با این ۶ نکته، دکوراسیون سبک رترو (Retro) داشته باشید.

سبک رترو

دکوراسیون سبک رترو (Retro) در واقع چندین دهه سبک را شامل می شود. و این اصطلاح برای توصیف تقریباً همه موضوعات دکوراسیون داخلی که تحت تأثیر روندها و سبک های گذشته قرار گرفته، استفاده می شود. این تعریف بدان معناست که تقریباً هر دوره ای را می توان “Retro” در نظر گرفت. اما این اصطلاح بیشتر برای توصیف دکوراسیون دهه های ۱۹۵۰، ۶۰ و ۷۰ استفاده می شود. اگر به عقب برگردید، بیشتر به سمت سبک وینتیج پیش می روید، اگرچه این دو سبک می توانند از یکدیگر تفاوت داشته باشند.

 دکوراسیون به سبک رترو معمولاً سرگرم کننده با رنگ های سرزنده و طرح های وحشی است. در مورد پارچه ها و بافت های دهه ۱۹۶۰ فکر کنید و بلافاصله متوجه می شوید که دکوراسیون شما باید چگونه باشد تا واقعاً سبک رترو را به تصویر بکشد. از آنجا که این سبک مستلزم رویکردی جسورانه است، لازم است که شخصیت خاصی نیز برای طراحی آن به کار گرفته شود. در دکوراسیون سبک رترو  هیچ چیز معمولی وجود ندارد. برعکس همه چیز شلوغ و قطعاً عجیب و غریب است.

سبک رترو (Retro) را با برخی از عناصر رایج این سبک انرژی بخش به خانه خود بیاورید: 

 

مبلمان سبک رترو :

 مبلمان به سبک Retro یک حس انتزاعی دارد. هر وسیله تقریباً به عنوان نقطه کانونی اتاق جلب توجه می کند. مبل ها پهن و کشیده هستند. و بر روی آنها کوسن های رنگی برای اضافه کردن رنگ به فضا استفاده شده است. در حالیکه صندلی های کرومی براق با نشیمن های قرمز روشن توجه را به فضای آشپزخانه جلب می کند. صندلی های بدون دسته و پاف ها، نشیمن های منحصر به فردی را برای مهمانان فراهم می کنند.

 

رنگها در سبک رترو :

 یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک حس Retro در اتاق، انتخاب رنگ های رترو است. خوشبختانه انجام این کار سخت نیست. سبز آووکادو محبوب ترین رنگ Retro است. پس از آن زرد خردلی و ترکیبی از قهوه ای، سیاه، سفید و قرمز استفاده می شود. علاوه بر این، رنگ بنفش و سرخابی هر دو یک جلوه عالی برای این سبک دکوراسیون هستند. پارچه های رنگی رنگی، الگوهای شطرنجی و چاپ های پیچیده بته جقه ایی نیز علامت مشخص آن دوران بودند.

 

بافت ها در سبک رترو :

این قسمتی است که در آن تزئینات Retro واقعاً از سطح بالایی برخوردار است. وقتی به این سبک فکر می کنید، ابتدا به فرش های پشمالو، پلاستیک های صاف، وینیل نرم و مخمل کراش فکر می کنید. به یاد داشته باشید، وقتی در حال تزئین به سبک Retro هستید، همه چیز جسورانه است. بنابراین از بافت های مختلف نترسید. هرچی بیشتر بهتر است.

 

کفپوش و لوازم جانبی :

وقتی در مورد لوازم جانبی در این سبک صحبت می کنید هیچ محدودیتی وجود ندارد. مجسمه ها معمولاً جسورانه و غیرمعمول هستند و بیشتر به سمت قطعات انتزاعی متمایل هستند تا مناظر ساده و طبیعت بی جان. هنگام انتخاب کفپوش برای این سبک، تنها سه انتخاب وجود دارد. آنها چوب طبیعی، فرش کرکی و ترکیبی جسورانه از کاشی ها هستند که به صورت طرح شطرنجی قرار گرفته اند.

 

روشنایی :

 آباژورهای زمینی و رومیزی با منگوله های آویز هر دو انتخاب Retro هستند. یا لوستر چند رنگ آویز را انتخاب کنید که به پریز دیواری متصل می شود و دارای یک سیم آویزان است که از یک قلاب به قلاب دیگر کشیده شده است.

 

ترکیب همه چیز باهم :

 دکوراسیون به سبک رترو انواع اشکال، بافت ها و رنگ ها را برای ایجاد ظاهری منحصر به فرد به عنوان دوره ای که بر آن تأثیر گذاشته است ایجاد می کند. مبلمان این سبک محکم، بادوام و کاملاً قابل استفاده است. همه چیز مفید و کاربردی است. ایجاد این سبک مستلزم توجه به همه جزئیات است.

 نکته مهمی که هنگام تزئین باید به خاطر بسپارید این است که از هرگونه مانع ذهنی در ترکیب رنگ ها و بافت ها خلاص شوید.

 

 منبع: https://www.thespruce.com/amazing-retro-style-decorating-1977439

 

 

 

 

 

برچسب گذاری توسط , , ,

۳ دیدگاه در “با این ۶ نکته، دکوراسیون سبک رترو (Retro) داشته باشید.

  1. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

  2. سبک ها خیلی جالب هستن. لطفا بقیه سبک ها رو هم بزارید

  3. خیلی حس قدیم می ده به نظر من 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.