۸ نکته برای دیزاین اتاق کودک که همیشه به روز و مد بماند.

اما سیمز هیلدیچ، متخصص در طراحی اتاق خواب کودکان و طراح داخلی، راه کارهایی را در مورد استفاده صحیح از فضاها ارائه می دهد.

اتاق کودک

طراحی اتاق خواب بچه ها می تواند یک تله دکوراسیونی باشد . ما اغلب با توجه به علاقه فعلی کودکان در مورد رنگ ها، قهرمانان کارتونی و تیم های ورزشی، اتاق خواب های آنهارا طراحی می کنیم که شاید قبل از اینکه حتی کارهای تکمیلی را اضافه کنیم، قدیمی شده باشد.

 بنابراین، هنگام بررسی ایده های اتاق کودک، چگونه می توانیم طرحی ایجاد کنیم که هم برای آنها خوشایند باشد و هم از نظر عملی و هم از نظر تزئینی ماندگاری طولانی داشته باشد؟ راز این است که فضایی بی‌زمان ایجاد کنید که ممکن است آن‌ها از مهدکودک تا دانشگاه باقی نماند، اما مطمئناً هم برای فرزندانتان و هم برای شما خوشایند و ماندگار خواهد بود.

در اینجا، طراح داخلی اما سیمز هیلدریچ تخصص خود را در این مورد ارائه می دهد.

 

طراحی بقیه خانه خود را در نظر بگیرید.

اتاق کودک

 اِما توصیه می کند که طراحی اتاق خواب کودکان زمانی که به شدت با دکوراسیون خانه شما در تضاد باشد، تاثیری منفی ایجاد می کند.

اما می‌گوید: هنگام طراحی اتاق خواب بچه‌ها، ایجاد تعادل مناسب بین طراحی کودکانه و بی‌زمان دشوار است. یک روش عالی برای شروع این است که طراحی بقیه قسمت های خانه را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که این سبک در سرتاسر آن رعایت می شود.

این اعتدال سازی می تواند شامل پالت رنگ، مواد استفاده شده و بافت باشد. از اینجا، می توانید شروع به ساختن اتاق خوابی دلپذیر و سرگرم کننده برای فرزندتان کنید که در آزمون زمان مقاومت می کند.

 

هنگام طراحی اتاق خواب کودکان از ترندها اجتناب کنید.

اتاق کودک

به ایده کاغذ دیواری یا رنگ آمیزی اتاق کودک فکر می کنید؟

 اما  می گوید: در صورت امکان، توصیه می کنیم که در اتاق خواب فرزندتان از دکوراسیونی شلوغ که تغییر آن دشوار است، خودداری کنید. در عوض، چرا کاغذدیواری با طرح ملایم را انتخاب نکنید که به عنوان پس‌زمینه‌ای خنثی و با شخصیت در فضا عمل می‌کند؟

 طرح هایی مانند قایق های بادبانی، گل ها و حتی هواپیماها به همان اندازه خوب کار می کنند.

 

هرچه کمتر بهتر است.

اتاق کودک

این مانترا مخصوصاً وقتی به ایده‌های اتاق خواب مشترک نگاه می‌کنید، یا اتاق خوابی کوچک برای بچه‌ها و برای کودکانی که در پایان روز به فضایی آرام نیاز دارند، اعمال می‌شود. به همین ترتیب، اگر اتاق بازی دارید، منطقی است که اتاق خواب فرزندتان را از هرج و مرج از اسباب بازی گرفته تا تکالیف مدرسه دور نگه دارید. این کار به شما امکان می دهد اتاق خواب کودک را طوری طراحی کنید که فقط در مورد خواب و استراحت باشد، یا مطالعه آرام.

 

تغییرات جزییات

اتاق کودک

اما می‌گوید: کوسن‌ها و ملافه‌ها به‌راحتی با بزرگ‌تر شدن فرزندتان و تغییر ذائقه‌اش به‌روزرسانی می‌شوند و همچنین جوهر اصلی اتاق را با بقیه خانه هماهنگ نگه دارید.

 آثار هنری همچنین راه خوبی برای آوردن شخصیت به فضا است. یک کودک ممکن است تصاویر رنگارنگ با بافت زیاد را ترجیح دهد، در حالی که یک نوجوان پوسترها و آثار هنری و عکس های خنثی تر را انتخاب می کند.

 

یک فضای کار در نظر بگیرید.

