سبک ماکسیمال چیست؟

سبک ماکسیمال واکنشی به جنبش مینیمالیستی بود و جنبه ها و عناصری دارد که قطب مخالف مولفه های مینیمالیستی هستند. دیوارهای سفید، با حداقل تزئین و پالت های رنگی کمرنگ برای سبک حداکثرگرایی ممنوع هستند.

وقتی نوبت به دکور می رسد، هرچه بزرگتر، روشن تر و شلوغ تر باشد، بهتر است. تابلوهای گرانبها، مجموعه های ارزشمند و مبلمان متفاوت (که در طول زمان خریداری شده اند) اغلب در رنگ ها، بافت ها و سبک های مختلف، را در نظر بگیرید. این سبک به جای نمایش یک یا دو مورد از این جنبه ها، همه آنها را مورد نظر قرار داده و استفاده می کند.

چیدمان سبک ماکسیمال

حقیقت جالب:

 

مینیمالیسم در واقع خلاص شدن از شر چیزهای اضافی و استفاده فقط از وسایل مورد نیاز است. حداکثر گرایی (سبک ماکسیمال) بیشتر در مورد طراحی، رنگ، شکل، تناژ و بافت برای ایجاد فضای کاملا برتر است.

 

حداکثر گرایی (سبک ماکسیمال) چیست؟

آنچه روزگاری مقوله ای از موسیقی، هنرهای تجسمی و ادبیات بود اکنون در دنیای طراحی داخلی گسترش یافته است. یک تصور غلط رایج این است که حداکثر گرایی باعث احتکار وسایل و انبارکردن آنها در اتاق ها می شود.

گرچه این سبک ایده افراط را در بر می گیرد، اما این طور نیست. ماکسیمالیسم سبکی پر زرق و برق است که از تکرار الگوهای مختلف، پالت های رنگی جسورانه، جزئیات گرافیکی پیچیده و وسایل خاص و یکتا ایجاد می شود. در حالی که مینیمالیسم، استفاده حداقل ممکن از همه چیز را تشویق می کند، حداکثر گرایی استفاده از فضا را به جسورانه ترین شکل ممکن ترغیب می کند.

طبیعت پرزرق و برق آن یادآور فضای خانه های قدیمی و باشکوهی است که در انگلستان یافت می شود. اما رنگ های جسورانه و چیدمان مدرن آن چیزی است که این سبک را به روز و مدرن می کند.

سبک ماکسیمال چیست؟

عناصر حداکثرگرایی

به یاد داشته باشید هنگام استفاده از سبک خود در خانه، همه چیز به شما و سلیقه بی نظیر شما مربوط می شود. این سبک باعث می شود شخصیت و تجربیات شما خیلی راحت تر از فضای مینیمالیستی بدرخشند. موارد زیر برخی از ویژگی های اصلی این سبک می باشد:

استفاده از لایه های متنوع طرح و رنگ
الگوهای تکراری در چاپ طرح هایی مانند گل ها، طرح های انتزاعی و حیوانات
رنگ های غنی، پررنگ
قطعات و وسایل یکتا و بی نظیر
مخلوط کردن و تطبیق بافت ها و رنگ ها
استفاده از ترکیب کتاب، تندیس، آثار هنری و غیره
تلفیق سبک ها

همچنین ترکیب فرش ها، کاغذ دیواری ها، نقاشی ها و عکس ها می تواند آغازی عالی برای یک اتاق ماکسیمال باشد. مبلمان را با الگوها و رنگهای مختلف اضافه کنید – هر لایه باید داستان خانه شما یا افرادی که در آن سکونت می کنند را به اشتراک بگذارد.

سبک ماکسیمال در چیدمان

چگونه سبک حداکثر گرایی را در خانه خود بگنجانیم؟

بهترین راه، شروع آهسته برای دستیابی به این سبک می باشد. افزودن رنگ، الگوهای مختلف و نمایش قطعات دکوراتیو شیک، برای شروع خوب است. به خاطر داشته باشید حداکثر گرایی می تواند به هم ریخته به نظر برسد، بنابراین سعی کنید که از لوازم دکوری بیش از حد استفاده نکنید.

آن هپفر، طراح داخلی می گوید: “توصیه من این است که از کتاب ها شروع کنید، کوسن ها و گیاهان را در محیط قرار دهید. سپس یک وسیله دلخواه را برای قرار دادن در بالای کتابخانه خود انتخاب کنید. ایده این است که چند قطعه را همزمان اضافه کنید. اگر  در حال حاضر لوازم دکوری زیادی دارید، برای ایجاد حس نظم، آنها را در یک کتابخانه  قرار دهید.”

 

منبع: https://www.thespruce.com/what-is-maximalist-style-4685629

 

برچسب گذاری توسط

۵ دیدگاه در “سبک ماکسیمال چیست؟

  1. لطفا تفاوت بین سبک ها رو هم توضیح بدین یا به صورت مقایسه

    1. در مقالات بعدی حتما توضیح می دهیم

  2. خیلی جالب بود ممنون

    1. تشکر

    2. تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.