انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

استفاده مناسب از رنگ ها در فنگ شویی می تواند معجزه هایی را برای خانه شما ایجاد کند. همه ما عاشق رنگ ها هستیم و فنگ شویی، استفاده از رنگ ها را به مرحله بعدی می رساند. به طوری که هر رنگ انرژی فنگ شویی مورد نظر را به خانه می آورد تا هماهنگی و تعادل ایجاد کند. از قرمز پر جنب و جوش گرفته تا آبی آرام بخش و سفید با طراوت… . کدام رنگ برای اتاق نشیمن یا دفتر کار بهترین رنگ فنگ شویی است؟ فنگ شویی آشپزخانه شما چطور؟ آیا رنگ سبز باعث ایجاد فنگ شویی خوب در اتاق خواب می شود؟ و اگر نه، چرا؟ بیایید کاوش خود را در مورد قدرت رنگ در فنگ شویی آغاز کنیم. که به شما کمک می کند خانه ای شاد ، سرزنده و زیبا داشته باشید.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

زرد: آفتابی، مغذی، شاد (آتش یا عنصر زمین)

زرد در فنگ شویی رنگی شاد و نشاط آور است که هر خانه یا دفترکار را روشن می کند. رنگ زرد همچنین انرژی گرم و راحت بودن و مطلوب فنگ شویی را در آشپزخانه، اتاق نشیمن یا اتاق کودکان ایجاد می کند. اگر قصدرنگ آمیزی خانه خود را دارید از رنگ زرد آفتابگردان تا زرد روشن گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

قرمز: شور و عشق و شجاعت (عنصر آتش)

رنگ قرمز قوی ترین رنگ فنگ شویی از عنصر آتش است. رنگ قرمز، هیجان و مسرت و لذت را به خانه شما وارد می کند. قرمز در فرهنگ چین شانس و خوشبختی، در هند رنگ ازدواج و در غرب نماد عشق و شجاعت و علاقه است.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

سبز: رشد، سلامتی، نشاط (عنصر چوب)

سبز در فنگ شویی نماد انرژی تازه، بازسازی و احیا است. این رنگ برای سلامتی بسیار مفید می باشد زیرا با وارد کردن ارتعاشات فنگ شویی از طبیعت، کل بدن را متعادل می کند. سعی کنید برای به حداکثر رساندن اثرات انرژی فنگ شویی از چندین سایه متفاوت سبز استفاده کنید.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

نارنجی: اجتماعی، باز، خوش بینانه (عنصر آتش)

نارنجی را اغلب رنگ “اجتماعی بودن” می نامند، زیرا انرژی لازم فنگ شویی را برای پیشبرد گفتگوهای پرشور و سپری کردن اوقات خوش در خانه را ایجاد می کند. رنگ نارنجی یادآور روزهای تابستانی و درخشش گرم آتش می باشد.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

سفید: معصومیت، طراوت، شروع جدید (عنصر فلز)

این رنگ در فنگ شویی نمادی از خلوص و معصومیت می باشد، سفید رنگی است که شامل تمام رنگ های دیگر است. این رنگ بسیار منعکس کننده است و به معنای واقعی باعث روشنایی و گسترش فضا از نظر بصری و انرژی میشود. و به همین دلیل است که ما عمیقاً راضی و مجذوب یک فضای سفید خالص هستیم.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

آبی: آرام، آرامش بخش، صلح طلب (عنصر آب)

آبی یک رنگ فنگ شویی باشکوه است. از آبی آسمانی شفاف تا آبی ملایم اقیانوس و نیلی، تنوع بی نظیر و متنوعی وجود دارد که می توانید برای خانه خود انتخاب کنید. از نظر فنگ شویی، رنگ آبی برای استفاده در مناطق فنگ شویی باگوا در خانه عالی است: شرق (سلامت) ، جنوب شرقی (پول) و شمال (شغل).

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

خاکستری: شفاف، منفصل، خنثی (عنصر فلز)

رنگ خاکستری معمولاً به دو صورت ملال آور یا به عنوان یک رنگ پیچیده و مجلل در نظر گرفته می شود. اما این رنگ انرژی فنگ شویی زیبایی را به هر فضایی می آورد، به شرط آنکه عاقلانه انتخاب شود. مناطق فنگ شویی باگوا که بیشتر از انرژی این رنگ بهره می برند عبارتند از غرب (خلاقیت) شمال غرب (افراد مفید) و شمال (شغل).

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

بنفش: سلطنتی، مرموز، نجیب (عنصر آتش)

استادان فنگ شویی استفاده از رنگ بنفش را در حد متوسط توصیه می کنند. از آنجایی که این رنگ دارای ارتعاش بالایی است، بهتر است در خانه خود از آن با عناصر دکوری مختلف مثل کوسن یا یک تابلوی هنری استفاده کنید. بهترین فضاهای فنگ شویی که می توانید از رنگ بنفش آزادانه استفاده کنید، یک فضای درمانی یا اتاق مخصوص مدیتیشن است.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

صورتی: ملایم، آرامش بخش، دوست داشتنی (عنصر آتش)

رنگ صورتی رنگ جهانی عشق است، و آن را به یک رنگ فنگ شویی کامل تبدیل می کند تا انرژی را در هر فضایی آرام کند. ارتعاشات ملایم و ظریف رنگ صورتی تأثیر آرامش بخشی بر رفتار افراد دارد. این رنگ زیبا را می توانید تقریباً در هر جای خانه خود داشته باشید.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

سیاه: ناشناخته، بی نهایت، جذب کننده (عنصر آب)

رنگ سیاه عمق، قدرت و معنی به فضا می دهد. می توانید از آن برای ورود انرژی بیشتر به هر مکانی، از ورودی اصلی تا آشپزخانه، استفاده کنید. بهتر است از رنگ سیاه در اتاق کودک یا سقف اتاق خواب خود استفاده نکنید.

 

انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

قهوه ای: مقاومت، بنا کردن، پایداری (عنصر چوب)

 رنگ قهوه ای در سال های اخیر به یکی از گزینه های محبوب فنگ شویی تبدیل شده است. این انرژی مغذی فنگ شویی است و با همه چیزهای خوب از جمله شکلات، قهوه و چوب های زیبا همراه است. مناطق فنگ شویی که بیشتر از انرژی قهوه ای تغذیه می شوند عبارتند از: شرق (سلامت) ، جنوب شرقی (پول) و جنوب (شهرت).

 

منبع: https://www.thespruce.com/feng-shui-color-tips-to-create-a-beautiful-home-1274395

   

برچسب گذاری توسط , ,

۲ دیدگاه در “انرژی فنگ شویی رنگ ها در طراحی منزل

  1. مطلب جالبی بود . از این مطالب بیشتر بگذارید ممنون

  2. من عاشق رنگ سبزم خیلی حس خوبی بهم میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.