دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

اگر نمی توانید زندگی خود را بدون دوست پشمالوی خود تصور کنید، بدانید که تنها نیستید. خواه ۸۰٪ از تختخواب خود را برای سگ خود ترجیح دهید یا غذای مخصوص گربه ها را قبل از نیازهای غذایی خود در لیست مواد غذایی قرار دهید، بعنوان یک عاشق حیوان خانگی، شما تمایل دارید که نیازهای این موجودات دوستداشتنی خود را بدون تأمل در اولویت قرار دهید.

و خودم به عنوان صاحب یک سگ (و موش)، شما را درک می کنم. هنگامی که من و نامزدم برای اولین بار زندگی مشترک خود را شروع کردیم، من به سرعت کاسه های خودم را به صورت موقت برای آب و غذای سگم قرار دادم تا بعدا ما یک ست مخصوص سگ سفارش دادیم.

من از آرزوی داشتن بالش های تمیز و زیبا چشم پوشی کردم و به جای آن آغوش های احمقانه سگم را انتخاب کردم و اتاق نشیمن را کاملاً دوباره طراحی کردم تا پسر بزرگ ما (سگ ما) بتواند تختخواب خود را جلوی کاناپه قرار دهد.

گاهی احمقانه به نظر می رسد، اما درست است – دوستان پشمالوی شما بچه های شما هستند.

و خواه در یک خانه بزرگ پنج خوابه یا در یک آپارتمان کوچک زندگی کنید، در این شکی نیست: دوستداران حیوانات خانگی، خانه های خود را متفاوت طراحی می کنند. در اینجا توضیح می دهیم:

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

۱- هر اتاق عمداً نیازهای حیوان خانگی را شامل می شود.

وقتی حیوان خانگی را وارد فضای خود می کنید – دقیقاً مانند کودک است – همه چیز تغییر می کند. (و این صرف نظر از نوع حیوان خانگی، سن یا مزاج است). به عنوان یک عاشق حیوان خانگی، طراحی خانه شما به سرعت با آوردن آن چیز اضافی خاص به منزل، تغییر می کند:  تخت های سگ در هر اتاق! (خنده داره … ما شش تا تخت سگ داریم!) دسترسی آسان به فضاهای خارجی (مثل حیاط یا بالکن)، و اگر حیوان خانگی شما لانه، قفس یا باکس حامل دارد، بهتر است اطمینان داشته باشید که این آیتم در یکی از بخش های پر رفت و آمد خانه قرار گرفته است.

حیوان خانگی شما فقط به خانه ی شما نمی آید. شما در حال طراحی مجدد فضای خود برای استقبال از حیوان خانگی خود هستید.

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

۲- راحتی یک اولویت است.

چه صاحب یک گربه باشید و چه یک رتیل، این ایده یکسان است: شما می خواهید فضاهایی را ایجاد کنید که راحت، دنج و امن برای حیوان خانگی خانواده ی شما باشد.

برای حیوانات اهلی پشمالو این کار آسان تر است. شما مطمئناً بیشتر تمایل دارید که برای آن ها پتو و بالش های پشمالو بخرید. (نکته: شاید آن هایی که نمی خواهید توسط خاک، پنجه، خز و ریزش از بین برود)، تخت های حیوانات را به کنار مبلمان یا حتی روی آنها بیاورید، و حتی ممکن است حیوان خانگی خود را به طور مستقیم در آغوش بگیرید. (زیرا داشتن حیوان خانگی چه فایده ای دارد اگر او نتواند روی کاناپه در آغوش تو باشد؟!).

به عنوان مثال، برای حیوانات خانگی غیر پشمالو، مانند مارمولک، ممکن است کمتر به این موارد بپردازید و بیشتر به راحتی و ایمنی اهمیت دهید. اگر می خواهید پسر کوچک یا دختر (مارمولک) را از قفس بیرون بیاورید، می خواهید اتاق تمیز و آماده (ایمن) برای اکتشاف (کشت و گذار حیوان) باشد. و بنابراین، اولین نکته برای شما این است که مطمئن باشید که تمامی فضای اتاق بر اساس نیاز حیوان اولویت بندی شده باشد.

