روش هایی برای نظم بخشیدن

اگر در بی‌نظمی گیر کرده‌اید، از این روش ها استفاده کنید تا خانه‌تان را از شلوغی خلاص کنید. آنها هر اتاق در خانه شما و هر نوع آشغال خانگی را با بهترین ایده ها برای نظم بخشیدن به فضاهای شما پوشش می دهند.

نظم 12

یک نقطه را برای “خرت و پرت ها” تعیین کنید.

اگر خرت و پرت ها را کنار درب ورودی، جلوی تلویزیون یا در کشو جمع کنید، بهتر است خود را به یک فضای کوچک محدود کنید. مواردی مانند رسید، کارت ویزیت و کش مو را در کاسه ایی بیاندازید. اگر کاسه زیبایی ندارید، گزینه دیگر این است که از یک سینی استفاده کنید.

در اتاق نشیمن یا اتاق تلویزیون خود، کنترل از راه دور را در یک جعبه نگه دارید. شگفت‌انگیز است که یک جعبه یا سینی چقدر می‌تواند باعث نظم بخشیدن شود.

ظروف کوچک در کشوها به جدا کردن وسایل کمک می کند و پیدا کردن آنها را آسان تر می کند.

 

یک مکان برای وسایل اهدایی تعیین کنید.

داشتن مکانی برای اهدای لباس‌ها، کفش‌ها و لوازم جانبی قدیمی قبل از شروع مرتب کردن، این روند را آسان‌تر می‌کند. یک مرکز کمک مالی یا خیریه محلی پیدا کنید که بتوانید به راحتی اقلام کم استفاده شده را اهدا کنید.

نظم 13

از حلقه های پرده دوش برای نگه داشتن همه چیز استفاده کنید.

حلقه های پرده حمام به طرز شگفت آوری مفید هستند. می توانید از آنها در کمد اتاق خواب خود برای آویزان کردن کراوات، روسری، کیف دستی یا کمربند استفاده کنید. در آشپزخانه، آنها می توانند به طور موثر حوله یا دستگیره ها را نگه دارند.

 

از سبدها برای نظم بخشیدن استفاده کنید.

برای نظم بخشیدن سریع اتاق نشیمن از سبدهای جذاب استفاده کنید. آیا در آن سبد اسباب‌بازی‌های بچه‌ها، باتری‌های مختلف، یا کابل‌ها و سیم‌های اضافی قرار دارد؟ چه اهمیتی دارد مهم این است که میهمانان، اتاق نشیمن مرتب و منظم را می بینند و این تمام چیزی است که اهمیت دارد.

 

تایمر را برای ۱۵ دقیقه برای نظم بخشیدن تنظیم کنید.

اگر از نظافت متنفرید، هر بار ۱۰ یا ۱۵ دقیقه تمیزکاری کنید. تایمر را تنظیم کنید و در حین گوش دادن به پادکست تمیزکاری کنید. یا در حالی که منتظر جوشیدن آب هستید، آشپزخانه را مرتب کنید.

نظم 14

با هر اقلام موجود در خانه تان همان گونه رفتار کنید که با چنگال رفتار می کنید.

اگر همه چیز را به مانند یک چنگال در نظر بگیرید، زمانی که در جای خود قرار نگیرد آشکار می شود. چون وقتی چنگالی را در حمام پیدا می کنید، می دانید که مربوط با آنجا نیست. و متعلق به آشپزخانه و در کشو با چنگال های دیگر می باشد. همه چیز در خانه شما باید چنین فضای ذخیره سازی داشته باشد.

 

از آشغال های موجود در ماشین خود غافل نشوید.

یک کیسه زباله برای لیوان های قهوه، قبض‌های قدیمی، و غیره که روی صندلی سرنشین، زیر صندلی راننده و در صندوق عقب جمع می‌شوند، برای ماشین خود تهیه کنید. با صرف تنها یک یا دو دقیقه در روز اطمینان حاصل کنید که زباله ها در کیسه قرار بگیرند.

نظم 15

از قانون ۵ چیز در روز برای نظم بخشیدن استفاده کنید.

پنج چیز را بردارید و برای آنها مکان مناسب پیدا کنید. همه در خانه خود اقلامی دارند که به نظر می رسد همیشه در نقاطی تصادفی قرار می گیرند مانند ریموت، کلید یا دفترچه یادداشت. اکنون زمان آن است که یک بار برای همیشه یک مکان مشخص برای آنها پیدا کنید.

از آنجایی که در خانه قدم می زنید و اقلامی را انتخاب می کنید و مکان هایی برای آنها پیدا می کنید، این کار را با یک برنامه منظم سازماندهی هفتگی ترکیب کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/ultimate-clutter-hacks-for-your-home-2647997

 

 

برچسب گذاری توسط , ,

۲ دیدگاه در “روش هایی برای نظم بخشیدن

  1. از مطالب خوب و به روزتون ممنونم

    1. تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.