سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

هیچ روش درست یا غلطی برای تربیت فرزندان ما وجود ندارد. اگر از باتجربه ترین پدران یا حتی مادران جوان بی تجربه هم در خصوص این سفر بپرسید، آنها نیز همین احساس را دارند: همه ما در حال کشف روش های مختلف هستیم.

اما آنچه در مورد روش های تربیت فرزندان ما صادق است اغلب بازتاب موارد مهم زندگی از جمله علایق و اولویت های زندگی ماست. با اینکه ممکن است عجیب به نظر برسد ولی سبک فرزندپروری ما حتی می تواند انعکاسی از نحوه طراحی منازل ما باشد.

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

سبک مدرن نیمه قرن بیستم

خانه شما ترکیبی از سبک سنتی با مقداری دل و جرئت در طراحی می باشد. به عنوان یک والدین، شما به آنچه که پشت درهای بسته رخ می دهد بیش از آنچه دنیا می بیند ارزش می دهید. از نظر شما، خانواده هسته اصلی است و اگرچه دوست دارید برخی مدهای روز را دنبال کنید، اما ترجیح می دهید بیشتر به ایجاد روابط واقعی بپردازید تا ظواهر.

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

معاصر / مدرن

شما عاشق سازگاری با تغییرات هستید. از دید شما، لذت پدر و مادر بودن یادگیری مدام و کاوش است و خانه شما بازتاب مستقیم آن است.

یک نقشه باز، چیدمان انعطاف پذیر و پنجره های بزرگ از موارد اصلی طراحی مدرن هستند. شما اغلب دکوراسیون جدید را امتحان می کنید و سبک های مختلف فرزندپروری را نیز تجربه می کنید. و درواقع هر چقدر سخت باشد، شما واقعاً برای تغییر ارزش قائل هستید. و هرچه زندگی سر راه شما قرار می دهد، شما آماده رشد در کنار خانواده خود هستید.

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

بوهو / بوهمین 

شما والدینی خاکی هستید و بیش از هر چیز می خواهید فرزندانتان آنچه هستند و آنچه که باور دارند باشند. شما منعکس کننده تجربیات، درس ها و اعتقادات مختلف هستید و این در نحوه تربیت فرزندان تان و سبک طراحی شما منعکس می شود. گاهی سنتی خواهید بود، گاهی “مدرن” تر و گاهی اوقات ترکیبی از هر دو، که به طور طبیعی فضایی را برای بچه های شما ایجاد می کند تا خود واقعی شان را پیدا کنند.

برای آشنا شدن با سبک بوهو این مطلب را مطالعه کنید:

سبک بوهو، آسان و راحت برای ما ایرانی ها!

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

مینیمالیست

شما پدر و مادری “بدون پیچیدگی” هستید. درست مانند سبک مینیمال، خود را با حاشیه ها و “ایده آل های” فرزندپروری اذیت نمی کنید. در عوض، شما روی آنچه بیشترین اهمیت را دارد تمرکز می کنید: حضور در کنار فرزندان خود. از نظر شما فرزندپروری این است که نمونه ای از عشق بی قید و شرط باشید. اما نه به شکلی که انتظارات غیرواقعی از فرزندان شما ایجاد کند. اگرچه گاهی اوقات ممکن است از رویکرد خود دور شوید و مخالف آن رفتار کنید. شما از اینکه آسیب پذیر، واضح و آشکار باشید نمی ترسید. از نظر شما، تربیت فرزند عشق است – و عشق وقتی از قلب ناشی شود، ساده و بی آلایش است.

برای آشنا شدن با سبک مینیمال این مطلب را مطالعه کنید:

سبک مینیمال چیست؟ تاریخچه و ویژگی ها

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

روستیک 

سبک فرزندپروری شما جسورانه و شاید حتی کمی مقتدرانه است. البته شما خشن نیستید بلکه هر کاری که می کنید یا می گویید مملو از علاقه است و آنها از عشق بی نظیر شما آگاهند.

شما برای فضاها و مکان هایی که حس”خانه” دارد ارزش قائل هستید. به همین ترتیب، این حس گرما را با رفتارها و کلمات ایجاد می کنید. برای همین صرف نظر از شرایط و موقعیت ها- اعضای خانواده برای کمک گرفتن از شما احساس راحتی می کنند.

برای آشنا شدن با سبک روستیک این مطلب را مطالعه کنید:

ایجاد سبک روستیک در منزل به روش ساده

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

رمانتیک یا شبی شیک

لطافت و صبوری شما در نحوه تربیت فرزندانتان منعکس می شود. اگرچه در این راه سختی هایی را تحمل کرده اید که شما را کمی خسته کرده است، اما هنوز هم خانواده خود را با اشتیاقی بی دریغ دوست دارید.

شما هرگز خود را کامل نمی دانید – در حقیقت مانند سبک رمانتیک، شما گاها حس می کنید که ایده های متفاوت، دیدگاه ها، انتخاب ها و انضباط خاصی دارید – اما در اصل، برای تربیت فرزندان خود تلاش زیادی می کنید و این چیزی است که آنها بدون شک می دانند و به آن اعتماد دارند.

 

Eclectic

تلفیقی

شما اغلب به طور همزمان به جهات مختلفی کشیده می شوید. گاهی عشق شما جسورانه و هیجان انگیز است و گاهی اوقات ثابت قدم و ارام است – دقیقاً مانند سبک خانه انتخابی شما. در هر صورت، خانواده تان از علاقه و حمایت بی قید و شرط شما آگاهند.

شما به عنوان والدین، برای فرزندان خود این امکان را فراهم می کنید که خودشان باشند و اجازه می دهید که علایق خود را کشف کنند – در حالی که آنها می دانند همیشه والدینشان در کنارشان هستند و از آنها حمایت می کنند.

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

آرت دکو

سبک فرزندپروری تان- دقیقاً مانند انتخاب دکوراسیون شما – جسورانه و بدون ترس از مرزها است. شما تمایل دارید علاوه بر اینکه والدین فرزند خود باشید (غالباً ناخودآگاه)، مربی و راهنما نیز باشید و معمولا زمانی که میهمانان دارید، یا مثلا در فروشگاه مواد غذایی هستید، مکالمه می کنید و راهنمایی و مشاوره می دهید. البته نه به این دلیل که می خواهید دیدگاهتان را تحمیل کنید، بلکه به این دلیل که دیگران به طور طبیعی به سمت شما جذب می شوند. از نظر شما، تربیت فرزندان فقط در مورد آنچه پشت درهای بسته اتفاق می افتد نیست، بلکه در خصوص صحبت کردن درمورد خانواده و اطرافیان آنها می باشد.

 

سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

صنعتی

شما دیدگاه های عملی نسبت به والدین دیگر دارید و به جای اینکه درگیر احساسات شوید، تمایل دارید منطقی باشید. این بدان معنا نیست که فرزندانتان را کمتر دوست دارید. بلکه خانواده شما همواره می توانند به شما اعتماد کنند تا راهنما و پشتیبان آنها باشید.

شما سبک صنعتی را به دلیل وضوح و سرراست بودن دوست دارید دقیقا مانند قلب پاک شما. علی رغم همه توصیه هایی که در مورد بایدها یا نبایدهای تربیت فرزندان می شنوید، شما بر بهترین توانایی خود متمرکز شده اید که از اهمیت ویژه ایی برخوردار است.

 

منبع: https://www.thespruce.com/home-decor-and-parenting-style-5111908

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط ,

۱ دیدگاه در “سبک دکوراسیون منزل شما نشان می دهد که چگونه والدینی هستید!

  1. kheili jaleb bood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.