روش هایی برای بزرگ تر جلوه دادن فضاهای کوچک

نگران اندازه نباشید

بیشتر افراد برای تزیین اتاق کوچک خود به وسایل دکوری کوچک روی می اورند، آنها فکر می کنند هر چیزی بزرگتر از اندازه یک گلدان، می تواند فضارا به نوعی مصرف کند.  اما زمانی که آنها وسایل دکوری کوچک خود را در اطراف منزل میچینند ، معمولاً متوجه می شوند که پول خود را دور ریخته اند  چون اتاق آنها واقعا شلوغ شده است. بهترین روش این است که از یک تا سه دکوری بزرگ برای تزیین خانه کوچکتان استفاده کنید آنها حتی از لحاظ بصری باعث می شوند که به فضای کلی اتاق افزوده شود ، بنابراین اگر یک اتاق نشیمن کوچک دارید ، خرید یک تابلو در مقیاس بزرگ ایده بدی نخواهد بود.

از چراغ های سقفی استفاده کنید:

به جای خرید لوستر ، باید به سراغ نورپردازی در سقف بروید اینکار باعث می شود که سقف بلندتر به نظر بیاید و جلوه بسیار شگفت انگیزی را  خواهد داد.  اگر می خواهید به طور خاص نورپردازی بیشتری داشته باشید ،می توانید از آباژورها یا چراغهای پایه بلند روی زمین استفاده کنید که نور را به سمت سقف پخش کند،  این کار باعث می شود آبشار نور به سمت بالا باشد و سقف بلندتر به نظر خواهد رسید.

خرید مبلهای ظریف تر

مبل های حجیم و صندلی های پر از کوسن که نزدیک زمین قرار می گیرند باعث می شوند هر فضایی کوچکتر به نظر برسد. در عوض ، شما باید از مبلمان ظریف تر که نشیمنگاه بالاتری دارند استفاده کنید تا فضای بیشتری داشته باشید و جلوه و شیکی بیشتری پیدا کند. به همین دلیل است که سبک مدرن در آپارتمانهای شهری که اندازه کوچکتر دارند رواج بیشتری دارد.

به سراغ فرش های کوچکتر و به اشکال نامنظم بروید

اگر اتاق نشیمن شما بسیار کوچک است ، سعی کنید از فرشهای مستطیل شکل استفاده نکنید. فرش های مستطیلی خیلی بزرگ یا خیلی کوچک توجه را به سمت اندازه اتاق جلب می کنند.  از طرف دیگر ، یک فرش گرد یا فرشی با طرح های مدرن نامنظم می تواند بدون جلب توجه به ناخواسته ، حسی طبیعی و زیبا را به آن مکان هدیه بدهد.

عمودی فکر کنید!

از آنجایی که فضای اتاق شما کوچک است می توانید از قفسه های عمودی استفاده کنید تا فضای شما به صورت بهینه ذخیره سازی بشود. ابتدا باید از شر میزها و سکوهای مختلف خلاص شوید. بر اساس علاقه یک قفسه فلزی یا چوبی تهیه کنید.  همچنین می توانید از قفسه های شناور هم استفاده کنید  ، اما آنها نمی توانند وزن زیادی راتحمل کنند .

اینها برخی نکات و ترفندهایی است که می تواند به شما در توسعه بصری فضای داخلی منزل کمک کند. در آخر به خاطر داشته باشید که طراحی داخلی بسیار متنوع است و هر روز تغییر می کند ، و رابطه ما با فضای ما نیز همینطور است.  بنابراین ، اگر ایده هایی دارید که خودتان آزمایش کرده اید ، لطفا ایده های خود را در زیر برای ما به اشتراک بگذارید.

منبع:


برچسب گذاری توسط , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.