اتاق کودک

وقتی نوبت به نورپردازی می شود، مهم است که یک چراغ رومیزی را در فضا قرار دهید. این کار کودک شما را تشویق می کند تا از خواندن مستقل لذت ببرد. همچنین بهتر است یک فضای مطالعه در نظر بگیرید. اما توصیه می کند که این کار می تواند به راحتی به یک میز مطالعه در آینده تبدیل شود تا کارهای مدرسه را تکمیل کنند و سرگرمی ها را با بزرگتر شدن دنبال کند.

 یک سبد حصیری یا مجموعه کوچکی از قفسه‌های کتاب روشی کاربردی و جذاب برای نگهداری کتاب‌ها، وسایل مدرسه و هنر و صنایع دستی است که دسترسی کودک یا نوجوان شما را آسان می‌کند.

 

اتاق کودک را مکانی دنج کنید.

اتاق کودک

به کار بردن همان اصولی که در طراحی اتاق خواب خود استفاده می کنید برای اتاق کودکان انجام دهید. این کار باعث می شود اتاق آنها به اندازه اتاق شما دنج باشد. بنابراین، در حالی که ممکن است روی ‌منظم نگه داشتن آن تمرکز کنید، باید نورپردازی – چراغ‌های رومیزی عالی هستند – و لایه‌بندی مانند لحاف و کوسن ها را نیز در نظر بگیرید. ایده این است که آنها برای استراحت به سمت اتاق خواب خود کشیده شوند.

 

از فضا حداکثر استفاده را بکنید.

اتاق کودک

 ایده های تخت دو طبقه در یک اتاق خواب کوچک ضروری است. اما حتی اگر فضایی مشترک نیست، می توانید آن ها را برای کودکانی که دوست دارند به طور منظم از دوستانشان برای شب ماندن دعوت کنند، استفاده کنید. البته، شما همچنین می توانید فضایی را برای مطالعه در زیر تخت بگذارید. این یک راه فوق العاده برای به حداکثر رساندن متراژ است.

 

از فضای ذخیره سازی حداکثر استفاده را ببرید.

اتاق کودک

هنگام طراحی اتاق خواب کودکان، ایده های ذخیره سازی اتاق خواب را که با آنها رشد می کند، در اولویت قرار دهید. که شامل کمدهایی با قفسه بندی و فضاهایی قابل تنظیم، فضای کشو زیر تخت و قفسه های فراوان است. هنگامی که آنها جوان هستند، قفسه بندی به طور خاص می تواند میزبان اسباب بازی ها، بازی ها و کاردستی ها باشد. همانطور که آنها بزرگتر می شوند، می تواند راه را برای کتاب، تکالیف مدرسه و تجهیزات باز کند.

 

تخت خواب را در کجای اتاق کودک قرار دهیم؟

 جایی که یک تخت در اتاق خواب کودک قرار می گیرد، معمولاً روی دیوار کانونی قرار دارد. معمولاً دیواری که در مقابل در خود اتاق خواب قرار دارد. لازم نیست تخت کودک را در گوشه ای قرار دهید. اگرچه این بهترین راه برای به حداکثر رساندن فضای اتاق است. در عوض، تخت کودک را می توان به صورت مرکزی روی دیوار کانونی قرار داد تا از هر دو طرف قابل دسترسی باشد. این کار همچنین می تواند به شما امکان دهد پاتختی ها را در اطراف تخت قرار دهید.

 

چگونه اتاق کودک را دنج کنید؟

 برای دنج کردن اتاق کودک، مهم است که آن را مانند هر فضای نشیمن یا خواب دیگری در خانه خود با لایه ها – مبله کنید. لایه ها البته می توانند شامل لحاف، کوسن ها و پتو باشد، اما مهم است که فرش راحتی را برای زیر پا نیز اضافه کنید. و ایده های نورپردازی اتاق خواب را نادیده نگیرید. این کار لایه هایی از نور اضافه می کنند که بسیار جذاب و کاربردی است. لامپ های گرم رنگ را انتخاب کنید تا اتاق بچه ها دنج شود.

 

منبع: https://www.homesandgardens.com/advice/designing-kids-bedrooms

 

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , , ,

۲ دیدگاه در “۸ نکته برای دیزاین اتاق کودک که همیشه به روز و مد بماند.

  1. مفید بود لطفا در مورد دیزاین اتاق کودک مطلب بیشتر بگذارید

  2. ❤️ Alice want to meet you! Click Here: http://bit.do/fSLEo ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.