راهنمای جامع مناطق باگوا در فنگ شویی

باگوا نقشه انرژی فنگ شویی و یکی از اصول اصلی تمرین فنگ شویی می باشد. همچنین یکی از قدرتمندترین ابزارهایی است که ما از آن استفاده می کنیم. باگوا روشی سیستماتیک برای ارزیابی زمینه انرژی محیط شما ارائه می دهد.

 در چینی کلمه باگوا به معنای “هشت منطقه” است. بنابراین، هشت منطقه یک مرکز را احاطه کرده است. این مناطق به جنبه های مختلف زندگی مرتبط هستند. هر گوا (یا منطقه) دارای معانی لایه ای بیشماری مانند رنگ، عنصر، شکل، اندام و موارد دیگر است.

چینیان باستان باگوا را همراه با بسیاری از فلسفه های دیگر توسعه دادند. اصول یین و یانگ، I-Ching ، پنج عنصر (و بیشتر) در هم تنیده شده و پایه و اساس باگوا را تشکیل داده اند. همه این ایدئولوژی های آسیایی از طبیعت الهام گرفته شده و سعی در ایجاد تعادل داشتند و اینکه چگونه انسان ها می توانند با هماهنگی در دنیای طبیعی زندگی کنند.

 

فنگ شویی باگوا

نقشه باگوا

 باگوا گاهی به صورت هشت ضلعی و گاهی به صورت مربع به تصویر کشیده می شود. در هر صورت، باگوا از هشت ناحیه در اطراف یک مرکز تشکیل شده است. باگوا قطب نمایی است که مناطق زندگی و همچنین بسیاری از معانی نمادین دیگر را نشان می دهد، مانند این تصویر بالا که هر گوا را با مثلث I-ching مربوطه مشخص می کند.

 به طور کلی، باگوا یک شبکه انرژی است که می توانید آن را روی یک نقشه قرار دهید. اغلب اوقات، ما این نقشه را روی کل خانه قرار می دهیم (نقشه طبقه اصلی). چیزی که اکثر مردم نمی دانند این است که باگوا یک نقشه مفهومی است که می تواند نه تنها بر روی کل خانه شما، بلکه همچنین بر روی یک اتاق تنها، اتاق خواب یا دفتر کار، میز کار یا حتی صورت شما قرار بگیرد یا بر روی ملک شما، محله، شهر و شهرهای دیگر. شبکه انرژی کوچک و منبسط می شود، اما همیشه در یک شبکه سه در سه به همان نسبت متناسب باقی می ماند.

 

فنگ شویی باگوا

چگونه باگوا را اعمال کنیم؟

 اولین قدم استفاده از باگوا در نقشه خانه (طبقه اصلی) است. مدارس مختلف فنگ شویی از باگوا یکسان استفاده می کنند. اما به طور متفاوتی آن را همپوشانی می کنند. در مورد چگونگی استفاده از باگوا ما شما را بر اساس مدرسه BTB Feng Shui راهنمایی خواهیم کرد.

 از نقشه دقیق منزل (یا اتاق) خود استفاده کنید.

 نقشه را بچرخانید تا دیوار شامل درب ورودی در پایین قرار گیرد.

نقشه باگوا سه در سه را بر روی نقشه منزل خود همپوشانی کنید، دقت کنید که پایین نقشه با دیوار شامل درب ورودی تراز شده است.

 اطمینان حاصل کنید که نقشه به طور مساوی سه به سه تقسیم شده باشد.

 تمام مناطق را برای مطابقت با باگوا پیدا کنید. توجه: دانش، شغل و افراد مفید باید با پایین (دیوار شامل درب ورودی) همسو باشد.

 اگر نقشه منزل شما دشوار یا پیچیده است، سعی کنید این باگوا را در اتاق خواب خود اعمال کنید. اتاق خواب ها به طور معمول دارای یک شکل منظم هستند که باعث سهولت کار می شوند. علاوه بر این، موثرترین مکان برای کار بر روی فنگ شویی اتاق خواب شما است، زیرا نزدیکترین فضا به شما است. بنابراین حتی اگر باگوا را روی کل خانه خود قرار دهید، پیشنهاد می کنیم باگوا اتاق خواب خود را نیز امتحان کنید.

