سبک کیندرکور در دکوراسیون چیست؟

طی چند سال گذشته، دکوراسیون منزل بیشتر به سمت سبک مینیمالیستی و اسکاندیناوی متمایل شده است. از خطوط تمیز و مشخص گرفته تا پالت های رنگ سفید خالص، بسیاری از طراحان برجسته به جمله معروف “کمتر بیشتر است” متمایل شده اند. اما زمان در حال تغییر است و با افزایش توجه به سبک حداکثر گرایی و تغییر جهت به سمت فضاهای جسورتر و رنگین تر، ما شاهد این هستیم که دکوراسیون منازل با رنگ و طرح های بیشتری همراه می شوند.

کیندرکور

 عنصر اصلی سبک کیندرکور (kindercore) سادگی است. این سبک در طی سال گذشته به عنوان روندی نو ظهور کرده است و به گفته طراح سارا بارنارد، “سبک کیندرکور به نظر می رسد پاسخی به عوامل استرس زا در زمان ما و تمایل جمعی ما برای حرکت به سمت مهربانی وشمولیت باشد.به عبارت دیگر، در جهانی که ما با اخبار ناگوار بمباران شده ایم، بسیاری از طراحان برای روحیه بخشیدن به ما دنبال طرح هایی شادتر هستند.

کیندرکور

مانند این ساعت رنگی طرح موندریانی، کیندرکور کمی مدرن، کمی سبک وینتیج و پر از شخصیت است. در حالی که اساس کیندرکور متمرکز بر مخلوط کردن رنگهای ساده و جسورانه با یکدیگر است، ما همچنین شاهد هستیم که بعضی طراحان بیشتر به دنبال قطعات رنگی پررنگ مانند لوازم قرمز ماشین آتش نشانی و لامپ های سبز نئون هستند.

 

کیندرکور 

چگونه باید سبک کیندرکور را در خانه خود وارد کنم؟

وقتی نوبت به تزئین با سبک کیندرکور می رسد، خوب است که با یک قطعه کوچک شروع کنید. در حالی که برخی دیگر از سبک های طراحی که یک خانه را با آن تزئین می کنید ظریف و آسان هستند (مثل اسکاندیناوی)، شروع با چند قطعه کوچک بهترین راه برای وارد کردن این طراحی به فضای خودتان است.

مثلا چراغ خواب خود را عوض کنید، یا چند بالش با رنگهای اصلی به دکور خود اضافه کنید. به گفته سارا بارنارد، رنگ های بهاری الهام بخش خوبی برای آوردن سبک کیندرکور به خانه شما است. از قرمز آتشین گرفته تا آبی کلاسیک، این رنگ های پررنگ و شاد برای افزودن رنگ زیاد به فضای شما بسیار مناسب هستند.

به دنبال وسایلی با رنگ های مکمل و لبه های گرد باشید. مثل نیمدایره ها و استوانه ها که محبوبیت بیشتری دارند و با طرح های متقارنی که ما به آن عادت داریم مغایرت دارد.

 

کیندرکور

کیندرکور از کجا نشات گرفته است؟

در حالی که کیندرکور یک ایده طراحی بسیار جدید است، اما مشابه ترین طراحی توسط یک گروه ایتالیایی در اوایل دهه ۸۰ انجام شد و با طراحی های بدیع و بنیادی خلاف روند آن زمان بود. در حالی که عناصر کلیدی کیندرکور کاملاً جدید نیستند، ظهور مجدد رنگ های اصلی و طراحی کودکانه تضادی آشکار و مورد استقبال از رویکردهای تک رنگ و مینیمالیست در دهه گذشته است.

 

 منبع: www.thespruce.com/what-is-kindercore

برچسب گذاری توسط

۴ دیدگاه در “سبک کیندرکور در دکوراسیون چیست؟

  1. تاحالا نشنیده بودم

  2. چه سبک قشنگی هست

  3. خیلی جالب بود از این مطالب بیشتر بزارید

  4. خیلی جالب بود ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.