سبک دکوراسیون فرانسوی کانتری (فرانسوی روستایی)

سبک فرانسوی روستایی

سبک فرانسوی کانتری به عنوان ترکیبی از دکوراسیون روستایی و شیک با الهام از خانه‌های حومه فرانسه تعریف می‌شود. این سبکی محبوب در سراسر جهان است. زیرا حالتی راحت و غیررسمی دارد. سه ویژگی متمایز این سبک شامل موارد زیر است:

  1.  پارچه های طرح دار و نرم در رنگ های خنثی

  2. اثاثیه و اکسسوری های، نقاشی شده و قدیمی

  3. مقدار زیادی چوب و سایر مواد طبیعی

 ممکن است این سبک را به نام سبک provincial (استانی) نیز بشنوید. سبک استانی به عنوان ظاهری کمی رسمی تر و لطیف تر شناخته می شود. برخی از عناصر آن، مانند رنگ‌های غنی، طرح های برجسته و استفاده از لوازم طلایی رنگ را می‌توان در سبک فرانسوی روستایی گنجاند.

 

رنگ ها، طرح ها و جنس

رنگ‌های سبک فرانسوی روستایی را می‌توان در سمت گرم چرخه رنگ با رنگ‌هایی که شدت متوسط ​​تا کم دارند، یافت. به رنگ های زرد ملایم، صورتی گرم، آبی روشن و کرم برای اتاق خود فکر کنید.

پارچه‌های سبک provincial یا استانی به دلیل داشتن رنگ‌های اشباع‌تر، مانند اخرایی و قرمز آجری که رنگدانه‌های موجود در خاک رس طبیعی منطقه را به یاد می‌آورند، معروف هستند.

Toile de Jouy که بیشتر با نام تویل شناخته می شود، یک طرح سنتی است که روی پارچه های نخی یا کتان چاپ می شود که برای اثاثیه، پرده ها، رومیزی و کاغذ دیواری در اتاق های روستایی فرانسه استفاده می شود.

الگوی تویل با طرح های مناظر و تصاویر یک رنگ چاپ شده روی زمینه سفید یا کرم مشخص می شود. زیبایی تویل در این است که می توان آن را با بسیاری از پارچه های طرح دار دیگر مانند راه راه، انواع چهارخانه، گل آفتابگردان و گل های کوچک ست کرد.

 

 

مبلمان

 مشخصه اصلی مبلمان سبک کانتری فرانسوی، راحتی و سبک خاص آن است. صندلی‌ها و مبلمان همیشه کوسن‌های نرم و راحت دارند. سایر اثاثیه‌، مانند میزها و صندوق‌ها، معمولاً قطعات چوبی ساده و برازنده‌ای هستند که اغلب دارای نوعی کنده کاری منطبق با منحنی‌های مبلمان می باشند. هم چنین مبلمان با روکش های رنگ آمیزی کهنه کاری و اغلب سفید شده مشخص می شود.

 مبلمان سبک استانی نسبت به سبک فرانسوی کانتری دارای تزئینات رسمی تر است و تاریخچه آن دلیل آن را توضیح می دهد. مبلمان استانی فرانسه در قرن هجدهم برای خانواده‌های ثروتمند ساکن در استان‌های فرانسه به‌ عنوان گزینه هایی مقرون‌به‌صرفه‌تر از قطعات لوکس سبک روکوکو ساخته شده برای خانواده سلطنتی ایجاد شده بود.

 

معماری

معماری این سبک مستقیماً از حومه استانی فرانسه گرفته شده است. در اینجا محبوب ترین عناصر معماری داخلی این سبک آمده است:

  1. تیرهای سقفی چوبی

  2. کف سنگ طبیعی، چوب یا آجر

  3. ظاهر فرسوده مانند

خانه‌های روستایی فرانسوی از سنگ، چوب و رنگ‌های خنثی در معماری بیرونی خود نیز استفاده می‌کنند.

 

منبع: https://www.thespruce.com/basics-of-french-country-decorating-452503

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.