ایجاد سبک روستیک در منزل به روش ساده

احتمالا شما در دکوراسیون داخلی بارها کلمه روستیک را شنیده اید. اما این یکی از سبک هایی است که به راحتی شناسایی نمی شود. وقتی شما به یک خانه ویلایی شیک در روستا نگاه می کنید و یا یک کلبه در جنگل، حقیقتا نمی توانید بگویید که کدام یک سبک روستیک هستند. برای اینکه بتوانید از این سبک در خانه خود استفاده کنید به چند نکته کلیدی احتیاج دارید.

دکور روستیک چیست؟

به طور خلاصه دکور روستیک، سبک های مختلفی را پوشش می دهد. این سبک نوعی از طراحی است که شامل متریال طبیعی، وسایل قدیمی، ارگانیک، و حتی گاهی زوایای خشن می شود.

سایر سبک های طراحی محبوب مانند خانه های مزرعه ای، توسکانی یا ساحلی نیز می توانند به عنوان روستایی توصیف شوند، اما می توان از ترکیب همه اینها در کنار هم استفاده کرد.

برای داشتن یک دکوراسیون روستیک نیازی نیست که در یک خانه چوبی زندگی کنید بلکه باید بر روی متریال طبیعی و ارگانیک تاکید بیشتری بکنید. بیشتر وسایل روستیک از چوب طبیعی ساخته شده اند یا مقداری چوب به آنها اضافه شده و یا مواد اولیه که به طور مستقیم از زمین بدست می آیند.

این سبک بسیار آرامش دهنده و قابل دسترس می باشد و حس پذیرایی و راحتی را القا میکند. رنگ های استفاده شده در این سبک معمولا سفید، بژ، قهوه ایی و طوسی می باشند. اما از رنگ های گرم تر هم میتوان استفاده کرد ولی در این سبک رنگ های پر رنگ را مشاهده نمی کنید بنابراین باید بیشتر از رنگ های خنثی و تک رنگ استفاده کنید.

ویژگی های اصلی

سبک روستیک

چوب واقعی:

هنگام طراحی خانه خود با سبک روستیک، چوب واقعی را به جای غیر واقعی انتخاب کنید. در این سبک می توانید از چوب های کهنه و قدیمی هم استفاده کنید.

سبک روستیک

بافت:

از آنجایی که این سبک از متریال طبیعی استفاده می کند می توان از تنوع بافت زیادی استفاده کرد مثل چوب با بافت رگه دار، فرش های کنفی و حصیری ، پوست حیوانات و شومینه های سنگی که همه اینها عناصر مشترک سبک روستیک می باشند. شما می خواهید که بافت واقعی را در این فضا نمایش دهید و احساس کنید.

سبک روستیک

صنایع دستی:

لوازم این سبک معمولا یکتا و دست ساز هستند و شبیه آنها را نمی توانید پیدا کنید. اما این بدین معنا نیست که نمی توانید چند قطعه از فروشگاه زنجیره ایی محل تهیه کنید. اما وقتی می خواهید برای مرکز توجه خانه وسیله ایی تهیه کنید بهتر است که خاص و بی همتا باشد.

سبک روستیک

وزن:

بر عکس بقیه سبک های مدرن و یا اواسط قرن این سبک حس سنگینی را توصیف می کند. مثل میزهای چوبی با پایه های پهن و بزرگ و یا مبلهایی با چرم قهوه ایی.

سبک روستیک

سادگی:

تمرکز روستیک باید روی متریال باشد نه طرح، بنابراین بسیاری از قطعات فوق العاده ساده هستند. میزها و صندلی های ساده اجازه می دهند تا چشم به جای شکل مورد نظر روی متریال متمرکز شود.

سبک روستیک

تیرهای چوبی سقف:

اگر در خانه خود تیر سقفی چوبی دارید بگذارید که به همان شکل بمانند زیرا یکی از عناصر مهم این سبک می باشند.

سبک روستیک

متریال های معمول:

سبک روستیک تماما در مورد متریال می باشد. متریال هایی که از زمین بدست می آیند مثل چوب طبیعی، سنگ و آجر واقعی و برای بافت هم مقدار ریادی کنف و حصیر ، کرباس و کتان. در اتاق خواب هم بهتر است ملافه ها از جنس کتان با رنگ های طبیعی بدون طرح و نقش زیادی باشند.

منبع: https://www.thespruce.com/what-is-rustic-design-4771798

برچسب گذاری توسط , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.