مجرد اجتناب کنید. درعوض، با استفاده از آثار هنری که به صورت جفت به تصویر کشیده می شوند شریک زندگی جدید خود را دعوت کنید. البته، به سبک و سلیقه شما باید همیشه توجه شود – به آن احترام بگذارید.

سرانجام، اگر تمایل به افسردگی وجود دارد، اطمینان حاصل کنید که کارهای هنری شما موازی با سطح چشمان شما یا بالاتر قرار گرفته باشند تا بتوانید چی یا انرژی نیروی زندگی خود را بالا ببرید.

 

فنگ شویی اتاق خواب

8- کتاب ها را بیرون ببرید.

ما عاشق کتاب هستیم، اما اگر در خواب مشکل دارید، وقت آن است که خانه جدیدی برای آنها پیدا کنید.

کتابی که هم اکنون در شب می خوانید اشکالی ندارد. ما در مورد داشتن پشته ها و پشته های کتاب یا قفسه کتاب در اتاق خواب صحبت می کنیم. کتاب ها انرژی فعال هستند و ذهن ما را تحریک می کنند. برای خواب آرامش بخش تر، سعی کنید کتاب ها را بیرون ببرید.

 

فنگ شویی اتاق خواب

9- اتاق خواب خود را سم زدایی کنید.

در آخر، حتماً وقت بگذارید و اتاق خواب خود را سم زدایی کنید. دو روش معمول وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید.

ابتدا تعداد سموم و مواد شیمیایی موجود در اتاق خواب را کاهش دهید. با استفاده از محصولات تمیز کننده سبز و غیر سمی شروع به کار کنید. اگر در بودجه شماست،  مبلمان، ملافه و لباس خواب ارگانیک خریداری کنید. این موارد گازها و سموم اشباع شده را از طریق ریه ها و پوست ما آزاد می کنند.

دوم ، مرتباً فضا تمیز باشد. برای بالا بردن انرژی و سم زدایی برای بهترین فنگ شویی اتاق خواب می توانید  روغن پرتقال شیرین را پخش کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.