رنگ سبز در فنگ شویی به چه معناست؟

سبز در فنگشویی

یکی از سیستم های انرژی که ما در فنگ شویی با آن کار می کنیم، پنج عنصر است که از تائوئیسم می آید. سیستم پنج عنصری پنج نوع مختلف انرژی را تشخیص می‌دهد که هر کدام کیفیت و ویژگی‌های متفاوتی دارند. در فنگ شویی، ما به این عناصر مختلف با هدف ایجاد هماهنگی و تعادل بیشتر در خانه و زندگی شخصی نگاه می کنیم. این پنج انرژی که به عنوان آتش، خاک، فلز، آب و چوب شناخته می شوند، با رنگ های خاصی نیز نشان داده می شوند. رنگ سبز به عنصر چوب متصل است که مرتبط با همدردی، انعطاف پذیری، شفا و رشد است.

در سیستم باگوا، رنگ سبز رنگ ناحیه مربوط به خانواده است. این منطقه خانوادگی نشان دهنده آغازهای جدید و ارتباط ما با طبیعت است. سبز انرژی فصل بهار و شروع های تازه را به یاد می آورد. مانند چمن که از میان خاک بالا می رود. با آوردن رنگ سبز به فضا، شما با انرژی سبز و حیاتی چمن ها، درختان و به طور کلی طبیعت ارتباط برقرار می کنید. بخوانید: (راهنمای جامع مناطق باگوا در فنگ شویی)

 

چگونه از رنگ سبز استفاده کنیم؟

وقتی رنگ خاصی را با در نظر گرفتن فنگ شویی استفاده می کنید، آن رنگ علاوه بر اینکه فضای شما را به شکلی خاص جلوه می دهد، می تواند کارهای بیشتری هم انجام دهد. وقتی رنگ سبز را با هدف وارد کردن نوع خاصی از انرژی در خانه خود اعمال می کنید، واقعاً می تواند دکوراسیون شما را به سطح بالاتری برساند. اگر نیت شما دعوت به انعطاف پذیری و شفقت بیشتر، بهبود هماهنگی خانوادگی، شروع کاری جدید یا الهام بخشیدن به ایده ها و خلاقیت های جدید باشد، سبز می تواند مفید واقع شود.

 راه های زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از رنگ دیوارها، مبلمان، آثار هنری، پارچه ها و سایر وسایل دکوری، رنگ سبز را وارد خانه خود کنید. همانطور که تصمیم می گیرید چگونه رنگ سبز را در فضای خود بگنجانید، سایه هایی از سبز را انتخاب کنید که با هدف شما و نوع انرژی که می خواهید پرورش دهید مطابقت داشته باشد. اگر می خواهید عنصر نشاط آور چوب را پرورش دهید، یک سبز شفاف را انتخاب کنید. برای جذب انرژی شفابخش و تسکین دهنده بیشتر، به دنبال رنگ سبز آبی ملایم باشید. اگر احساس کمبود انرژی دارید، یک سبز جنگلی را امتحان کنید. برای تحریک خلاقیت، رنگ سبز روشن تر با ته رنگ زرد اضافه کنید.

 

سبز در فنگشویی1

گیاهان سبز در فنگ شویی

 گیاهان آپارتمانی راهی عالی برای وارد کردن رنگ سبز به خانه شما بدون رنگ کردن چیزی هستند. آنها عنصر چوب را مجسم می کنند و رشد رو به بالا آنها یک استعاره قدرتمند است. گیاهان همچنین نیاز به مراقبت و توجه دارند و می توانند درس های ارزشمند زیادی در مورد مهربانی، شفقت و مراقبت از سایر موجودات زنده به ما بیاموزند.

 به طور کلی، بهتر است گیاهی را انتخاب کنید که برگ های صاف و گردی داشته باشد، زمانی که آن را به خانه خود اضافه می کنید، حتماً به نور، آب و رطوبت مورد نیاز گیاه جدید خود نیز توجه کنید تا بتوانید آن را در محلی از خانه خود قرار دهید که واقعاً بتواند رشد کند.

 

سبز بپوشید.

فنگ شویی فقط برای خانه نیست! راه های زیادی برای کار با فنگ شویی و رنگ در خارج از فضای فیزیکی زندگی شما وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید رنگ سبز را به کمد لباس خود اضافه کنید. وقتی احساس می‌کنید انرژی کمی دارید، سعی کنید لباسی سبز، مانند پیراهن، روسری یا حتی جواهرات با سنگ‌های سبز مانند یشم بپوشید.

 

از رنگ سبز در منطقه خانوادگی باگوا استفاده کنید.

اگر به دنبال ایجاد هماهنگی بیشتر در خانواده خود هستید، می توانید رنگ سبز را به قسمت خانواگی باگوا اضافه کنید. برای پیدا کردن موقعیت Zhen، در ورودی اصلی خانه خود رو به داخل بایستید. یک شبکه سه در سه را تصور کنید که در کل خانه شما کشیده شده است. بخش وسط سمت چپ قسمت خانواده است. شما همچنین می توانید از همین فرآیند در یک اتاق خاص از خانه خود مانند اتاق خواب خود استفاده کنید: در ورودی اتاق رو به داخل بایستید و بخش وسط سمت چپ اتاق را پیدا کنید. هدفی را در مورد هماهنگی خانواده تنظیم کنید و با افزودن سه گیاه سبز جدید به منطقه خانواده خود، این قصد را فعال کنید. بخوانید: (فعال کردن هر منطقه باگوا در فنگشویی)

 

 

منبع: https://www.thespruce.com/green-color-symbolism-5221709

 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.