روش جدید پاکسازی فضای منزل، حتی بهتر از فنگ شویی!

متد جدید پاکسازی فضای منزل، روشی امیدبخش و خوش رایحه که همه ما در خانه هایمان به آن نیاز داریم.

روند جدیدی که طراحی خانه و رفاه را در هم می آمیزد و حتی بهتر از فنگ شویی است!

پاکسازی فضای منزل

اگر هنوز در مورد پاکسازی فضای منزل چیزی نشنیده اید، احتمالاً با جنبه هایی از این عمل جذاب روبرو شده اید. به احتمال زیاد درباره سوزاندن مریم گلی یا بخور دادن به عنوان راهی برای آماده کردن خانه برای ساکنین جدید شنیده اید. با این حال، به نظر می رسد که پاکسازی فضا بسیار بیشتر از بخور دادن است و می تواند به بهبود طراحی خانه شما کمک کند.

 ما با یک درمانگر دکوراسیون داخلی صحبت کرده ایم تا در مورد روند جدید و نحوه استفاده از آن در خانه های مدرن بیشتر بدانیم.

 

پاکسازی فضای منزل چیست؟

اول از همه، پاکسازی فضا چیست؟ سوزان روینون، درمانگر دکوراسیون داخلی و نویسنده کتاب «چگونه چیزها، رابطه شما را ایجاد یا خراب می‌کنند»، که شامل فصلی در مورد پاکسازی فضا است، این عمل را به روش زیر تعریف می‌کند: پاکسازی فضا فرصتی است برای ارتباط با خانه‌تان، از بین بردن انرژی های غیرمفید و پنهان در اطراف اثاثیه و گوشه و کنار منزل که دیده نمی شود، و تعریف اینکه چگونه می خواهید اکنون و در آینده از شما حمایت شود.”

پاکسازی فضا جنبه های مشخص خود را دارد که اغلب با فرآیندی همراه است، بخصوص بخور دادن و به صدا درآوردن یک زنگ به منظور استقبال از انرژی مثبت در خانه.

در یک سطح عمیق تر، پاکسازی فضا می تواند شامل طیف وسیعی از راه حل های طراحی جامع برای یک خانه باشد. از چیدمان مجدد مبلمان گرفته تا به حداکثر رساندن نور طبیعی، وارد کردن عناصر بیوفیلیک در طراحی و افزایش استفاده از مواد طبیعی پایدار.

پاکسازی فضای منزل

چگونه می تواند به بهبود خانه من کمک کند؟

سوزان در ایجاد تمایز بین پاکسازی فضا و «نظم و ترتیب بخشیدن» تأکید دارد. او توضیح می‌دهد که هدف از پاک‌سازی فضا «ایجاد تغییر پایدار» برای ساکنان خانه است و بهترین نتیجه را پس از روشن شدن تأثیر ناخودآگاه وسایل در خانه و پاک کردن زباله‌ها برای ایجاد انرژی تازه‌ در هر گوشه‌ و کناری ” خواهید دید.

به این ترتیب، در صورت نیاز به طراحی مجدد، فرآیند پاکسازی فضا ممکن است چندین ساعت یا حتی چند روز طول بکشد. مراسم پاکسازی فضا توسط سوزان معمولاً ساده‌ است. ترکیبی از صدا، رایحه ها و مراسمی که حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. سپس ملک را ترک می کنند تا درخشندگی جدید مستقر شود.

پس از یک فرآیند پاکسازی فضا چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟ سوزان قول می‌دهد که «موانع و چالش‌ها از زندگی افرادی که از آن استفاده می‌کنند ناپدید می‌شوند، گاهی اوقات به غیرمنتظره‌ترین راه‌ها. خانه به نظر سبک تر، روشن تر و دلپذیرتر به نظر می رسد.

البته، تنها شواهدی حاکی از اثربخشی پاکسازی فضا وجود دارد. با این حال برای افراد بسیار مثبت بوده است. و یکی از هتل‌هایی که پاکسازی فضا داشت، کارگران خوشحال‌تری را گزارش کرده است.

پاکسازی فضای منزل

چه جنبه هایی از پاکسازی فضا را می توانم خودم انجام دهم؟

تقریباً همه کسانی که پاکسازی فضا را انجام می دهند بر اهمیت نیت پشت هر مراسم پاکسازی فضا تأکید می‌کنند. جزئیات دقیق کاری که انجام می دهید اهمیت کمتری دارد. شاید تصمیم بگیرید که مقداری پالو سانتو بسوزانید. کمی صدا اضافه کنید. یا حتی چند کلمه در مورد احساسی که دوست دارید خانه خود داشته باشد بگویید. تغییر چیدمان مبلمان نیز ممکن است کمک کند. به خصوص اگر میز کار را به منبع نور طبیعی نزدیک کنید.

هر قدمی که انتخاب می‌کنید، مهم‌ترین چیز این است که به این آیین به‌ عنوان آغازی جدید برای خود و خانه‌تان فکر کنید.

 

منبع: https://www.livingetc.com/news/space-clearing-trend

برچسب گذاری توسط , , ,

۱ دیدگاه در “روش جدید پاکسازی فضای منزل، حتی بهتر از فنگ شویی!

  1. ❤️ Alice want to meet you! Click Here: http://bit.do/fSLEo ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.