اشتباهاتی که هنگام تزئین به سبک بوهو مرتکب می شوید!

فضاهای سبک بوهو فوق العاده محبوب هستند و به دلیل گنجاندن عناصر طراحی سبک دهه ۷۰ شامل مبلمان حصیری، قالیچه‌ها و کوسن های نرم، مکرومه و تعداد زیادی گیاهان شناخته شده‌اند. در حالی که تصور می‌شود این سبک در همه موارد راحت و بی دردسر است، اما به نظر می‌رسد که مردم معمولاً هنگام تزئین خانه‌های خود به سبک بوهو اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند. ما با علاقه مندان به دکوراسیون که عناصر سبک بوهو را در فضاهای خود گنجانده اند صحبتی کرده ایم تا بفهمیم دقیقاً این خطاها چیست و همچنین چگونه آنها را برطرف کنیم.

سبک بوهو، آسان و راحت برای ما ایرانی ها!

اشتباهات سبک بوهو

استفاده بیش از حد از حصیر

آنا ایسازا کارپیو، اینستاگرامر، توضیح می‌دهد: یک اشتباهی که مردم می‌توانند مرتکب شوند این است که تعداد زیادی وسایل حصیری را اضافه کنند و آن را با مواد دیگر ترکیب نکنند. من دوست دارم حصیر را در اطراف خانه اضافه کنم اما نه در کنار یکدیگر.” کارپیو پیشنهاد می‌کند که وسایل حصیری را با چوب یا فلز جفت کنید. برنج یکی از مواد مکمل مورد علاقه اوست. او اضافه می کند، “صندلی حصیری با میز چوبی عالی است. اما سعی کنید صندلی حصیری و میز حصیری نداشته باشید. همه چیز در مورد ترکیب کردن بافت ها است.”

اشتباهات سبک بوهو

فقط تزئین با رنگ های خنثی

فضاهای سبک بوهو اغلب دارای رنگ های برنزه، بژ و کرم زیادی هستند. برای مثال، فقط به آویزهای مکرومه فکر کنید که معمولاً دیوارهای اتاق های سبک بوهو را زیبا می کنند. با این حال، امیلی ولش، وبلاگ نویس طراحی خانه میگوید: بسیاری از رنگ های شاد دیگر وجود دارد که می توان آنها را به کار برد. شخصاً دوست دارم رنگ مرجانی، صورتی ملایم، سبز ملایم و یا خردلی را به پالت رنگ‌هایم اضافه کنم. “

اشتباهات سبک بوهو

آزمایش نکردن با سبک های دیگر

 برینا یانگ، اینستاگرامر خانگی می‌گوید نیازی نیست فضای خود را صرفاً به قطعات سبک بوهو محدود کنید. می‌توانید از عناصر سبک‌های دیگر طراحی نیز لذت ببرید. سبک بوهو به گرم و سرزنده بودن معروف است. بنابراین سبک هایی که معمولا سردتر هستند، مانند صنعتی، مدرن و اسکاندیناویایی، همراهان خوبی هستند.” یانگ این روش را در آپارتمان خود در بروکلین اجرا کرده است. او می‌گوید: در خانه صنعتی مدرن‌ام، گیاهان آویز، بافت‌های طبیعی، دکورهای مسی و یک فرش ایرانی را به کار بردم تا همچنان احساس راحتی و آرامش داشته باشم.

اشتباهات سبک بوهو

ظاهر به هم ریخته

در حالی که فضای سبک بوهو باید دنج و دلپذیر به نظر برسد، احتمال نمایش بیش از حد اکسسوری ها وجود دارد. اشلی سدلباور، اینستاگرامر خانگی، می گوید: به هم ریختگی زیاد در سبک بوهو سخت نیست. او چند نکته را برای کسانی که به دنبال کاهش این مشکل هستند ارائه می دهد. او می‌گوید: کمتر بهتر است و بیشتر سعی کنید روی لایه‌ها تمرکز کنید. اگر می‌بینید که لایه‌های زیادی از اقلام، طرح ها یا پتوها دارید، پیشنهاد می‌کنم بار را کاهش دهید. بوهو بیش از حد قطعاً می تواند به سرعت به یک ظاهر درهم و برهم تبدیل شود!

اشتباهات سبک بوهو

عدم ترکیب کافی بافت ها

لیزا ارسلانر، اینستاگرامر خانگی، می گوید: “یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام تزئین خانه با فضای بوهو، چه رنگارنگ و یا خنثی و مینیمال، اضافه نکردن بافت کافی است. “چرا بافت اینقدر کلیدی است؟ او توضیح می‌دهد: “بافت‌ها عمق و بُعد را در طراحی بوهمیایی ایجاد می‌کنند و به راحتی به آن احساسی دنج می‌دهند. خوشبختانه، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان به راحتی بافت را در خانه اضافه کرد.”لایه‌بندی پارچه‌های مختلف مانند بوکله، کتان، مخمل و خز روی کاناپه، افزودن یک قالیچه پرز بلند (یا حتی لایه‌بندی یک فرش کنفی و پرزبلند روی هم) و افزودن سفال‌های بافت‌دار، وسایل حصیری و گل‌های خشک شده بر روی یک قفسه، همه راه‌های عالی برای تنوع بخشیدن به بافت‌ها و زنده کردن فضا هستند”.

 

منبع: https://www.thespruce.com/boho-decorating-mistakes-5225372 

برچسب گذاری توسط , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cart
Your cart is currently empty.