 اگر هنوز مشکل دارید ، بهتر است برای شخصی سازی یک مشاور فنگ شویی استخدام کنید.

 

فنگ شویی باگوا

مناطق گمشده و خارج از باگوا

اگر خانه مستطیلی یا چهارگوش نداشته باشید، احتمالاً متوجه خواهید شد که خانه شما چندان در شبکه باگوا قرار نمی گیرد. چنانچه در طرح خود قسمت هایی دارید که در قسمت باگوا نیست، یک منطقه از دست رفته یا گمشده است. اگر فضایی خارج از باگوا گسترش یافته باشد، همان چیزی است که ما آن را گسترش یافته یا اضافه می نامیم.

 ممکن است که ناحیه گمشده یا گسترش یافته باگوا نیاز به توجه بیشتری در زندگی شما داشته باشد.

برای مناطق گمشده:  به طور کلی می توان با قرار دادن آینه یا گیاهان در منطقه مورد نظر این مشکل را اصلاح کرد.

برای مناطق گسترش یافته : معمولاً تا زمانی که با کل نقشه در تعادل باشد، مثبت است. اساساً بدان معنی است که شما فقط در آن منطقه باگوا انرژی بیشتری دارید. یک مشاور فنگ شویی می تواند به شما در تعیین منطقه و/ یا مناطق از دست رفته کمک کرده و در صورت نیاز جهت اصلاح آنها روش هایی را ارائه دهد.

 

فعال کردن باگوا

 بعد از قرار داردن  باگوا بر روی نقشه، اکنون می توانید انرژی موجود در خانه خود را فعال کنید! یک، دو یا سه منطقه باگوا را که می خواهید فعال کنید انتخاب کنید. ما توصیه نمی کنیم که مناطق بیشتری را فعال کنید زیرا اثر آن را کم می کنید.

 هر گوا متفاوت است اما در اینجا چند روش آسان برای فعال کردن منطقه (ها) وجود دارد:

-یک گیاه سبز زنده اضافه کنید.

-رنگ (های) مربوط به منطقه را اضافه کنید.

-یک شی مربوط به عنصر منطقه را اضافه کنید.

-زمان زیادی را در منطقه سپری کنید.

-وسایل آن قسمت را به اطراف منطقه منتقل کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/your-feng-shui-bagua-guide-1275056

 

جهت اطلاع بیشتر در مورد مناطق باگوا مطلب زیر را که به طور کامل توضیح داده شده است مطالعه بفرمایید:

“”””فعال کردن هر منطقه باگوا در فنگشویی“”” 

 

برچسب گذاری توسط , , , ,

۱۰ دیدگاه در “راهنمای جامع مناطق باگوا در فنگ شویی

 1. باروش قطب نما متفاوت هست؟

  1. بله از در ورودی اتاق حساب میشه.

 2. سلام من میخام مناطق باگوا رو با کمک شما مشخص کنم امکانش هست ؟

  1. سلام عزیزم. کار سختی نیست. کافیست که نقشه باگوا را روی کاغذ رسم کرده و طبق راهنمای مقاله عمل فرمایید.

 3. چرا جواب ندادید

  1. با عرض پوزش به دلیل کندی اینترنت پاسخگویی با تاخیر انجام شد.

 4. سلام آیا باگوا باید طبق ورودی تنظیم شود یا در همه جا جهات تغییر نمیکند مثلا آیا ثروت همیشه در جنوب شرق است یا با تغیی ورودی تغییر یکند

  1. سلام دوست عزیز مناطق باگوا با توجه به ورودی بدست می آید یعنی ورود انرژی که از درب صورت می گیرد. پس با تغییر ورودی، مناطق باگوا هم تغییر می کنند.

 5. ممنون مفید و کاربردی

 6. خیلی خوب بود فنگشویی خیلی جالبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.