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

۳- مناطق مشخصی برای فعالیت های مختلف در نظر گرفته شده است.

اگر شما عاشق حیوانات خانگی هستید، همه چیز در مورد سازماندهی فضای خود هدفمند است. بندها و قلاده ها احتمالاً نزدیک در هستند، غذا / آب احتمالاً روی سطحی بدون فرش است تا از ریختن آن جلوگیری شود و مکان نوازش شما به احتمال زیاد یک اتاق خواب یا مکانی است که می توانید تنبل ترین لحظات را با هم به اشتراک بگذارید. بسته به حیوان خانگی خود، حتی ممکن است یک “اتاق بازی” پر از اسباب بازی داشته باشید. اگر حیوان خانگی در فضای باز دارید، حتی ممکن است یک اتاقک، قفس، چادر یا “خانه” وجود داشته باشد که در آن ورزش یا استراحت اتفاق بیفتد.

همه چیز به فضای شما و آنچه می توانید منطقی جای دهید بستگی دارد.

درست مثل بچه ها، همه چیز براساس یک فعالیت تنظیم می شود. زمان میان وعده در آشپزخانه اتفاق می افتد و خمیر بازی در میز کوچکی که در اتاق پشتی قرار دارد – در مورد حیوانات نیز همین طور است. (ناگفته نماند، این فضاهای تعیین شده به شما کمک می کنند تا راحت تر تمرکز کنید و به انجام کارها بپردازید.)

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

۴- احتمالاً یک “ایستگاه” یا “قطب” حیوان خانگی وجود دارد.

دوستداران حیوانات خانگی خانه های خود را متفاوت طراحی می کنند، زیرا نیازهای حیوانات خانگی آنها برای انعطاف پذیری و سهولت روزمره بسیار مهم است. این، البته، برای هر خانه ای متفاوت خواهد بود، اما به احتمال زیاد، یک “ایستگاه” یا “قطب” جایی در دکوراسیون تعبیه شده است.

خواه به نظر می رسد یک کشویی برای کاسه حیوان خانگی باشد و یا شاید حتی یک منطقه استراحت زیر پله باشد، حیوان خانگی شما احتمالاً ”قلمروی” خود را دارد.

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

۵- فضاها قابلیت تحرک و سهولت در رفت و آمد دارند.

وقتی افراد حیوان خانگی دارند، آنها راهی پیدا می کنند که به طور طبیعی طراحی یک فضا را تغییر می دهد تا مناسب دسترسی باشد. صرف نظر از سن حیوان خانگی، داشتن مناطقی که به راحتی قابل رفت و آمد باشد از جمله فضای بین مبلمان، مکان های تغذیه ای که دارای ارتفاع مناسب هستند و حتی ممکن است پله ها یا سطح شیب دار برای رسیدن به سطوح بالاتر، مهم است.

هنگامی که حیوانات خانگی دارید، عمداً در مورد قابلیت استفاده و سهولت فکر می کنید، شاید حتی بیشتر از یک شخص عادی.

دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

۶- دکوراسیون برای حیوانات خانگی و شادی آن ها یک امر ضروری است.

بخش نهایی طراحی منزل برای حیوانات خانگی، دکوراسیون منزل است و اگر عاشق حیوانات خانگی هستید، در هر چیزی که منطقی باشد و حیوانات  شما را شاد کند، با دقت عمل می کنید. چه آن کار، ساخت دوش مناسب حیوانات خانگی باشد و چه چیزی مقرون به صرفه تر، مانند کاغذ دیواری های سفارشی مملو از صورت گربه شما، تمرکز شما بر روی هر چیزی است که باعث می شود خانه شما، احساس خانه بودن را ایجاد کند – برای همه ساکنین آن.

 

منبع: https://www.thespruce.com/how-pet-lovers-design-their-homes-differently-5179127

 

برچسب گذاری توسط , , ,

۲ دیدگاه در “دکوراسیون منزل برای حیوان خانگی شما

  1. جالب بود ولی کاش با جزییات بیشتر توضیح میداد به نظرم بدیهی بود

  2. من گربه دارم????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.