ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن باریک و طولانی

ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن باریک و طولانی

اگر اتاق نشیمن شما مانند یک راهرو طولانی به نظر می رسد، از چند ایده هوشمندانه برای باز کردن فضا استفاده کنید تا احساس نکنید که در یک سالن بولینگ زندگی می کنید. ممکن است وسوسه شوید که مبلمان را به دیوارهای اتاق نشیمن طولانی و باریک تکیه دهید تا فضا باز شود، اما این اثر فقط شکل اتاق را برجسته تر می کند و باعث می شود طولانی تر و باریک تر به نظر برسد. با ایده هایی برای تغییر در فضا، دید تونلی را در خانه خود به حداقل برسانید.

یک راهروی مستقیم تشکیل دهید.

ایجاد مسیری برای تردد در یک اتاق باریک دشوار است. با تغییر چیدمان خود، به جای ایجاد یک مسیر نامناسب در وسط مبلمان، فضایی صمیمی ایجاد خواهید کرد. در یک طرف دیوار بلند اتاق نشیمن خود یک قسمت مبلمان بچینید. به عنوان مثال، یک مبل را کنار دیوار قرار دهید و دو صندلی را رو به روی کاناپه قرار دهید. با ایجاد یک فضای کوچک برای نشستن، یک مسیر تردد در پشت صندلی ها ایجاد کرده اید.

یک مسیر منحنی ایجاد کنید.

با ایجاد یک مسیر منحنی در اتاق، فضای طولانی را بشکنید. این ترفند بصری را با استفاده از دیوارهای بلند برای مبلمان خود و تقسیم فضای خود به دو منطقه جداگانه برای نشستن به دست آورید. می توانید ابتدا این را برای خود ترسیم کنید تا بتوانید مسیر منحنی را روی کاغذ ببینید. به عنوان مثال، در اینجا دو منطقه وجود دارد که یک جریان منحنی در یک اتاق نشیمن باریک و طولانی ایجاد می کند.

منطقه یک: مبل و صندلی را در طرف مقابل اتاق در مقابل دیوارهای بلند قرار دهید. صندلی را در زاویه ای رو به مبل قرار دهید.

منطقه دو: دو صندلی و یک میز کوچک را با زاویه در گوشه ای قرار دهید که در همان سمت اتاق با مبل قرار دارد.

در نتیجه، احساس تونلی اتاق را از بین برده اید، فضا را با دو ناحیه به حداکثر رسانده اید و جریان آسانی را در سراسر اتاق نشیمن ایجاد کرده اید.

ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن باریک و طولانی

مبلمان را از دیوارها دور کنید.

مبلمانی که در یک اتاق نشیمن باریک به دیوار تکیه داده شده اند، بر طول فضا تأکید می کنند. در عوض، تمام مبلمان خود را از دیوارها دور کنید و یک صندلی در وسط اتاق قرار دهید. حتی اگر مبلمان شما فقط چند اینچ از دیوارها فاصله داشته باشد، کمک می کند. نتیجه یک قسمت نشیمن دنج با دو راهروی باریک در دو طرف قسمت نشیمن خواهد بود.

 

از وسایل دایره ای استفاده کنید.

با مبلمانی که لبه های نرم و گرد دارند، خطوط افقی بلند را حذف کنید. چندین راه آسان برای شکستن تعداد زیادی از خطوط افقی مستقیم وجود دارد.

 

از یک میز قهوه خوری دایره ای یا  صندلی عثمانی (یا پاف) در مرکز قسمت نشیمنگاه استفاده کنید.

میزهای کناری گرد کوچک را در کنار صندلی و مبل قرار دهید.

از لامپ ها و آباژورهای گرد یا حبابی استفاده کنید.

آینه های گرد و آثار هنری روی دیوارها چیز دیگری به جز خطوط مستقیم به چشم می دهد.

 

نکته:

در کنار مبلمان گرد، اثاثه یا لوازم داخلی با طرح های دایره ای را در نظر بگیرید و از فرش های گرد استفاده کنید که چشم ها را به سمت زمین منحرف می کنند.

ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن باریک و طولانی

یک ناحیه نشستن L یا U شکل ایجاد کنید.

یک مبل به دیوار تکیه دهید و یک مبل دو نفره یا دو صندلی عمود بر مبل قرار دهید تا طول اتاق را از هم جدا کند. مبل دو نفره یا ست صندلی دیگری را در طرف مقابل مبل اضافه کنید تا یک چیدمان صندلی U شکل ایجاد کنید. این راه دیگری برای ایجاد یک مسیر در امتداد دیوار بلند روبروی اتاقتان است.

 

فضا را تقسیم کنید.

اگر اتاق شما طولانی است، آن را به دو منطقه جداگانه تقسیم کنید. دو حوزه گفتگوی مختلف را در نظر بگیرید. یک قسمت نشیمن و یک اتاق اداری یا ناهارخوری کوچک گزینه دیگری برای استفاده بهینه از فضا است. برای تعریف هر ناحیه از فرش های مختلف استفاده کنید. با قرار دادن تمام پایه های هر قطعه مبلمان روی فرش، به دو فضا کمک کنید مرتب و منظم ظاهر شوند.

 

نکته:

ایجاد دو منطقه در یک اتاق نشیمن طولانی و باریک با استفاده از یک تکه مبلمان را در نظر بگیرید. یک مبل به صورت عمود در اتاق قرار دهید و یک میز کنسول یا کابینت کوتاه در پشت آن قرار دهید. از میز یا کابینت به عنوان میز برای یک منطقه اداری کوچک خانگی استفاده کنید.

 

فضای عمودی را به حداکثر برسانید.

با حداکثر استفاده از فضای عمودی، چشم را بالا بکشید. یک کمد بلند یا قفسه کتاب، فضای بلند افقی را می شکند. با ایجاد چیدمان های هنری و عکس که به سقف نزدیک می شوند، چشم را به سمت بالا حرکت دهید. پارچه های کف تا سقف را ترجیحا با نوارهای عمودی آویزان کنید تا توهم ارتفاع ایجاد کنید.

 

منبع: https://www.thespruce.com/decorate-long-narrow-living-room-2213445

برچسب گذاری توسط , ,

۱ دیدگاه در “ایده هایی برای چیدمان اتاق نشیمن باریک و طولانی

  1. عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.