بایدها و نبایدهای اتاق نشیمن

بایدها و نبایدهای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بدون شک مهمترین اتاق خانه برای تزئین و دکور کردن است. این اتاقی است که در آن از مهمانان و عزیزان خود پذیرایی می کنید، و جایی که خانواده ها بیشتر وقت خود را در آن جا (البته بعد از آشپزخانه) با هم می گذرانند.

دکوراسیون اتاق نشیمن شما باید منعکس کننده شما و خانواده شما باشد. اجازه ندهید شخص دیگری به شما بگوید که آنجا را باید چگونه تزئین کنید. این خانه شما است و باید برای شما مناسب باشد. برخی قوانین اساسی و ریاضیات تزئین و دکور کردن وجود دارد. این قوانین مانند راهنمایی هستند که به شما کمک می کنند، فضایی ایجاد کنید که خوشایند باشد.

اگر می خواهید مطمئن شوید که اتاق نشیمن شما عالی به نظر می رسد، باید نگاهی به این بایدها و نبایدهای اتاق نشیمن بیندازید.

 

مهمترین آیتم های اتاق نشیمن

ابتدا شما گران ترین یا مورد علاقه ترین آیتم خود را انتخاب کرده و اطراف آن را تزئین کنید. برای بسیاری از افراد، این آیتم  ممکن است مبل باشد. بنابراین، مبل راحتی با بهترین کیفیت را خریداری کنید. مبل یک سرمایه گذاری بزرگ است و شما می خواهید دوام داشته باشد. به یاد داشته باشید، یک مبل با کیفیت متوسط باید حداقل ۱۰ سال دوام بیاورد و یک مبل درجه یک تا ۲۵ سال.

یکی از کم اهمیت ترین مواردی که در ابتدای دکوراسیون اتاق باید بدانید، رنگ دیوار است. رنگ دیوار در هزاران رنگ موجود است و به راحتی قابل تغییر است. در بیشتر موارد، رنگ دیوار باید یکی از آخرین مواردی باشد که درمورد آن تصمیم می گیرید.

همچنین، در نشیمن -به عنوان یکی از جالب ترین اتاقهای خانه-، نباید از ترکیب آیتم های گرانقیمت با برخی از آیتم های ارزان قیمت بترسید. روش های زیادی برای صرفه جویی در دکوراسیون وجود دارد، و گاهی اوقات باید در دکوراسیون خاصی از خانه ولخرجی کنید.

 

چیدمان

به دلایلی عجیب، در طرح های نقشه کشی ساختمان، طراحی به گونه ای است که همه مبلمان را به دیوارها فشار دهید! اگر قصد دارید هر شب مهمانی های رقص داشته باشید، حتماً این کار را انجام دهید. اما، اگر علاقه مند به سرگرم کردن افراد دارید و می خواهید با مهمانان گپ و گفتگو داشته باشید، مبلمان را از دیوارها دور کرده و فضای صمیمی ایجاد کنید.

 

لوازم جانبی برای اتاق نشیمن شما

فرش، کوسن ها و آثار هنری می توانند حال و هوای یک فضا را تعیین کنند. آیا اتاق مدرن است؟ آیا معاصر است؟ دارای عتیقه جات است؟ آیا اتاق دارای طرح و نقش های غنی است؟ لوازم جانبی می توانند پاسخ این سوالات را بدهند.

انتخاب فرش اتاق نشیمن

وقتی زمان انتخاب فرش می رسد، نباید فرش خیلی کوچکی خریداری کنید. این اشتباه شماره ۱ مردم هنگام تزئین اتاق نشیمن است. اطمینان حاصل کنید که همه قسمت های مبلمان روی فرش قرار گیرند. در حالت ایده آل، هر چهار پایه مبل اصلی باید روی فرش باشد. اما اگر این کار به سادگی امکان پذیر نیست، مطمئن شوید که حداقل پایه های جلویی را روی فرش قرار دهید (پایه های عقب می توانند بیرون فرش باشند). اما تمام پایه های مبلمان کوچکتر باید تا حد امکان روی فرش باشد.

انتخاب کوسن

قبل از خرید کوسن ها فکر کنید. در قرار دادن کوسن ها زیاده روی نکنید. کوسن ها جلوه تزئینی فوق العاده ای دارند. اما از آن ها زیاد استفاده نکنید، تا مجبور نباشید قبل از نشستن روی مبل، همه آنها را از روی مبل کنار بگذارید. تعدادی را انتخاب کنید که ظاهر مبلمان و ظاهر کلی اتاق را بهبود ببخشند. و از خرید چند کوسن با کیفیت نترسید. آنها کوچک هستند اما تأثیر زیادی دارند.

از تزئین با طرح ها و نقش ها نترسید. طرح و نقش ها می توانند به فضا، زندگی و شخصیت اضافه کنند. قانون اساسی در تزئین با طرح و نقش ها این است که اگر از بیش از یک نقش استفاده می کنید، خوب است، اما از بیش از سه طرح و نقش در یک اتاق استفاده نکنید. مقیاس ترکیب طرح و نقش ها بهتر است به صورت یک بزرگ، یک متوسط ​​و یک کوچک (یا هر ترکیب دیگری از این سه) باشد.

نصب تابلوها

هنگام آویزان کردن تابلو هنری در یک اتاق، از رایج ترین اشتباهی که مردم مرتکب می شوند اجتناب کنید: تابلو هنری را زیادی بالا آویزان نکنید. مردم تمایل دارند تابلوها را زیادی نزدیک به سقف آویزان کنند. این برای همه اتاق های خانه صدق می کند. تابلوهای هنری را در ارتفاع سطح چشم آویزان کنید. بدیهی است که این مورد در افراد (با اندازه قد) مختلف متفاوت است، بنابراین حدودا تخمین بزنید. بهتر است در زیادی پایین آویزان کردن اشتباه کنید تا زیادی بالا آویزان کردن.

 

روشنایی

ترکیبی از نورپردازی سقفی، محیطی و کاری را در نظر بگیرید. از چراغ های رومیزی، چراغ های ایستاده، دیواری یا هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید. فقط حتما ازترکیب این ها استفاده کنید. این کار، نور بیشتری را ایجاد می کند و باعث می شود اتاق و همه افرادی که در آن هستند بهتر به نظر برسند. و اهمیت کلیدهای دیمر را فراموش نکنید. هر چراغ در اتاق نشیمن باید یک کلید دیمر داشته باشد.

 

منبع: https://www.thespruce.com/living-room-dos-and-donts-2213467

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.