سبک ژاپندی (Japandi) چیست؟

شاید در نگاه اول متوجه اشتراک زیاد سبک های ژاپنی و اسکاندیناوی نشوید. اما وقتی صحبت از عناصر طراحی می شود، بیشتر از آنچه فکر می کنید شبیه به هم هستند. زیبایی شناسی هر یک بر سادگی، عناصر طبیعی و راحتی تمرکز می کند. بنابراین تعجب آور نیست که شاهد هستیم طراحان بیشتری هر دو را با هم ترکیب کرده و آن را “ژاپندی” (معروف به ژاپنی و اسکاندی) می نامند. اگرچه ترند نسبتاً جدیدی است، اما انتظار داشته باشید که امسال ژاپندی در فیدهای اینستاگرام شما ظاهر شود.

سبک جاپاندی (Japandi) چیست؟

طراحی ژاپندی (Japandi) چیست؟

به گفته Leni Calas از Ward 5 Design، طراحی جاپندی ترکیبی از قابلیت های اسکاندیناوی و مینیمالیسم روستایی ژاپنی است. تا احساس هنر، طبیعت و سادگی را ایجاد کند.این ترکیب کاملی از عملکرد و فرم را ایجاد می کند و بر خطوط تمیز، فضاها و رنگ های روشن تمرکز می کند.

سبک جاپاندی (Japandi) چیست؟

عناصر ژاپندی چیست؟

 تلفیق کامل طرح ژاپنی و اسکاندیناوی، ژاپندی بر طرح های مینیمالیستی تمرکز دارد که در عین زیبایی بسیار کاربردی هستند.

به گفته کالاس (Calas)، انتظار می رود که در این سبک تعداد زیادی مواد طبیعی، رنگ های خنثی، خطوط تمیز و مبلمان کم، اما در عین حال کافی، استفاده شود.

سبک های ژاپندی دارای هنرهای زیبا با تمرکز بر روی قطعات با کیفیت و دست ساز می باشد. همچنین رنگ های خنثی و متنوعی را برای مبلمان و اکسسوری های سبک ژاپندی خواهید دید. پالت رنگ های آرامبخش معمولاً انتخاب می شوند و هنگامی که رنگ های پررنگ تر به کار گرفته می شوند ، به طور معنی دار و ظریف انجام می شوند.

علاوه بر این، سبک های ژاپندی اغلب بر پایداری تأکید می کنند. رواج مواد طبیعی و طرح های ساده آن را به یک سبک دکوراسیون طرفدار محیط زیست عالی تبدیل کرده است. با توجه به اینکه مصرف کنندگان بیشتر و بیشتر به دنبال زیبایی شناسی و دوستدار محیط زیست هستند، محبوبیت ژاپندی تعجب آور نیست.

سبک جاپاندی (Japandi) چیست؟

چگونه سبک های ژاپنی و اسکاندیناوی با هم کار می کنند؟

اگر با طراحی Scandi آشنا هستید، مطمئناً با مفهوم “Hygge” برخورد کرده اید. این مفهوم اسکاندیناوی در مورد آرامش و راحتی و زیبایی در طراحی است و در چند سال گذشته در ایالات متحده محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده است. اساساً، خانه شما باید پناهگاه شما باشد و هر بار که وارد خانه می شوید، باید احساس راحتی کنید.

 اکنون، این ایده را با مفهوم ژاپنی “wabi-sabi” یا این ایده که زیبایی در نقص وجود دارد، ادغام کنید و سبک ژاپندی را ایجاد کنید. سبک های طراحی ژاپنی و اسکاندیناوی بسیار خوب با هم کار می کنند. زیرا هر دو ریشه در مینیمالیسم و ​​راحتی دارند. زیبایی شناسی مشترک این دو در کنار هم قرار می گیرد و سبکی را ایجاد می کند که هم ساده و هم پیچیده است.

 و هر جا که این دو رویکرد از هم جدا شوند، تفاوت های آنها در واقع مکمل یکدیگر است. رنگ های غنی تر (اما هنوز خنثی) طراحی ژاپنی به شما کمک می کند تا پالت های رنگی خشک و سرد خانه های اسکاندیناوی را از احساس سرما و بی روح بودن خارج کند.

 

منبع: https://www.thespruce.com/japandi-design-4782478

برچسب گذاری توسط , , ,

۲ دیدگاه در “سبک ژاپندی (Japandi) چیست؟

  1. نشنیده بودم

  2. سبک شیکی هست من خیلی خوشم اومد ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.