فنگشویی اتاق نشیمن برای ایجاد فضایی متعادل

فنگشویی نشیمن

 باور کنید یا نه، محیط زندگی تان تأثیر مستقیمی بر سلامت شما دارد. به همین دلیل، خانه ای که احساس تعادل و نشاط داشته باشد، اهمیت زیادی دارد. برای شروع، چه جایی بهتر از بررسی نکات اساسی فنگشویی برای اتاق نشیمن.

برای مشاهده توصیه‌های کارشناسان فنگشویی، طراح آنیژه چو، ریکو گومز از Reiko Design و آماندا آماتو از AMA Designs & Interiors، مطلب زیر را بخوانید. شما از برداشت آنها در مورد چگونگی تبدیل اتاق نشیمن به پناهگاهی آرامش بخش که ذهن، بدن و روح شما را تقویت می کند، قدردانی خواهید کرد.

اتاق‌های نشیمن برای اهداف مختلفی طراحی شده‌اند. برخی از آنها مکان‌هایی دنج برای استراحت پس از یک روز کاری طولانی هستند. برخی دیگر با در نظر گرفتن سرگرمی طراحی شده‌اند. و در حالی که ممکن است رنگ‌ها، چیدمان و دکور اتاق را با هدف کلی آن تطبیق دهید، به خاطر داشته باشید که اتاق باید به عنوان یک مکان تجمع در نظر گرفته شود، خواه فقط برای خانواده شما باشد یا مهمانان.

چو توضیح می دهد: این عبارت نشان می دهد که این مکان محل زندگی است. اغلب نزدیک‌تر به درب ورودی قرار دارد. و برخلاف اتاق خواب ویا اتاق کار، اتاق عمومی تری است. بنابراین رنگ‌ها و چیدمان باید این موضوع را منعکس کند. اگر مهمانان اغلب به خانه شما مراجعه می کنند، آماتو رنگ های تند را ترجیح می دهد و برای کسانی که سبک زندگی آرام تری دارند، رنگ های آرام بخش را ترجیح می دهد.

فنگشویی نشیمن

مبل را در نقطه “فرمان” قرار دهید.

 در صورت امکان، سعی کنید پشت مبل شما به سمت ورودی اتاق نشیمن نباشد. گومز می‌گوید: «یک چیدمان ایده‌آل مبلمان جایی است که وقتی وارد فضا می‌شوید، بتوانید مبل را ببینید که به شما سلام می‌کند.

اما برخی از نقشه های نشیمن وجود دارند که برای این چیدمان مناسب نیستند. راه حل؟ یک میز کنسول باریک در پشت مبل خود اضافه کنید تا چراغ های رومیزی تزئینی، لوازم جانبی، ارکیده یا حتی آبنما را به نمایش بگذارید. او می افزاید: «به این ترتیب، فردی که روی مبل می نشیند نسبت به افرادی که پشت سر او می آیند احساس امنیت می کند، و که کسانی که وارد اتاق می شوند منظره جذاب تری دارند.

 آماتو همچنین دوست دارد که از آینه استفاده کند. او می‌گوید: اگر مبل را نمی توان در موقعیت “فرمان” قرار داد، یک آینه آویزان کنید تا در صورت عدم امکان رو به درب، صاحب آن بتواند از ورودی دید داشته باشد“.

فنگشویی نشیمن

یک حس یکپارچه از جریان ایجاد کنید.

خانه شما باید در دنیای فنگشویی احساس انسجام داشته باشد. جریان مهم است. این کار می تواند به سادگی راه رفتن در اتاق نشیمن یا حفظ یک فضای جذاب و عاری از شلوغی باشد. گومز می‌گوید: اگر برای راه رفتن در اتاق تکه‌های مبلمان مدام مانع شما می شوند، یا بین صندلی‌ها فشرده می‌شوید، چیدمان شما خیلی فشرده است. فضارا باز کنید و یک یا دو تکه مبلمان را بردارید تا جریان Qi را افزایش دهید.”

فنگشویی نشیمن

نورپردازی متعادل

نور پردازی فضای داخلی نیاز به تعادل دارد. از اینکه یک اتاق کم نور چقدر می تواند روحیه شما را تقلیل دهد تعجب خواهید کرد. از طرف دیگر، اگر یک اتاق خیلی روشن باشد، می تواند آزاردهنده باشد. به این دلایل، گومز دوست دارد نورپردازی را لایه بندی کند. بهترین راه حل این است که انواع مختلف چراغ ها را داشته باشید. مانند لامپ های رومیزی برای حالت دادن به نور، همراه با چراغ های سقفی توکار برای روشنایی کلی. و در صورت امکان، چراغ ها را روی سوئیچ های کم نور قرار دهید.

فنگشویی نشیمن

از گیاهان به عنوان دکور استفاده کنید.

 چو می گوید: گیاهان عناصر چوبی را به فضا وارد می کنند. آنها باعث رشد و نشاط می شوند، و بسیار شفابخش هستند. به عبارت دیگر، آنها به یک اتاق جان می دهند. آماتو گیاهانی با برگ‌های گرد را توصیه می‌کند. به یشم، پتوس طلایی و گیاهان بامبوی خوش شانس فکر کنید. اما گومز می گوید از کاکتوس ها دوری کنید. او می‌گوید: “گیاهان نرم و سرسبز با برگ‌های پر را به جای گیاهان تیز یا نوک تیز انتخاب کنید.

فنگشویی نشیمن

نصب آینه و تابلوها

 هنگام آویزان کردن آینه ها و آثار هنری روی دیوار، چند دستورالعمل وجود دارد که باید از آنها پیروی کنید. (از تصاویر آرامش بخش مانند تصاویر ساحل استفاده کنید). در فنگشویی، قرار دادن این قطعات خیلی پایین می تواند روحیه شما را پایین بیاورد. بنابراین یک قانون خوب این است که آنها را یک اینچ بالاتر از حد معمول آویزان کنید.

فنگشویی نشیمن

نشیمن را در اطراف شومینه خود قرار دهید.

یک شومینه مطمئناً می تواند نقطه کانونی اتاق نشیمن (موقعیت فرماندهی) باشد. مبلمان را در اطراف آن بچینید تا احساسی گرم و دلپذیر داشته باشید.

فنگشویی نشیمن

پنجره ها را تمیز کنید.

اعتقاد بر این است که پنجره های تمیز به شانس و موفقیت بیشتر در زندگی حرفه ای شما کمک می کند. آماتو می گوید: “به طور استعاری، اگر پنجره های شما کثیف باشد، گفته می شود که دیدگاه شما نسبت به زندگی مبهم است یا نمی توانید فرصت هایی را که شما را احاطه کرده اند ببینید.”

فنگشویی نشیمن

بهم ریختگی را به حداقل برسانید.

وقت خود را صرف پاکسازی درهم و برهمی که فضای شما را گرفته است، کنید. چو می‌گوید: شاید شما با نحوه ارتباط خود با دنیا و دیگران مشکلاتی داشته‌اید و این در فنگشویی منعکس شده است. قبول کنید و ملایم باشید. سعی کنید هر بار به یک چیز رسیدگی کنید و در صورت نیاز کمک بخواهید.

 

منبع: https://www.goodhousekeeping.com/home/decorating-ideas/g39260882/feng-shui-living-room/

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.