سبک وینتیج چیست و چگونه منزل خود را وینتیج دکور کنیم؟

سبک وینتیج

اگر می خواهید وسایل قدیمی را در خانه خود بگنجانید اما نمی دانید از کجا شروع کنید، این راهنما برای شماست.

سبک وینتیج چیست؟

طبق تعریف، یک وسیله باید حداقل ۲۰ سال سن داشته باشد تا وینتیج شناخته شود. لوازم وینتیج بازتاب دوره معینی از زمان است.

سبک وینتیج

از کجا شروع کنیم؟

فروشگاه های قدیمی (سمساری) اغلب مملو از این وسایل هستند، که هم می تواند مورد استقبال قرار گیرد و هم کلافه کننده باشند. که البته به این بستگی دارد که در کجای این ماجراجویی قرار دارید. کسانی که تازه وارد دنیای وینتیج شده اند ممکن است بخواهند از متخصصان برای مشخص کردن انواع اقلام مورد علاقه خود کمک بگیرند.

مولی می گوید: “تصاویری از طراحان و هنرمندان که عناصر وینتیج را در منازل خود جای داده اند پیدا کنید و اجازه دهید الهام بخش شما باشند.

آنا ویور از Anna Weaver Interiors می گوید: “حراج ها، فروشگاه های خانگی، عتیقه فروشی ها و فروشندگان اینستاگرام را کاوش کنید. اینترنت مکان یابی این منابع را بسیار آسان کرده است. عجله نکنید و پاتوق های مخصوص فروش دست دوم مورد علاقه خود را پیدا کنید”.

سبک وینتیج

ویژگی هایی که باید در نظر داشته باشید.

اگر عمدتا به خرید اثاثیه جدید عادت دارید، خرید وینتیج ممکن است در ابتدا نیاز به کمی تغییر طرز فکر داشته باشد. اما تمرکز کمتر بر روی کمالگرایی و بیشتر روی اصالت آن وسیله نکته کلیدی خواهد بود.

و از این نظر، قطعات وینتیج اغلب می توانند بسیار خوب ساخته شوند و از موادی استفاده کنند که کمتر در ساخت وسایل امروزی استفاده می شوند.

ویور می گوید: “بهترین قسمت در مورد تزئینات با لوازم وینتیج و دست دوم این است که معمولاً یک کالای با کیفیت بسیار بالا دارای قیمتی مناسب است. بنابراین با صبر و حوصله، می توانید انتخابی باشید و قطعات زیبایی را پیدا کنید که مقرون به صرفه هستند.

مایک اوبراین، مالک MOB Vintage می گوید: علاقه مندان به وینتیج از جستجوی قطعاتی که داستانی را روایت می کنند، لذت می برند. او ادامه می دهد که: “خانه من به نوعی شبیه یک موزه سرگرم کننده است و باعث می شود که دوستان من هر بار که به منزل من می آیند مایلند چیز جدیدی یادبگیرند!”

وینتیج 

چگونه می توان لوازم وینتیج را در خانه خود قرار داد؟

 وقتی لوازم ایده آل خود را انتخاب کردید، آنها را در خانه بیش از حد تزیین نکنید. Blankenship می گوید: “برای من سبک وینتیج این است که اجازه دهم یک قطعه به تنهایی صحبت کند. چه میز، صندوقچه یا صندلی باشد. واقعاً نیازی به افزودن عناصر برای برجسته سازی آنها نیست. ساده نگه داشتن آنها بهترین کار است!” و نگران پیدا کردن مکان دائمی برای وسایل وینتیج خود نباشید. بسیاری از قطعات قدیمی می توانند به راحتی با فضاهای جدید سازگار شوند، فقط باید خلاق باشید.

وسیله ایی را دوست دارید اما نمی دانید که چگونه با سبک زندگی شما مطابقت دارد؟ کمی خارج از چارچوب فکر کنید.

قرار دادن چندین وسیله وینتیج در یک اتاق یا ترکیب آنها در یک شکل، بسیار خوب است. از ترکیب و مطابقت نترسید. با طراوت ترین دکوراسیون های داخلی که دارای شخصیت هستند، دارای لایه هایی از قطعات وینتیج از دوره ها، مناطق جغرافیایی و سبک های مختلف هستند.

سبک وینتیج 

منبع: https://www.thespruce.com/what-is-a-vintage-aesthetic-5189225

برچسب گذاری توسط , , ,

۱ دیدگاه در “سبک وینتیج چیست و چگونه منزل خود را وینتیج دکور کنیم؟

  1. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.