دکوراسیون اتاق، در ۱۲ مرحله آسان

دکوراسیون یک اتاق ، در 12 مرحله آسان

دکوراسیون یک اتاق می تواند برای افراد غیر متخصص ترسناک باشد. به خاطر داشته باشید که طراحی داخلی بیشتر هنر است تا علم. و هیچ قانون سخت و صریحی در مورد نحوه تزئین اتاق وجود ندارد. اگر که بودجه کافی برای استخدام طراح داخلی ندارید یا اینکه صرفاً از انجام این کار لذت می برید، این راهنمای شروع تا پایان، به شما کمک می کند تا تمام مراحل مورد نیاز برای دکوراسیون فضای خود را مانند یک حرفه ای تجسم کنید.

 

بر اساس احساستان تصمیم بگیرید.

به جای این که از خود بپرسید می خواهید فضای شما چگونه باشد، از خود بپرسید که می خواهید آن را چگونه احساس کنید. و اجازه دهید این ایده شما را به سمت رنگ ها، بافت ها، انتخاب مبلمان و دکوراسیون راهنمایی کند. یک مکان ذن مانند و دلپذیر ممکن است به مبلمان مینیمال و مواد طبیعی نیاز داشته باشد. یک فضای خانوادگی پر انرژی ممکن است شامل رنگ ها و الگوهای جسورانه باشد. تمرکز بر حس و حال به جای یک سبک یا گرایش خاص به شما کمک می کند تا فضایی ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

دکوراسیون یک اتاق ، در 12 مرحله آسان

الهام بگیرید.

برای الهام گرفتن، صفحات اجتماعی مورد علاقه خود، مجلات طراحی داخلی، کتاب ها و وب سایت ها را بررسی کنید. به مکان هایی که دوست دارید فکر کنید و دلیل آن را تحلیل کنید. اگر به مودبرد (mood board) علاقه دارید، یکی بسازید. اگر تنها زندگی می کنید، فرصتی است تا خودتان را بهتر بشناسید. اگر با افراد دیگر زندگی می کنید، فرصتی برای همکاری در فضایی مشترک است که همه افراد خانه به آن افتخار می کنند.

 

واقعی فکر کنید.

 به جای چشم انداز آرزومندانه ای که زندگی شما باید چگونه به نظر برسد، فضای خود را برای شیوه ای که اکنون زندگی می کنید طراحی کنید. اگر بچه ها یا حیوانات خانگی غیر قابل کنترل دارید، مبلمان با پارچه های روکش دار و سطوحی را انتخاب کنید که جنس خوبی داشته باشند و بتوانند در طولانی مدت همچنان عالی به نظر برسند. اگر به تنهایی زندگی می کنید و به ندرت مهمان دارید، نیازی به میز ناهار خوری برای شش نفر نیست. و قبل از خرید هر وسیله ایی، بودجه ای واقع بینانه تهیه کنید که به شما کمک می کند هزینه های خود را در این راه اولویت بندی کنید.

دکوراسیون یک اتاق ، در 12 مرحله آسان

مرتب سازی

اگر در حال دکوراسیون مجدد هستید، با حذف هر چیزی که از آن استفاده نمی کنید، به آن احتیاج ندارید یا دوست ندارید، شروع کنید. اگر در حال طراحی یک اتاق خالی هستید، قبل از وارد کردن هر وسیله ایی فکر کنید. همیشه فضا برای وسایل شخصی وجود دارد، اما طراح موفق با درنظر گرفتن موارد ضروری و پایه ایی شروع می کند.

 

نقشه آن مکان را رسم کنید.

تعداد بسیاری از ابزارهای آنلاین رایگان طراحی اتاق و نرم افزار های طراحی خانه برای رسم نقشه اتاق وجود دارد، اما برنامه ریزی فضا نباید بیش از حد فنی باشد. ایده های چیدمان را روی کاغذ ترسیم کنید، یا محل چیدمان مبلمان را با نوار مشخص کنید تا به مقیاس درست برسید. قبل از خرید مبلمان، فضای خود را دوبار اندازه گیری کنید. در غیر این صورت ممکن است دریابید که مبل راحتی که سفارش داده اید بسیار بزرگ است و نمی تواند از در ورودی شما عبور کند یا برای اتاق نشیمن شما بسیار کوچک است.

