راهنمای رنگ ها در فنگ شویی

ما انسان ها موجوداتی بصری هستیم و از آنجا که بینایی به طور معمول برجسته ترین حواس ماست، رنگ ها عمیقا بر ما تأثیر می گذارند. ما رنگ را می بینیم و رنگ باعث ارتعاش انرژی می شود.

علاوه بر این، رنگ ما را به استعاره و خیال متصل می کنند. انسان ها عاشق نور هستند، همه موجودات زنده مشتاقانه به سمت نور رشد می کنند. بنابراین، ما به شدت تحت تأثیر رنگ قرار می گیریم. زیرا رنگ ها به معنای واقعی کلمه، ارتعاشی از نور هستند.

به خاطر داشته باشید که فرهنگ های مختلف به رنگ ها متفاوت نگاه می کنند. به عنوان مثال در چین، خانواده های داغدار لباس سفید می پوشند. در حالی که غربی ها معمولاً لباس سیاه می پوشند.

در این بررسی، ما از منظر فنگ شویی به تعبیر رنگ ها خواهیم پرداخت. می توانید از این راهنما برای انتخاب رنگ دیوارها، مبلمان، آثار هنری، کوسن ها و سایر لوازم منزل استفاده کنید. رنگ یک روش قدرتمند و سریع برای شروع تغییر انرژی با استفاده از انرژی فنگ شویی است.

 

رنگ ها در فنگ شویی

رنگ های سبز و آبی

رنگ های سبز، آبی و اقیانوسی به عنصر چوب مربوط می شوند. این رنگ ها الهام بخش شفا یافتن، رشد و شروع جدید هستند. این انرژی بسیار فعال است، مانند جوانه ای که از یک دانه رشد می کند و از زمین خارج می شود. این رنگ ها ما را به انرژی های ترمیمی طبیعت متصل می کنند. به سایبان درختی فکر کنید که از ما محافظت می کند. آبی روشن ما را به آسمان وسیع و گسترده متصل می کند.

 

 

رنگ ها در فنگ شوییرنگ های بنفش و ارغوانی

 ترکیبی از قرمز آتشین و تناژهای مختلف آبی باعث ایجاد رنگ های بنفش و ارغوانی می شود که با چاکرای تاجی مرتبط می باشد. در فنگ شویی، این رنگ ها الهام بخش هستند و فراوانی و شکوه را به زندگی مان دعوت می کنند. بنفش -ارغوانی به ثروت، موفقیت و خویشتن دوستی مرتبط است.

 

 

رنگ ها در فنگ شوییرنگ های زرد، نارنجی و قهوه ای

 رنگ های خاکی و خنثی مانند زرد، نارنجی و قهوه ای اساس و پشتیبان ما هستند. اگر به پرورش و کمک احتیاج دارید، رنگ های خاکی راهی برای پیش بردن آنها هستند. به زمین و چگونگی غنی سازی خاک جهت تغذیه گیاهان و درختان فکر کنید. زمین همچنین چیزهایی را که باید رها کنیم را از ما می گیرد. به عنوان مثال، مانند فرآیند کمپوست یا تجزیه، زمین می تواند آنچه را که دیگر لازم نیست را بگیرد و آن را به چیزی بارور تبدیل کند.

 

 

رنگ ها در فنگ شوییسفید

سفید در فنگ شویی نماد پاکی و درستی است. رنگ سفید به عنصر فلز مربوط می شود و باعث ایجاد دید واضح، شفافیت و پاکسازی می شود. رنگ سفید برای آشپزخانه نیز توصیه می شود. زیرا بوم مناسبی برای ارتعاش رنگ های غذاهای تازه است. مانند اکثر موارد، تعادل نیز مهم است. استفاده بیش از حد از رنگ سفید می تواند سبب شود که فضا بی روح شود.

 

 

 

رنگ ها در فنگ شوییخاکستری

 خاکستری ترکیبی از سفید و سیاه است. مانند یین و یانگ. سفید شفافیت است، در حالی که سیاه خردمندی است. خاکستری مربوط به افراد مفید و منطقه سفر در نقشه فنگ شویی باگوا است. اگر به پشتیبانی نیاز دارید یا می خواهید بیشتر سفر کنید، این یک رنگ عالی برای استفاده است.

 

 

رنگ ها در فنگ شوییآبی تیره

آبی بسیار تیره، به خودشناسی و مهارت در فنگ شویی مرتبط است. به خیره نگاه کردن، آرام و ساکت به آسمان گسترده شب، فکر کنید. این رنگ در تزکیه نفس و کسب درک بیشتر به شما کمک می کند.

 

 

 

رنگ ها در فنگ شوییقرمز

فرخنده ترین رنگ در فنگ شویی، به طور واضح قرمز قدرت مند است. از رنگ قرمز می توان برای افزایش رفاه، سلامتی و شانس استفاده کرد. رنگ قرمز به انرژی آتش، شهرت و شور مربوط می شود. مقدار کم قرمز هم تاثیر زیادی می گذارد، بنابراین کمی قرمز به خانه خود اضافه کنید تا به شما روحیه بخشد و احیا شوید.

 

 

 

 

رنگ ها در فنگ شوییسیاه

 خرد با رنگ سیاه برانگیخته می شود. اگر تمام رنگ های رنگین کمان را با هم مخلوط کنید، سیاه می شود. از این رو، رنگ سیاه فراگیر است و شامل دانش همه چیز است. رنگ سیاه نیز مربوط به عنصر آب است. آب گسترده و عمیق است. جریان دارد، بهم متصل می شود و زندگی می بخشد. به مقدار کم و با تدبیر از رنگ سیاه استفاده کنید تا خردمندی بیشتری به خانه شما راه باز کند.

 

 

رنگ ها در فنگ شوییصورتی

 صورتی رنگ ملایم تری است که می تواند انرژی زنانه را به خانه شما وارد کند. صورتی می تواند مشارکت و عشق را به زندگی شما دعوت کند و توجه به خود را در زندگی بهبود بخشد. در صورتی که به دنبال یک رابطه عاشقانه هستید یا می خواهید رابطه با خودتان را بهتر کنید، صورتی رنگ فوق العاده ای است که می تواند به خانه شما اضافه شود.

 

 

 

 

منبع: https://www.thespruce.com/feng-shui-color-a-z-1274404

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.