فعال کردن هر منطقه باگوا در فنگشویی

باگوا یکی از اصلی ترین ابزارهای فنگ شویی است. باگوا نقشه انرژی فنگ شویی است که از هشت منطقه زندگی در اطراف یک مرکز تشکیل شده است. Ba هشت ترجمه می شود و guaبه معنی منطقه است، بنابراین “bagua” در چینی به معنای هشت منطقه است. هر ناحیه باگوآ ویژگی هایی با خود دارد. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید یک گوا را فعال کنید. در اینجا یک مرور سریع از هر منطقه باگوا و کیفیت های مربوط به آن توضیح داده شده است.

 توجه: بیشتر مدارس فنگ شویی از همان باگوا که در اینجا توضیح داده شده است استفاده می کنند، از جمله BTB ، Flying Stars و مدارس کلاسیک یا فنگ شویی غربی. آنچه از مدرسه به مدرسه متفاوت است نحوه استفاده از باگوا بر روی نقشه است.

برای اطلاع از چگونگی رسم نقشه ی باگوا به مقاله : راهنمای جامع مناطق باگوا در فنگ شویی مراجعه کنید.

فعال کردن مناطق باگوا در فنگشویی

Zhen: خانواده و شروع جدید

 رنگ ها: سبز، آبی، کله غازی

 عنصر: چوب یانگ

شماره: ۳

فصل: بهار

شکل: ستونی، گسترده

جهت: شرق

 برای حمایت از زندگی خانوادگی خود می توانید موقعیت Zhen خانه خود را فعال کنید. Zhen انرژی فعال بهار است، بنابراین می توان از آن برای الهام بخشیدن به آغازی تازه برای تلاش های جدید استفاده کرد. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. برای انرژی بیشتر چوب می توانید از گیاهان سبز زنده نیز استفاده کنید.

 

Xun : ثروت و فراوانی

رنگ: بنفش

عنصر: چوب Yin

شماره :چهار

فصل: بهار

شکل: ستونی، گسترده

جهت: جنوب شرقی

 این یکی از محبوب ترین گوا ها است. اگر به دنبال افزایش ثروت، فراوانی و شکوفایی هستید، Xun  مناسب شماست. این منطقه با ارزش و سخاوت شخصی نیز کار می کند. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. در این قسمت می توانید از کریستال های آمتیست نیز استفاده کنید.

 

Tai Qi: مرکز و سلامتی

رنگ ها: تناژ رنگ های زمین، زرد، نارنجی و قهوه ای

عنصر: زمین

شماره: پنج

شکل: مربع، تخت

جهت: مرکز

تای چی فضای مرکزی باگوا است. بنابراین، تمام زمینه های زندگی شما را لمس کرده و تحت تأثیر قرار می دهد که مربوط به سلامتی شما است. ایجاد تغییر در ناحیه مرکزی خانه می تواند تأثیر زیادی را بر زندگی شما بگذارد. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. یک نمونه از آن فرش هایی مربع شکل با تناژ رنگ زمین در مرکز خانه شماست.

 

Qian: افراد مفید و مسافرت

رنگ: خاکستری

 عنصر: یانگ فلز

شماره: شش

 فصل: پاییز

شکل: گرد، دایره ای

جهت: شمال غربی

 اگر می خواهید از افراد خیر و افراد مفید بیشتری در زندگی خود استفاده کنید، موقعیت Qian موقعیت خوبی برای این کار است. تقریباً همه به حمایت بیشتری نیاز دارند! همچنین این گوا به انرژی های مردانه و سفرها مربوط می شود. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. همچنین می توانید از صدای زنگ های فلزی یا سازهای زنگی جهت افزایش ارتعاش در این موقعیت از خانه خود استفاده کنید.

 

Dui : کودکان و خاتمه و تکمیل

رنگ: سفید

 عنصر: یین فلز

شماره: هفت

 فصل: پاییز

شکل: گرد، دایره ای

جهت: غرب

 منطقه Dui از نقشه فنگ شویی باگوا مربوط به شادی و تکمیل است. همچنین به کودکان متصل است، اما می تواند هر نوع زاده ایی باشد، مانند شروع پروژه ها باشد. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. همچنین می توانید از گلهای سفید تازه و معطر در این قسمت از خانه خود استفاده کنید.

 

Gen: دانش و پرورش خود

رنگ: آبی تیره

عنصر: یانگ زمین

 شماره هشت

شکل: تخت، مربع

جهت: شمال شرقی

Gen منطقه دانش و پرورش خود شماست. همچنین می تواند به شما کمک کند مهارت خود را در تمام کارهایی که انجام می دهید ارتقا دهید. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. همچنین می توانید از یک سنگ سنگین استفاده کنید تا این موقعیت را در خانه خود تثبیت کنید.

 

Li: شهرت و اعتبار

رنگ: قرمز

عنصر: آتش

شماره نه

 فصل: تابستان

شکل: مثلث

 جهت: جنوب

گوای آتش Li نامیده می شود و با شهرت و اعتبار شما کار می کند. همچنین به شور و الهام متصل است. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. شما همچنین می توانید از وسایل روشنایی یا شمع استفاده کنید تا عنصر آتش بیشتری وارد کنید.

 

Kan: شغل و مسیر زندگی

 رنگ: مشکی

عنصر: آب

شماره : یک

فصل: زمستان

 شکل: مواج

جهت: شمال

Kan بر روی موقعیت شغلی و مسیر زندگی شما اثر می گذارد. اگر به خرد بیشتری نیاز دارید، می توانید از این گوا استفاده کنید. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. برای دعوت از انرژی آب می توانید از تصاویر و صداهای آب نیز استفاده کنید.

 

Kun: عشق و مشارکت

رنگ: صورتی

عنصر: زمین

شماره :دو

شکل: تخت، مربع

جهت: جنوب غربی

گوآی محبوب دیگر Kun است که مربوط به عشق، مشارکت و ازدواج است. همچنین به هر نوع رابطه، عشق به خود و انرژی زنانه متصل است. با آوردن رنگ، عنصر یا شکل می توانید این گوا را فعال کنید. برای کار با موقعیت Kun می توانید از یک جفت کوارتز صورتی استفاده کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/feng-shui-bagua-areas-1275055

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.