 

درباره یک پالت رنگ تصمیم بگیرید.

این که می خواهید رنگ های خنثی استفاده کنید یا یک پالت رنگی چشم نواز، تصمیم گیری زودهنگام به شما کمک می کند تا ظاهری منسجم ایجاد کنید. اتاق های خنثی که با اکسسوری های چشم نواز دکور شده اند، را می توان به راحتی تغییر داد. اگر تصمیم گرفته اید که اتاق شما به رنگ سبز یا صورتی یا آبی باشد، سه سایه تکمیلی را انتخاب کنید تا جذاب باشد. اگر ظاهر یک اتاق تمام سفید را دوست دارید، استفاده از سایه های سفید به شما امکان می دهد سبک های مختلف مبلمان را با سهولت ترکیب کرده و با آن هماهنگ کنید.

 

تغییر دکوراسیون

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون هستید و نه بازسازی، به این فکر کنید که چگونه می توانید روی کفپوش، رنگ دیوار و وسایل موجود در اتاق برای زیبا سازی و شخصی سازی فضا بدون بازسازی کاری انجام دهید. اگر کار خود را با یک اتاق خالی شروع می کنید، قبل از آوردن مبلمان و لوازم جانبی، کف ها را صیقل دهید. دیوارها را رنگ کنید. کاشی یا کاغذ دیواری اضافه کنید یا کابینت نصب کنید.

دکوراسیون یک اتاق ، در 12 مرحله آسان

وسیله اصلی را انتخاب کنید.

در هنگام طراحی یک اتاق نشیمن، اول روی قطعه اصلی خود که معمولاً یک مبل است تمرکز کنید. خرید بزرگترین و گرانترین وسیله به شما کمک می کند که در انتخاب کیفیت اجناس پرمصرف مضایغه نکنید، هم چنین به شما کمک می کند تا بودجه خود را واقع بینانه حفظ کنید، و ضمنا پس از خرید آن چقدر فضای کافی برای وسایل اضافی دارید.

 

مبلمان ثانویه را انتخاب کنید.

پس از انتخاب مبل مناسب، به بررسی میز جلوی مبلی بپردازید تا مشخص شود که چه اندازه و استایلی مناسب است. یا اینکه یک پاف بزرگ مناسب منزل شماست. اگر یک میز مدل روستیک چوبی را در اتاق غذاخوری انتخاب کرده اید، با صندلی های فلزی تضاد ایجاد کنید.

دکوراسیون یک اتاق ، در 12 مرحله آسان

فرش، پرده و ملافه را انتخاب کنید.

اکنون که شمای کلی اتاق را درک کرده اید، می توانید فرش، پرده و منسوجات مانند ملافه، صندلی های تزئینی و کوسن های تزئینی را انتخاب کنید که قطعات اصلی شما را تکمیل کرده و رنگ، الگو، بافت و سلیقه را به اتاق شما اضافه می کند.

 

نورپردازی

توجه به نورپردازی یکی از کلیدهای طراحی موفق است. استفاده از نور طبیعی را در طول روز به حداکثر برسانید و از نورپردازی برای عصر استفاده کنید. از نورپردازی اصلی گرفته تا چراغ های رومیزی یا شمع های گرم کننده محیط، تا نورهای آویز که به عنوان دکور عمل می کنند. اطمینان حاصل کنید که هر چهار گوشه اتاق را روشن می کنید تا از ایجاد سایه جلوگیری کند و احساس شادمانی بعد از تاریکی ایجاد گردد.

 

اکسسوری ها

اکنون که همه موارد ضروری را در تهیه کردید، یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید چه چیزی کم است. تابلوها، عکس ها یا آینه های تزئینی را انتخاب و آویزان کنید. چند مدل کوسن خریداری کنید. قفسه ها و میزها را با کتاب های طراحی، شمع ها، اشیای تزئینی، گیاهان یا سوغاتی های گرانبها به سبک خود طراحی کنید.  طراحی اتاق فرصتی است که می توانید با سلیقه شخصی بافتی به اتاق ببخشید و آن را مانند خانه خود احساس کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/how-to-design-a-room-5198563 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , , ,

۲ دیدگاه در “دکوراسیون اتاق، در ۱۲ مرحله آسان

  1. ❤️ Alice want to meet you! Click Here: http://bit.do/fSLEo ❤️

  2. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.